• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bubnjasta kosilica za F620

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Bok dečki!

Da li znate nekoga tko ima (jer u MIO Osijek više ne proizvode) ovakvu bubnjastu kosilicu za motokultivator MIO F620?

Kako to radi? Jel imao netko to ili ima? Ima li netko da mi barem to poslika?

Trebao bi za vinograd. Čak razmišljam o samoizradi, ali nisam neki maher tak da bi radije kupio.
 

Prilozi

  • kosilica-BK-620.jpg
    kosilica-BK-620.jpg
    21.7 KB · Pregleda: 7,420

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Bok dečki!

Da li znate nekoga tko ima (jer u MIO Osijek više ne proizvode) ovakvu bubnjastu kosilicu za motokultivator MIO F620?

Kako to radi? Jel imao netko to ili ima? Ima li netko da mi barem to poslika?

Trebao bi za vinograd. Čak razmišljam o samoizradi, ali nisam neki maher tak da bi radije kupio.

Pa jel itko vidio ikad ovaj priključak u životu?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Oj! Mislim da sam taj malčer vidio u Bauhausu žna Žitnjaku i mislim da je cijena negdje 4500kn. Ekipa tu na forumu ima obične originalne rotacijske, koje čuda rade i mislim da je to bolje za takav MTK. Nekak mi se čini da je 6ks premalo za horizontalni malčer...kupiš malčer i onda na kraju imaš manji učinak nego sa rotacijskom...nije vrag da misliš sa time rozgve malčirati:scratch...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ej!

Ma mislim si tak nešto da bi s tim malčirao rozgve u vinogradu, vočnjaku itd. a ako je MTK preslab prebacim na TV PE-18. Kad si to vidio u Bauhausu na Žitnjaku?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ej!

Ma mislim si tak nešto da bi s tim malčirao rozgve u vinogradu, vočnjaku itd. a ako je MTK preslab prebacim na TV PE-18. Kad si to vidio u Bauhausu na Žitnjaku?

To sam ja vidio negdje u 12 mjesecu, kad sam zadnji put bio. Nazovi pa provjeri. Meni iskreno nije ulijevalo previše povjerenja u izvedbu..:scratch...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
To sam ja vidio negdje u 12 mjesecu, kad sam zadnji put bio. Nazovi pa provjeri. Meni iskreno nije ulijevalo previše povjerenja u izvedbu..:scratch...

Baš je pisalo da je od MIO Osijek firme ili?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Da, upravo Mio Osijek, bila je prikopčana za Mio 630 ili 620.

Odoh ja to vidjeti na Žitnjak...

Ručke okrenute ili naprijed? mislim veza direkt na motor ili na getribu?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Odoh ja to vidjeti na Žitnjak...

Ručke okrenute ili naprijed? mislim veza direkt na motor ili na getribu?

kosi u rikverc, dakle preko getribe....koji broj okretaja ima Mio na kardanskome vratilu?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
kosi u rikverc, dakle preko getribe....koji broj okretaja ima Mio na kardanskome vratilu?

E to neznam, ali nije nešto jer je reducirano možda oko 600 okr/min tak da ova bubnjasta kosilica s takvom brzinom i pogon preko remena? neznam kak to radi... ispod valjda ima y noževe?
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Odoh ja to vidjeti na Žitnjak...

Ručke okrenute ili naprijed? mislim veza direkt na motor ili na getribu?

Ručke se okrenu za 180 ° , i sve ti ide preko remena , i remenice koje se namontira na motokultivator na motor . Potpuno isto kao i rotaciona kosilica koju ja imama , i prezadovoljan sam sa njom . Osobno sam vidio takvu kosilicu prošle godine u trgovini ovdije kod nas u Sl. Brodu koja je zastupnik za Mio Osijek .
E sad nešto konkretnije neznam , ali sutra bi ti mogao provjeriti dali imaju još takvih kosilica , i nekakve karakteristike .
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ručke se okrenu za 180 ° , i sve ti ide preko remena , i remenice koje se namontira na motokultivator na motor . Potpuno isto kao i rotaciona kosilica koju ja imama , i prezadovoljan sam sa njom . Osobno sam vidio takvu kosilicu prošle godine u trgovini ovdije kod nas u Sl. Brodu koja je zastupnik za Mio Osijek .
E sad nešto konkretnije neznam , ali sutra bi ti mogao provjeriti dali imaju još takvih kosilica , i nekakve karakteristike .

Ne kužim ako ide ispred motokultivatora, dakle ispred samog motora, zašto okretati ručke?

Moja rotaciona kosilica se montira na getribnu remenicu a ne na motor i okrenu se ručke za 180°. Molio bi te da provjeriš bio bi ti jako zahvalan.

Zvao ja danas MIO, svi se snebivaju niko čuo za to, malo su mi bili čudni. pitao sam ih za foru ako proizvode vadilice tračne za krumpir i odgovor je bio mi to nikad proizvodili a ja ju imam doma kupio prije 3 god u dučanu novu ali iz 1990 godine za 380 kn! Rasprodaja.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Ne kužim ako ide ispred motokultivatora, dakle ispred samog motora, zašto okretati ručke?

Moja rotaciona kosilica se montira na getribnu remenicu a ne na motor i okrenu se ručke za 180°. Molio bi te da provjeriš bio bi ti jako zahvalan.

Zvao ja danas MIO, svi se snebivaju niko čuo za to, malo su mi bili čudni. pitao sam ih za foru ako proizvode vadilice tračne za krumpir i odgovor je bio mi to nikad proizvodili a ja ju imam doma kupio prije 3 god u dučanu novu ali iz 1990 godine za 380 kn! Rasprodaja.

