• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

andrija325

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
34
Ja sam konačno završil sa sjetvom
Malo u petak malo danas i evo gotovo
Posijano pošpricano pa nek raste
Samo se nadam da nije pre kasno posijano
Jedan kolega koji je prije ovih kiša kaj su nad Zagorjem bile je posijal i veli da mu je sve propalo (zgnjilo) i da mora ponovno presijati
Šteta mučiš se ulažeš i na kraju te vrijeme zajebe
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
To je moj, ima vlastitu pumpu, i elektroventil za podešavanje dubine rada u hodu.
View attachment 20609

Kolko treba s takvom jednorednom mašinom da se okopa 1 ha ?

Ja sam konačno završil sa sjetvom
Malo u petak malo danas i evo gotovo
Posijano pošpricano pa nek raste
Samo se nadam da nije pre kasno posijano
Jedan kolega koji je prije ovih kiša kaj su nad Zagorjem bile je posijal i veli da mu je sve propalo (zgnjilo) i da mora ponovno presijati
Šteta mučiš se ulažeš i na kraju te vrijeme zajebe
Zadnje vrijeme je al nije prekasno, još dosta njih sije.
Ja sam mislim da 8.5 sijao i sad su ovih dana tek solidno krenule van..na nekim parcelama manje na nekim vise ovisi kakvo je gdje stanje.
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Prodaje netko kod nas to ili ? Kolko bi dvoredna kostala ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Bok,
ja sadio prije par tjedana i na 2000 kvadrata izašlo 10 uljnih buča. sve ostalo ubila vlaga ili istrunulo. Ima li smisla sada nakon što se ocijedi ponovo sadit? Oće li bit šta iz te sjetve?
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Bok,
ja sadio prije par tjedana i na 2000 kvadrata izašlo 10 uljnih buča. sve ostalo ubila vlaga ili istrunulo. Ima li smisla sada nakon što se ocijedi ponovo sadit? Oće li bit šta iz te sjetve?
Posiji ponovno, ovisi o klimi dali budeš brao i koliko, 2014 sijao na 20.06, berba 10.10 najbolja berba do sad.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ima li kakav herbicid za pošpricati zemlju protiv korova a prije sjetve ( sadnje ) buča ? Sadim buče za stočnu ishranu, a od korova je samo trava.
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
Kod mene još dosta zelenih, jedno za 10 dana, jel zna ko koja cijena suhih koštica
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
514
ja sam jučer krenuo. ima dosta zelenih, ali su sve odvojene. jako su slabe ove godine.
 

andrija325

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
34
Ja se još dvoumim
Buče su super kakva je godina bila
Lijepo dozrijevaju ali im je kora još mekana kad ju probam s noktom malo zadrapati
Ima ih dosta kaj su se odvojile od peteljki
Budem ih ostavil još desetak dana
Valjda nebudu počele gnjiljeti
 

andrija325

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
34
Kod mene je ok ja zadovoljan
Budem videl sutra jednu parcelu poslikam pa stavim tu na forum
Kak sam samo jedan put pošprical poslije sjetve trava je na jednoj parceli koma ali ima buča dobro dobro nametanih
 
Na vrh