• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupujem Bušenje bunara okolica Karlovca, Ozlja

lukarak

Novi član
Tu od
1 Tra 2011
Poruka
25
Pozdrav!

Trazim nekog da mi izbusi bunar, lokacija je uz rijeku Dobru, na 40ak metara visinke razlike (120 metara do rijeke na karti).

Bunar bi se koristio za vikendicu, eventualno navodnjavanje vrta, punjenje bazencica po ljeti i slicno, dakle nista zahtjevno.

Ponude na PP

Hvala

Luka
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Di si našao rijeku Dobru u Ozlju ???

Pošaljem ti na pm podatke o bušaća koji je bušio u tom kraju...

hehe
 

lukarak

Novi član
Tu od
1 Tra 2011
Poruka
25
Pa kazem okolica Karlovca i Ozlja, taman negdje na pol puta izmedju Karlovca i Ozlja.. Mjesto je Priselci, taman sam na Dobri.

Super, hvala.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
Pa kazem okolica Karlovca i Ozlja, taman negdje na pol puta izmedju Karlovca i Ozlja.. Mjesto je Priselci, taman sam na Dobri.

Super, hvala.

Gornji ili Donji Priselci...ili je i to između? :(giggle):
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
Gornji, pa jos gore :D

kaj nisu to Grginčići?

jesi gledao ima li tko tamo šternju, mislim da zadobarci bunare baš nisu jako preferirali...više su vjerovali zdencima...i direktoru...:icon_pidu:
 

lukarak

Novi član
Tu od
1 Tra 2011
Poruka
25
kaj nisu to Grginčići?

jesi gledao ima li tko tamo šternju, mislim da zadobarci bunare baš nisu jako preferirali...više su vjerovali zdencima...i direktoru...:icon_pidu:

Ne znam za grgincice, di je to? Ja gledam na Jaskovo preko rijeke, crkva, groblje, zganjer...Prvi susjedi su mi gustini jedno pola km.

Tak da nema nekog s kim se mogu usporedit.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
Ne znam za grgincice, di je to? Ja gledam na Jaskovo preko rijeke, crkva, groblje, zganjer...Prvi susjedi su mi gustini jedno pola km.

Tak da nema nekog s kim se mogu usporedit.

aaaa...ti si još iza guština...jel gore na brijegu...ona mala bijela kaj ima brajdu?
ako je ta, ja ti par puta na godinu vozim drva uz nju...:(giggle):
 

lukarak

Novi član
Tu od
1 Tra 2011
Poruka
25
aaaa...ti si još iza guština...jel gore na brijegu...ona mala bijela kaj ima brajdu?
ako je ta, ja ti par puta na godinu vozim drva uz nju...:(giggle):

E ta :D Cesto tamo idu traktori, prometno je.

Za vodu ti ja sad odem s prikolicom s 3 bacve tam do onog izvora kod gustina, napunim vodu i onda ju vozim gore, i tih 600 litara traje kakvih mjesec dana cca, ali uz maksimalnu stednju, nema zalijevanja, nema niceg.

Sad jos samo da nadjem nekog da mi iskopa bunar, pa da mogu normalno bit gore. :D Vozim dole po cesti, voda zna curit tam di kanal uz cestu, mora i gore bit neceg :D
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
kaj nema u onoj grabovoj šumici prije tebe samoniklog kamena?
a škrpelj...:(giggle):
jesi kakvog mađioničara izveo na teren da nađe vodu ili se nadaš...:icon_pidu:
moj je deda isto iz Priselaca, ali donjih, pa kad su tražili vodu uvijek je vuklo rašlje u podrum...tam je bila najjača žila...:icon_pidu::icon_pidu::icon_pidu:
 

lukarak

Novi član
Tu od
1 Tra 2011
Poruka
25
kaj nema u onoj grabovoj šumici prije tebe samoniklog kamena?
a škrpelj...:(giggle):
jesi kakvog mađioničara izveo na teren da nađe vodu ili se nadaš...:icon_pidu:
moj je deda isto iz Priselaca, ali donjih, pa kad su tražili vodu uvijek je vuklo rašlje u podrum...tam je bila najjača žila...:icon_pidu::icon_pidu::icon_pidu:

Ma bila su neka dvojca prije par godina i prije jos malo vise godina, kazu vode svuda, uz tu brajdicu odma do kuce skoro da ima itd.