Eee.. ma sory , krivo sam ja rekao , neide na motor nego na getribnu remenicu .
Ma sve isto kao i rotaciona kosilica , tako mi je rekao trgovac sa kojim sam razgovarao. Samo nisam ja to nešto previše gledao jer me nije zanimalo .
Nego ako imaš rotacionu kosilicu pa šta će ti ova :?:
Ja sam sa svojom rotacionom prezadovoljan .
Ako stignem sutra ti sve provjerim
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ma nije rotaciona nešto, u većoj travi ju zagušim inače je ok za manju travu. prespora je također i onda mi dvorište ne pokosi onak kak vrtna kosilica. a ova bubnjasta kosilica b i mi bila za trnje i za mljeti rozge nakon obrezivanja vinograda i vočnjaka... zao mi je to van iznositi kad može biti gnojivo... a ujedno mogu i neku šikaru s tim derati ili na malog tomo vinkovića pripasati...
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Ma nije rotaciona nešto, u većoj travi ju zagušim inače je ok za manju travu. prespora je također i onda mi dvorište ne pokosi onak kak vrtna kosilica. a ova bubnjasta kosilica b i mi bila za trnje i za mljeti rozge nakon obrezivanja vinograda i vočnjaka... zao mi je to van iznositi kad može biti gnojivo... a ujedno mogu i neku šikaru s tim derati ili na malog tomo vinkovića pripasati...

Evo sad sam bio u trgovini i ima još jedna takva kosilica . Nažalost nisam je mogao vidjeti zato što su im kosilice skoro sve u skladištu , s obzirom da je još uvijek zimski period. :scratch Nemam ni nekih informacija zato što mi nitko nije znao ništa konkretno reći :( , a prodavač koji se kuži u to je radio dopodne :( Ali saznao sam barem cijenu 5160 kn
Trgovina ti se zove Mio Agrostroj tel. 035-415-555 pa nazovi ako te interesira .
Što se tiče rotacione kosilice ti kažeš da nisi zadovoljen sa njom , neznam zašto pa ja sa takvom kosilicom kosim već više od 10 godina i još mi se nije dogodilo da je trava bila toliko velika da nisam mogao kositi , ja sam sa tom rotacionom kosilicom prezadovoljan , neznam kako ti nisi . :scratch
E sada kažeš da je spora , i neusitni travu jako nego je samo odsječe i gura sa strane to se slažem . Ali pa to je motokultivator koji ima 6 ks neznam šta bi više mogao očekivati , moie mišljenj je da on za svoju snagu daje maximum.
E sada mislm da ti možda previše očekuješ i od te bubnjaste kosilice , opet ću reći da je ovo samo moje mišljenje . Da je neznam kakva kosilica radi se o 6 ks , a ti kažeš da bi krčio i nekakvu šikaru :scratch isto tako kačio bi ju za Tomu . Znači morao bi raditi nekakve prepravke da bi to moglo tako ići .
Po mom mišljenju onda bolje kupi rotacioni malčer za Tomu i deri sa njim , a cijena ti je skoro ista , i što je najbitnije sjediš a nemoraš hodati .
Evo ti link
http://www.prodet.hr/detaljno.php?id_katalog=22&id_kat=2

Ovakav isti rotacioni malčer , u istoj to trgovini ti košta oko 5500 kn
Ja razmišljam o takom priključku
Naravno to je samo moje mišljenje .
Ako mogu još kako pomoći samo pitaj
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Kolega hvala ti na informacijama i trudu puno si mi pomogao.

JA ti imam brijeg i ne mogu s Tomo Vinkovićem u vinograd, a ubil bi se... inače takav malčer imam tj. moj tast i dere stvarno sve pred sobom pa i rozgvu od obreivanja vinograda i voćnjaka (ima tast vinograd na ravnome, pa mu je rad u nutra diječja igra, a ja se patim)...

Skup je dosta taj priključak, nezam zašto su tako priključci od MIO firme tako skupi kao da su za veliki traktor? Sjećam se ja sam prije tri godine za rotacijsku kosu platio 4700 kn... :shock:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
E to neznam, ali nije nešto jer je reducirano možda oko 600 okr/min tak da ova bubnjasta kosilica s takvom brzinom i pogon preko remena? neznam kak to radi... ispod valjda ima y noževe?



si siguran da je reducirano ja na ovoj manjoj (f400) nemam reducirano ne direktno na kardan koliko ja znam to ide preko remenica reduciranje ali necu se mješat jer neznam
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ne kužim ako ide ispred motokultivatora, dakle ispred samog motora, zašto okretati ručke?

Moja rotaciona kosilica se montira na getribnu remenicu a ne na motor i okrenu se ručke za 180°. Molio bi te da provjeriš bio bi ti jako zahvalan.

Zvao ja danas MIO, svi se snebivaju niko čuo za to, malo su mi bili čudni. pitao sam ih za foru ako proizvode vadilice tračne za krumpir i odgovor je bio mi to nikad proizvodili a ja ju imam doma kupio prije 3 god u dučanu novu ali iz 1990 godine za 380 kn! Rasprodaja.


ako zoveš MIO, onda traži Tojčića, šefa servisa, on je stari tamo, i sve ti bude pojasnio, jer ovi svi novi nemaju pojma.....jer dosta stvari se više neproizvodi......
 

Najnoviji postovi

Na vrh