• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Onda imam sreče što nisam posadio kak sam planiral.
Kod mene totalni podbačaj, barem na ovih pola rali što sam danas pobral. Jedna prikolica samo sa donjim stranicama. Ostale su jako sitne. Za drugih pola rali budem vidio. Tamo je bilo malo bolje stanje.
 

andrija325

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
34
Ja sam jučer na cca 500 klaftri nabral cca (mala plus velika prikolica) 5kubika buča
Al ima ih svakakvih i sitne i krupne
Za sad sam zadovoljan
Imam njivu posijanu 5600klaftri u komadu
Evo ovde de sam počel super a kad dojdem do polovice onda bu druga priča tam nebu ni tri prikolice velike sve skupa :icon_axe:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Mogu ali mislim da nije baš pametno. Lani smo oprali jedan dio koštica pa krenula kiša mislim 2 dana, bome je bilo frke. Koštice počele dobivati miris. Jako su kvarljive.
 

andrija325

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
34
Molim savjet kak sa staklenim flašama k ak ih oprati dezinfekciju napraviti i posušiti prije nego točim ulje u njih
Tko ima volju jek opišem malo postupak
Čak sam od pojedinih ljudi čul da ih samo direktno iz paketa toče i zatvaraju i prodaju tak ulje
Mislim da ti baš ni higijnski prihvatljivo
 

emiksa

Novi član
Tu od
8 Lis 2011
Poruka
24
Flaše ak su u foliji zapakirane su sterilne i netreba ih prati ni dezinficirati jer se u staklanama radi po HACCP standardu.Radim u staklani tak da ti je to pouzdan info.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Molim savjet kak sa staklenim flašama k ak ih oprati dezinfekciju napraviti i posušiti prije nego točim ulje u njih
Tko ima volju jek opišem malo postupak
Čak sam od pojedinih ljudi čul da ih samo direktno iz paketa toče i zatvaraju i prodaju tak ulje
Mislim da ti baš ni higijnski prihvatljivo

Ja ih steriliziram u perilici za posuđe.
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Evo slike mojih bučica. Budući da mi je to prvi pokušaj mislim da nije loše? Ovih dana idu u redove i berba. Koliko široki mogu biti redovi?
 

Prilozi

  • IMG_3986.jpg
    IMG_3986.jpg
    62.6 KB · Pregleda: 193

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Ovakve buče nismo nikad imali, sad treba vidjeti koliko bude koštica...

 

Jax73

Novi član
Tu od
23 Kol 2016
Poruka
2
sa čime ste kosili (mi imamo problem, trava je jako visoka i ne znamo sa čim da kosimo)
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Malčerom red po red. Imam bočni malčer na ruci pa sam skinuo sve na cca 40 cm od zemlje tako da se vide buče. Onda buče na čisto pa prođem malčerom do zemlje i tako dalje. Muka.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,528
Sreća kaj ih nemam puno pa prvo ručno poberem buče, a zatim izmalčiram drače kad i kuruznicu na drugim njivama. Najveći mi je problem sušenje. Dok je bilo lijepo vrijeme, nisu bile zrele, a sad svaki čas padne nekaj deža. :(
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Jaga- pa ako znaš malo švasati,i pobereš po dvorištu kojekakve otpatke, začas si složiš ralicu za buče...
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Mogao bih nešto smisliti samo ne znam da li bi ralica bila efikasna u 2 metra ambrozije i ostalog drača. Ovo je ionako prva godina pa se još ufuravam. Uglavnom oko 800 kg koštica na malo više od 1 rali zemlje. Mislim da je to za ovakvu ludu godinu ok.
 

Prilozi

  • IMG_3991.jpg
    IMG_3991.jpg
    82.7 KB · Pregleda: 175
  • IMG_3994.jpg
    IMG_3994.jpg
    46.9 KB · Pregleda: 180

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Ma ide to, ne bi vjerovao kroz kakav drač smo mi znali koturati tikve. Bitno je da ralica ide dosta u špic,i da je dolje cijev dovoljno velikog promjera...
A prinos... Znalo je biti puno više, i puno manje, jbg, to ovisi o milijun faktora...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Buče su pobrane, sa nekih ral i pol ispalo 1560kg opranih koštica...
Ja sam malo razočaran,ali kažu da je to za ovu godinu top prinos...
 

Najnoviji postovi

Na vrh