• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Centralno grijanje na struju

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
puknuti ne zajebaji .... inverter mi je 1500w od vjetrenjače ...


jeffy ..ja se raspitujem za električno grijanje ...ne raspitujem se za kredite ..

a sto se tice snage i ostalog ... ja nisam rekao da je peč nego kotao... a to ne znaci puno .... i to sam reko radi potrošnje lože
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
...nije šija, nego je vrat....
ja ti hoću reči da ak si trošio tolko na ložu, trošit ćeš još više na struju....velim, kod vas je situacija malo specifičnia, no ja ne znam nikog, al baš nikog oko mene da se grije na struju...i ne pada im na pamet, to je tabu tema...:D
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
puknuti ne zajebaji .... inverter mi je 1500w od vjetrenjače ...


je
Inverter možda i je 1500 W , pitanje čemu služi tj koliko dugo:mrgreen:
Jeffi , dalmacija je specifična po pitanju grijanja .
1. drva su jako skupa tj.
2. nema plina kao kod nas ..a nema ni drvi kao kod nas tj. da svako ima malo šume , ili uz polja, njive , potoke , trnace itd. skupi drvi da prezimi .
3. klima , kaj mislite da klima može visiti na zidu 10-15 godina kao svaki normalno kotao i raditi (ljeto+ zima ) cca 6-7 mj. ?

MOCO , Za kvalitetno sagorjevanje treba određena temperatura .
Ako imaš mokra drve nemoguče je postiči tepmperaturu u dimnjaku , pa čak i u peči.
Pretpostavljam da imaš dimnjak od cigle ?- njemu treba dulje vrijeme da se zagrije na radnu temperaturu jer je masivan , naročito ako je uzidan pa i zidovi vuku toplinu iz njega .
Kad se sve to determinira imaš to kaj ti se dešava .
Dodatni problem ti može stvarati pvc stolarija ..ako kroz dimnjak fi 15 ide dim van onda i u prostoriju kroz istu toliku rupu mora ulaziti zrak u prostoriju .( karikirano)
To je fizikalni zakon ..Pvc stolarija nevjerojatno brtvi i ne dozvili pravlnu i dostatnu izmjenu plinova u prostoru .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Taj dio mogu i ja potvrditi. Pošto živim u zgradi, dimnjačar i distributer plina su procjenili da zbog toga jer je večina stanara ugradila PVC stolariju, smanji snagu trošila...konkretno, nama su samnjli na junkersu snagu sa 24 na 18kw....u suprotnom distributer ima pravo isključiti svakog potrošaća....
Stvaranje čađe(saje) je najčešće uzrok povremenog loženja pri kojem se ne stigne dobro ugrijati dimnjak pa se para počinje kondenzirati za isti...tomu uzrok može biti i to da se dimu oduzme previše topline ili loša toplinska izolacija dimnjaka... pri tomu nužno ne mora biti uzrok samo vlažana drva...
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Inverter možda i je 1500 W , pitanje čemu služi tj koliko dugo:mrgreen:
Jeffi , dalmacija je specifična po pitanju grijanja .
1. drva su jako skupa tj.
2. nema plina kao kod nas ..a nema ni drvi kao kod nas tj. da svako ima malo šume , ili uz polja, njive , potoke , trnace itd. skupi drvi da prezimi .
3. klima , kaj mislite da klima može visiti na zidu 10-15 godina kao svaki normalno kotao i raditi (ljeto+ zima ) cca 6-7 mj. ?

Nije možda 1500 nego sigurno 1500w a što se tie tga svega što si rekao dobro si rekao...kad apuše bura najebali smo ..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nije možda 1500 nego sigurno 1500w a što se tie tga svega što si rekao dobro si rekao...kad apuše bura najebali smo ..
Ok , ne kažem da nije 1500w , ja samo pitam koliko treba vremena da ti napuše akumulatore i koliko imaš kwh a ne W , je*eš te tvoje W ..to je samo na pločici .
Ti imaš trošila koja troše energiju (kWh )a ne snagu (W)...
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Ok , ne kažem da nije 1500w , ja samo pitam koliko treba vremena da ti napuše akumulatore i koliko imaš kwh a ne W , je*eš te tvoje W ..to je samo na pločici .
Ti imaš trošila koja troše energiju (kWh )a ne snagu (W)...

jedna mi puni pomocu kikijeve sheme aku od 60 ah .. a druga puni 5 akua od isto 60 ah ali regulator je neki tvornički ..tak oda imam 6 x 60 ah ..i još jedan uređaj koji premješta dovod invertera kad se neki od akua isprazni ,ali ovdije kod nas iam vjetra a struja punjenja je velika tako da više manje puni su 85% ...

