• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Moje tikve skoro sve nikle i spricanje skoro uspijelo,samo mi pirika raste,jel je imo tko sa njom problema i sa cime je rijesit u kojoj dozi
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
pa nije valjda da nitko nezna,jel je koristio mozda tko leopard i kakva su mu iskustva u kojoj dozi?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,525
Ove godine sam malo eksperimentiral sa sadnjom koštic. Kak sadim ručno, ove godine sam u redove (210 cm) sadil po 5 kom koštica na svaki 1-1,2 m. Bum videl jel bu to kaj vrijedilo.
 

dadeng

Novi član
Tu od
10 Svi 2016
Poruka
5
Pozdrav svima, zanima me kakva su vaša iskustva sa nicanjem bundeva ako nakon sadnje i špricanja (kombinacija dual gold i clon) kiša padne u roku dan, dva? Je li moguće da zbog toga špricivo spali sjemenke?
zahvaljujem
 

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
Re: Buče bundeve

niknut ce bundeve bez problema

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

dex001

Član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
91
Špricao sam tikve dan poslije sjetve sa 1l Duala i 3l Stompa po hektaru, na preporuku stručne osobe iz poljoprivredne apoteke KTC-a. Sad vidim po forumima da Stomp nije nikako za uljne tikve i na 100 muka sam dal će izniknuti tikve jer sam špricao taman par sati prije obilnih kiša :-((( kako je bila njihova preporuka.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ja bi razmišljo o novoj sjetvi čim vrijeme dopusti ,,, moja pretpostavka je da bi moglo opstati oko 40% a propadaće polako neko vrijeme ,,,STOMP,,, kad se vidi rezultat biće kasno za novu sjetvu ,,,,volio bi da se varam ,,,,,
 

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
Re: Buče bundeve

moze se ici s stompom, ali treba ici sa stitnicima u redovima, sto jako malo ljudi zna

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

dex001

Član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
91
Re: Buče bundeve

Prošle godine sam špricao Devrinolom i sve je bilo ok, ove godine ga nisu imali pa sam uzeo što mi je dotična gospođa preporučila i nije rekla da ide samo međuredno već da pomiješam sa Dualom i pošpricam.

Iskreno neznam dal da pričekam ili stvarno krenem u ponovnu sjetvu :-(
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Špricati u redovima gdje nema tikvi i nije neka korist , više vrijedi špricati u redovima gdje su tikve da ne raste trava zbog lakšeg ili nikakvog okopavanja a ostatak se može mehanićki obraditi , freza , tanjurače sjetvospremač ili slićno ,, a špricanje tikvi znači špricati gdje su sadnice prije ili poslije nicanja a međuredno ,,,, o STOMPU se već dosta pisalo i rečeno da je dobar u sušnim godinama ali u ovakvoj vlazi ,,, tikve su na njega osjetljive
 

dex001

Član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
91
Posljedica STOMP.a bi se trebala vidjeti po tome da večina tikvi ne niknu ili?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Nešto ne nikne , a nešto nikne stane i nestane ,,,,,,,,,,,,,,,,,,
 

dex001

Član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
91
a vidjet ću što će se događati, koristio sam 400 litara vode na hektar pa još uvijek gajim nadu da nisam spalio tikve ....
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ti ,,, NE , to je uradila kiša koja je tvoju malenkost unijela u tlo ,,,,,
Stomp 330 E, Ston EC, Dost EC, Strong ,Pendigan 330 EC (ista aktivna tvar, pendimetalin) Jako dobro u pvrtlarstvu , ali rizično u tikvarstvu - bučarstvu ,,,, mislim da ko sadi do cca 1rali najisplativija je mehanička međuredna obrada a u redu preletiti sa MOTIKOM , nije to tako puno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dex001

Član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
91
Prije sjetve ili par dana poslije sjetve je jedino špricanje koje radim kod tikvi, sve ostalo je kultivator i motika.

Uči se dok si živ, jedino mi je žao što mi je to preporučila stručna osoba kojoj sam vjerovao da je stručna ....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Prije sjetve ili par dana poslije sjetve je jedino špricanje koje radim kod tikvi, sve ostalo je kultivator i motika.

A što onda reskiraš sa tim prvim špricom ????? ako kasnije motikaš onda ti špric stvarno ne treba ,,,, tikva je brža od korova i do prvog okopa sve se ljepo vidi ,,, a stručna osoba ti je prepopručila ono što piše ,,,, ali iskustva su drugačija ,,,, za detaljnija pitanja najbolje nazvati nekog agronoma koji radi na području uzgoja ,, a do njih se lako dođe jer imaš ih dosta na katalozima određenih proizvođača po regijama ,,, nazoveš dva tri pa onda odlučiš ......
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dex001

Član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
91
Da barem malo olakšam kod kasnijeg motikanja :) Na Stompu nigdje ne piše da je za uljne tikve tako da nije mogla preporučiti jer tako piše

Hvala na pomoći, pričekat ću kada počnu nicati pa ručno saditi tamo di fale premda neznam dal ima smisla ako je već tlo kontaminirano?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
da , jedino si možeš malo pomoći da iskultiviraš međuredno , iskopaš malo veće rupice za sadnju te ih zatrpaš sa kultiviranom zemljom jer je ona izmješana iz dubljih slojeva gdje je manja koncentracija herbicida koja ne bi trebala štetiti ,,,,,
 

dex001

Član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
91
Evo srečom više od 95% tikvi je niklo pa se nadam da stomp nije toliko utjecao na njih, ima ih dosta sa malo uvrnutim ili žućkastim listovima ali se nadam da će se oporaviti ...
 
Na vrh