Koja je fora s kamenom, ne kuzim ja bas te narodne izraze?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
Ma bila su neka dvojca prije par godina i prije jos malo vise godina, kazu vode svuda, uz tu brajdicu odma do kuce skoro da ima itd.

Koja je fora s kamenom, ne kuzim ja bas te narodne izraze?

pa moglo bi se dogodit da bude škripilo kad se bu bušilo...budeš prije radio probnu bušotinu ili odma puni profil?
razlika je u cijeni, a ako fulaš manje će boljeti probna...
 

lukarak

Novi član
Tu od
1 Tra 2011
Poruka
25
pa moglo bi se dogodit da bude škripilo kad se bu bušilo...budeš prije radio probnu bušotinu ili odma puni profil?
razlika je u cijeni, a ako fulaš manje će boljeti probna...

Ne znam, nemam bas nekog znanja o tome, vidjet cu sto kazu ljudi, ako se netko javi :D

Valjda se moze busit ak buse bunare po otocima di je malo vise kamenja? Ili je ovo neki posebni kamen?
 

limeni3333

Član
Tu od
4 Kol 2009
Poruka
97
bušio sam lani u 11 mj. i mogu ti reći da svi koji znaju svoj posao su zauzeti mjesecima unaprijed tako da ne vjerujem da ćeš ovako ikoga naći( barem ja nisam )

cijena ti je do 600 kn po metru sve njihovo 800 mm

meni je bušila ekipa iz Lučkog rade po cijeloj HR naravno uz " rezervaciju termina " jer si slože da u jednom kraju buše par bunara da ne vuku aparaturu bezveze
 

lukarak

Novi član
Tu od
1 Tra 2011
Poruka
25
bušio sam lani u 11 mj. i mogu ti reći da svi koji znaju svoj posao su zauzeti mjesecima unaprijed tako da ne vjerujem da ćeš ovako ikoga naći( barem ja nisam )

cijena ti je do 600 kn po metru sve njihovo 800 mm

meni je bušila ekipa iz Lučkog rade po cijeloj HR naravno uz " rezervaciju termina " jer si slože da u jednom kraju buše par bunara da ne vuku aparaturu bezveze

"Sve njihovo" ukljucuje i cijevi?

S tim da bi ja mozda ipak nesto manje.

Imas mozda kakav broj ili barem ime firme/obrta/covjeka :D
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
mislim da su ti bušili i u mojoj okolici (žakanje i okolica) na par mjesta..

voda na 16-18m....
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
ma nije možda baš pametno odma bušiti puni profil, možda je bolje prije raditi do 100 mm pa onda proširiti...ako bude potrebno...
 

lukarak

Novi član
Tu od
1 Tra 2011
Poruka
25
To mogu i sam :D

094137V.gif


Samo napravit produzetak od cijevi i idemo.

Ak mogu ovi

P6100139.JPG


mogu i ja na motor :D

Al to je zadnja opcija, ja bi radije profesionalce

Ak netko ima broj od tih u luckom, nek slobodno napise, ja bas ne nalazim po netu.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
yup, tak sam nekak i sam vintal...dobro pa nije bilo duboko...na 4.5 metra gejzir..:icon_weed:

...sjećam se samo prva dva metra, tak smo jako zalijevali vinom da lakše ide...:icon_pidu:

imaš u porukama adresu jednog isprobanog bunardžije, pa probaj....
 
Na vrh