tu struju koristim za komp, tv,rasvjetu i tako ... boljer mašina i jači potrožači su iz hepa .... xd
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
jedna mi puni pomocu kikijeve sheme aku od 60 ah .. a druga puni 5 akua od isto 60 ah ali regulator je neki tvornički ..tak oda imam 6 x 60 ah ..i još jedan uređaj koji premješta dovod invertera kad se neki od akua isprazni ,ali ovdije kod nas iam vjetra a struja punjenja je velika tako da više manje puni su 85% ...

tu struju koristim za komp, tv,rasvjetu i tako ... boljer mašina i jači potrožači su iz hepa .... xd
komp je 100 w , RASVJETA 200 ,ax.. tV MAX. 70w ..J oš je to daleko do 1500w ..Imaš ti več i sad za susjede .:mrgreen:
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
komp je 100 w , RASVJETA 200 ,ax.. tV MAX. 70w ..J oš je to daleko do 1500w ..Imaš ti več i sad za susjede .:mrgreen:

komp je 500w rasvjeta je 20-ak wati (led diode). max tv 70 ..a tv1, plasma2, pumpa za vodu ...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
moj komp od 15000 kn ..znan da san mogapolovnog tomu ..

dosta o kompovima vratimo e na grijanjne
Zemi ampermetar pa onda reci da je 500W :mrgreen:
Sad buš ti rekel da je 500W( a nije ni tad) kad igraš teletabise na max. fpsa ..a to igraš jednom tjedno 3 sata ..sve ostalo kaj radiš je na 20% te snage
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Zemi ampermetar pa onda reci da je 500W :mrgreen:
Sad buš ti rekel da je 500W( a nije ni tad) kad igraš teletabise na max. fpsa ..a to igraš jednom tjedno 3 sata ..sve ostalo kaj radiš je na 20% te snage

ajme puki meni je komp ko tebi tomo vinkovič ili šta vec imaš ..napajenje mi je 1200w .... a najmanje troži 500w .. jer sama grafička kad se optereti vuče 500w--ali ja ju ne opterečivam pa sve skupa zaokružim na 500w
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ajme puki meni je komp ko tebi tomo vinkovič ili šta vec imaš ..napajenje mi je 1200w .... a najmanje troži 500w .. jer sama grafička kad se optereti vuče 500w--ali ja ju ne opterečivam pa sve skupa zaokružim na 500w
Ampermetar , zemi ampermetar pa onda reci kaj koliko troši .
Ako ti je čaća dal 15 k kn za komp onda baš i nije pri sebi .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Napajanje ti je dobro kolko vidim ipak ti komp razvija dosta topline pa zar se ne bi mogli doma grijati na njega...
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Napajanje ti je dobro kolko vidim ipak ti komp razvija dosta topline pa zar se ne bi mogli doma grijati na njega...


Za to se brine vodeno hlađenje koje san platija 5000 kn iz inozemstva
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Za to se brine vodeno hlađenje koje san platija 5000 kn iz inozemstva

Rokni ti centralno grijanje preko kompa, kilowat ipo tamo-kilowat ipo vamo i ugrija se ti..

Ti kad tareš cod2 sigurno komšijama sijalice se gase, ko kad puknuti švasa na 200-300A pa cijelo selo trepće.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Za to se brine vodeno hlađenje koje san platija 5000 kn iz inozemstva

Pa šta tebe onda žiga cijena lož ulja.....:toimonster:
A ovo iz "inozemstva" je jako bitna činjenica...ipak bolje nego da je spajao domar iz centra za nezbrinutu djecu...:D, da se nedigne parket
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da baš , tolko štedljiv i skuplja pare iz vjera a po drugoj strani rasipa soma i 500 wati na teletabise .
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Pa šta tebe onda žiga cijena lož ulja.....:toimonster:
A ovo iz "inozemstva" je jako bitna činjenica...ipak bolje nego da je spajao domar iz centra za nezbrinutu djecu...:D, da se nedigne parket

djelovi su stigli iz inozemstva,jer ih nema kupiti u hrvatskoj... a ja sam spajao ...

a žice me cjena lože zato što taj komp ja nisan platije nego stric amerikanac koje je bokat ..ali sad je zaplovija u daleku zemlju --umra je ... a dica mu škrta ..pa....

Da baš , tolko štedljiv i skuplja pare iz vjera a po drugoj strani rasipa soma i 500 wati na teletabise .


moj pki pa nedam ja vjetru da mi đabe prolazi dvorištem..sve ima svoju cijenu
 

Najnoviji postovi

Na vrh