• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijena bređih junica-pitanje

S

slavek

Guest
Koja bi bila realna cijena bređih junica(3-7mjeseci,simentalac i holstein pod selekcijom)?HVALA!!
 
M

Massey4455

Guest
mislim da bi ti cijena bila između 10 000 i 12 000 tisuća kuna ovisi od koga uzmeš. :)
 
I

ivica

Guest
mislim da bi se sad vec tesko postigla ta cijena s obzirom na smanjenu potraznju i stanje s kapitalnima
 
M

Massey4455

Guest
a neznam mi smo kupili prije dva tjedan 7 komada i jedna je bila po 11000 kuna.
 
I

ivica

Guest
Massey4455 kaže:
a neznam mi smo kupili prije dva tjedan 7 komada i jedna je bila po 11000 kuna.
uvoz ili domace
 
M

Massey4455

Guest
domaće. ali prijesmo uzimali preko dukata iz nizozemske i jedna je bila 12000 kuna a bređe su bile 7 mjeseci plus tvoj prijevoz.
a koliko bi ti uzel?
 
H

Helena

Guest
Massey4455 kaže:
a neznam mi smo kupili prije dva tjedan 7 komada i jedna je bila po 11000 kuna.
Mislim da su prihvatljive cijene ,i još tome domaće ,Ma ljudi možemo i mi uzgojiti dobru genetiku samo pravilna hranidba od teleta do prve laktacije ,
 
S

slavek

Guest
hvala ljudi na savjetu ali ja i h proda jem -kad sam rekel 1000eura+pdv rekli su mi da sam preskup!!!! a vi velite takve cijene!sad više neznam kaj bi rekel ili bi ih uopče prodaval .svejedno puno hvala!!
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Ma mislim da je jako teško prodat bilo šta,a pogotovo junice ili krave,ja sam ljetos dao u oglas 9 krava jedanput ili dvaput teljene i dvije junice, cijenu sam reko 1000 eura po komadu i da mogu birat koju hoće i nije nitko ni došo pogledat,što je razumljivo s obzirom na stanje u mljekarstvu.
Junice iz uvoza su išle i po 15-16000 kuna + PDV , a domaće jedva 11-12000,a sad nikako niti imam filing da će biti bolje , nevidim budućnost u kravama niti poljoprivredi ako ovako nastavi...
Mesari čujem imaju na ponudu čudo krava,a valjda tako gospodi iz viših krugova paše,treba nas sve uništit i u pič.u mat....u, tamo smo valjda bezpovratno krenuli,jer nevidim čim se na poljoprivredi baviti a da imaš koristi,samo TROŠAK I NERVIRANJE...
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
ako netko ima 7-8 kom. bređih junica, (poželjno holštajn ) stelne 6-8 mjeseci ja sm zainteresiran za kupnju može i manj komada
 
O

opgsolomun

Guest
simentalske junice

kupio bih simentalskih junica, za proizvodnju mljeka. ali neznam gdje mogu dobiti dobru i kvalitetnu ponudu u hrv, na aukciji ili negdje drugdje. znate li gdje ima sljedeca aukcija u hrv.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Bok,dobrodosao. Prvo se predstavi ovdje.
Za kvalitetne junice pitaj u CRSH-ke ili u HPA pitati nekoga.
Ali ima ovdje ljudi koji ce ti jos preporuciti.
 

Bracika

Član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
202
kupio bih simentalskih junica, za proizvodnju mljeka. ali neznam gdje mogu dobiti dobru i kvalitetnu ponudu u hrv, na aukciji ili negdje drugdje. znate li gdje ima sljedeca aukcija u hrv.

vidio sam simentalke koje su ovdje kod nas neki stočari uvozili preko tvrtke "Fas agro" iz osijeka i odlično izgledaju. možeš sam izabrati iz koje ćeš zemlje, a možeš ići s njima pa sam izabrati, jedino cijena je navodno dosta visoka. ako te zanima mogu ti poslati broj telefona da se čuješ s njima
 
M

MOCO

Guest
nedavno, prije 2 tjedn, na jednom austr.forumu sam pročitao kako se njihovi seljaci nemogu načuditi koliko dobre cijene na aukcijama postižu njihove junice, pa je tako u Riedu prosječna cijena bila 2540 eur bez pdva.
Navodno sve što ima vime i 4 noge kupuju preprodavači i voze u Tursku, a prosječna cijena jedne simentalske steone junice iz Austrije u Turskoj je 3800eur.

evo tko razumije tu ima više
http://www.landwirt.com/Forum/293637/Kalbinnenpreis-von-ueber-2500€-im-Durchschnitt-.html
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Vise bi se Turcima isplatilo da dodu kod nas po junice. Jeftinije su a i oni ce vise zaraditi. A po oglasima ih hvala Bogu ima kolko os :rolleyess:
 

nikola_VUK

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
31
Dobio sam ponudu za HF oko 1700 eura i Simentalac oko 1800, uvoz iz Nemacke steone od 4-7 meseci, uracunat prevoz do Podgorice. Cena za 32 komada tj pun kamion.
 

nikola_VUK

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
31
Firma se zove Hunland a ponuda i za Holstaine i za Simentalce je iz Nemacke, prva laktacija za HF bi trebalo da je oko 8 a za Simentalac oko 6.000 kg mleka.
 
M

MOCO

Guest
Njemački holštajn je odličan,po meni puno bolji od holandskog. To su ti velike,visoke krave
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
jel netko zna cijenu za simentalske junice stare 9 mjeseci? iskrsnuo je život... pa te 2 junice koje su trebale bit naš podmladak sad moraju naq prodaju, kao i par krava. Ugl te 2 junice stare su 9 mjeseci obje su kćeri austrijskog bika Wal koji je jedan odd najboljih sim bikova na svijetu (i sa prilično sigurrnim podacima potvrđeno na velikom broju kćeri). jedan od te dvije junice ima majku koja genetski nepoznata, ali evo u 6. laktaciji daje 7500 lit (33-34 lit na vrhu laktacije, a vrh je trajao puna 3 mjeseca i to vjerovali ili ne bez silaže i sjenaže.. sijeno šrot, soja i repini rezanci pa i sad nakon 6mj stelnosti još daje 20litara pa sad ovih dana sam joj upola smanjio zobanje jer je neću moć zasušit za 50ak dana).

ugl šteta mi je slat u klaonicu, a i nezgodno je jer je premlado za pravu junetinu. međutim, obje prijavljene za tov (za svaki slučaj) od 1.5. tako da može i nakon 1.12. poslat u klaonicu i dobit 1900kn poticaja....
 
Na vrh