• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
U pravu si..ali uvjet za sortu ili hibrid je..ista količina sjemena po hektaru, a to je 18000 sjemenki-
 

Tomy211

Član
Tu od
31 Pro 2012
Poruka
32
Dali neko zna gdje se preko interneta može naručiti sjeme buče (sjemenske)? Kod mene nema a nemogu dalje zbok korone!
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Probaj u KTC-u. Lani smo tamo kupili. Sad su poljoapoteke otvorene možda hoče poslati ako ih nemaš u blizini.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Hitno mi treba da mi neko kaze da li moze da se nakon sijanja bundeve u zemlju (sjeme) da se isprska da stomp aqua? Molim vas treba mi ta informacija. Citao sam na netu da moze, samo me zanima jeli to ko radio?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Špricao sam ja sa stompom prve godine. Druge i treće godine dual gold. Niti jednom baš nije nešto posebno uspjelo.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Brate mene zanima da li bi moglo da se šprica po redu gdje je usadjena tikva? Jer usadjen je kukuruz a kroz njega tikve kapiras?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kuruza i buče zajedno nije najsretnija kombinacija. Buče se penju po kuruznici i strgaju je.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Sadio prije, prodjem nekoliko puta i smaknem je, a staavio sam jedan medjured siroki da bi se sirila. E sad, htio sam oprskati redove protiv trave ali cekam da mi neko kaze da li smijem...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Jel ti kapiraš da se buče špricaju jedino odmah nakon sjetve. Nakon 2-3 dana se više ne špricaju jer su jako osjetljive na kojekakve otrove. Poslje ide samo motika.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Ja bih riskirao i špricao. Koliko sam čitao one jako brzo puštaju klicu i ako malo tog otrova dođe do klice spalit će ju. Ima onih koji se duže rade sa bučama, možda se jave.
 

prozac

Novi član
Tu od
9 Velj 2018
Poruka
20
Za sjetvu buča je još prerano. Svake godine sijem ih oko prvog maja i onda još može biti osjetljiva zbog kasnih mrazeva.
Prskanje prije nicanja odmah nakon sjetve isti dan ili drugi sa dual gold+afalon,frontier+dual gold, reactor cs+frontier- NEKE KOMBINACIJE (osjetjliva joj klica)
Uskolisne korove moze se prskati poslije nicanja npr. leopard 5ec
Posije toga dvije kultivacije minimalno i motika u ruke! Zaštita fungicidima i dohrana folijarno.
Lp.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
početkom idućeg tjedna u sjeverozapadnim predjelima su predviđene najniže jutarnje temperature 10 ili više °C. Planira li netko početak sjetve golica?
Prošle godine sam pola posijal na današnji dan, a pola iza 1. svibnja. Ove ranije su bolje niknule, a kasnije sam čak po mjestima moral dosijavati.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Prošlo je 2mj od zadnje kiše, i do daljnjeg je nema u prognozi.
Ove godine ide 2 ha na kap po kap.
Sijetva poslhe kiše ako je bude.
Pozz iz Istre.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Suho je dosta i pri meni. Kiša je u prognozi 29 (yr.no) ili 30 (accuweather).
Dvoumim se jel posijati u subotu ili u ponedjeljak.
 

Najnoviji postovi

Na vrh