• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Carraro prednji most

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Bok,
imam Case IH i na njemu prednji most od Carrara. Trebao bi promijeniti unutarnji semering na kotaču, odnosno izvaditi poluosovinu.

dali mi netko može dati savjet kako to napraviti. Ima li carraro most neki šraf koji treba skinuti ako vadimo poluosovinu?

Hvala.

Nikola
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Hipenol 80 po knjizi.Znaci transhidrol 85 ili traktol 80 bez problema...
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Imaju tri semeringa.Pusta li ulje na plavoj ili na crvenoj strelici.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Objasnicu ti detaljno .Bice vise slika al mislim da to sto tebe zanima je objasnjeno.Trazio si pomoc i eto ti detaljno.

Za tu zabavu prvo skines toocak i ispustis ulje iz reduktora.Tad skines dva imbusa oznacena na slici.Tad skidas planetar.

upload jpg

Zatim skines zeger na poluosovini i podlosku ispod.

picture hosting
Tad prelazis na drugi dio posla.Skines kuglu(plava strelica),4 vijka gore i 4 vijka dole.Izbijes kuciista kliznih lezajeva.

host image online
Koji izgledaju ovako.Donji je kugla ,a gornji piksna.

photo uploading
Kasnije kad skines rukavac izgledace ovako.

photo share
Jedan semering je urukavcu.

screenshot tool
Tad izvuces poluosovinu van ako nisi je prethodno izvadio.U kucistu imas drugi semering.

how to use print screen
Mjere semeringa imas na slici.

how to take a screenshot on a pc
Malo ima zabave da uguras nazad poluosovinu ako nemas iskustva al mislim da ces se snaci.Moras je malo zadizati da uzubi.
 
Posljednje uređivanje:

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
ok, sve to raskopam i kada vadim poluosovinu, dali se samo može izvući, ili ima negdje neki šraf koji ju drži?
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
ajde mi samo jos recite. Dali ste nakon skidanja ove podloške koju drže 6 šrafa, skinuli i ovaj ring koji tjeraju planetari, ili direktno skinuli dolje cijelu kuglu?
Fala N.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Za ta dva semeringa neskidas 6 vijaka nikako.Njih skidas kad mjenjas lezaje i veliki semering.Inace taj veliki semering i nije bas jeftin,Kosta oko 40eura..Zato ako nepusta nediraj ga.Ako skines bezveze opet nista nisi uradio.Nemozes doci do malih semeringa.Niti mozes izvaditi poluosovinu.

image hosting over 5mb
 
Posljednje uređivanje:

Zetor93

Član
Tu od
28 Pro 2015
Poruka
141
ovaj manji semering ide i na moj mf 362 u ruukavac a u prednji most ide 30-44-14 malo samo siri, mozes li napisati cijenu od tih semeringa sto si promijenio da vidim bas jel me prevario covjek preko kojeg sam narucivao jer sam placao semeringe te (27eura i 29eura )
a veliki semering sto ide http://prntscr.com/aitr4v na ovaj dio platio sam oko 80-90 eura ne znam tacno cijenu sad...
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
evo, uspio sam promijeniti oba semeringa kako na nacin kako ste napisali. hvala puno. jedno pitanje jos: dali izmedu rukavca i kugle postoje neke podloske? tj. podloske bi bile promjera bolcne i nalazile bi se izmedu spomenutog mjesta?
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Zanima me ako netko zna kakav sistem oduška imaju bočni reduktori na carraro prednjem mostu, kod mene na zetoru na samom mostu ima odušak a na bočnim reduktorima nema, ili ih ja ne mogu pronaći
 

Najnoviji postovi

Na vrh