• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijena domacih i konzumnih jaja

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Morao sam otvoriti ovu temu,neda mi nesto mira.

10 jaja 6 kuna ili je bilo 6,99 kuna.
Neznam tocno ali manje je bitno.
Ono sto ja zelim pitati Vas je,pa tko to nas jebe!? (kad se tako moram izraziti)
Ja svoja domaca jaja prodajem po 1 kn/komad!
I onda vidim prije par dana na TV neku reklamu od trgovackog centra 10 komada jaja 6kn ili 6,99kn (neznam tocno).

Pa od kuda toliko niska cijena? Razumijem ja veliku proizvodnju i moze biti manja izlazna cijena i malima rusiti cijenu,ali ovo je stvarno za zapitati se od kuda ta jaja?
I samo mala digresija,prije nekih mjesec-dva sam vidio u jednom trgovackom lancu 10 komada jaja 25kn.
Eto toliko,zivili :D
 
H

Hrvach

Guest
Ma sve je to naša draga država složila. Svaki dan se sve više vidi kolko se "brinu za dobro naroda" i kako "institucije rade svoj posao". Nikad nije neka velika država pomogla nekoj maloj ako nije imala neki profit iz toga, tak je i sa EU. Ta jaja su s bog zna kakve farme u nekoj vukojebini u rumunjskoj ili bugarskoj di su kokoši u govnima do grla i filaju ih s nekim koncentratima da nesu 350 jaja godišnje. A naši dragi vladajući potiču uvoz,a sustavno uništavaju hrvatsko selo. U nekim državama EU se jaja prodaju na tržnicama ne kile,pa su i naši političari mislili uvesti taj princip. Daj zamisli dođeš na tržnicu i veliš: Dajte mi pol kile mrkve, kilu graha i pol kile jaja. Još malo ćemo prodavat mak na zrna kak je krenulo. Sanitarna inspekcije sve više zaj... naše kumice po tržnicama,a zaboravljaju da se od pamtivijeka tako prodavalo i da su zaraze uzrokovane hranom bile jako rijetke ili ih uopće nije bilo. Moja baka već preko 50g ide na plac i nikad nije imala problema sa sirom ili jajima da se pokvarilo. Te žene su naučene na higijenu i jako su pedantne u svojem poslu. A ne da mi neki bugar ili rumunj prodaje janjetinu koja je hranjena s bog zna čim i rasla je u gnoju do grla. Kod nas se sve više otvaraju trgovački centri koji uvažaju takvu škart robu i prodaju ju po niskim cijenama, a naši ljudi ne pitaju šta kupuju-glavno da je jeftino. Bolje je dati 25kn za govedinu koja je bila 15g u hladnjači nego 35kn za domaću i frišku.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Pa zalosno je to sto si napisao... a jos zalosnije da je to sve napisano istina!
Kaze mi jedan kolega daj mi 30 jaja prodaj,ja reko ok 30kn.
Nakon toga zove on mene i kao pa negdje sam vidio da su 8kn 10 komada ovo ono,ma reko jebi se i ti i jaja sad ih nikad vise nes jest od mojih kokosi. idi pa si kupi ta govna za 8kn.
I sta treba covjeku iz grada,on oso i kupio te rumunje i bugare:rolleyess:

A opet znam covjeka susjed mi je ide na trznicu vec godinama. i ima bas domaca jaja,nema ni grama koncentrata kod njega.
I on dode na trznicu sa 30ak jaja i prodaje ih po 1kn/komad.
a do njega bakice i likovi po 0,80lipa/komad.
I uvijek on sve proda,njima ostane. Ali na srecu ima jos ljudi koji znaju sta valja i dat ce i tih mizernih par lipa vise za nesto domace kad vec zive u gradu.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
579
Moja majka kada ima viška jaja ih proda susjedima iz sela. lani po 2kn komad, a ove god po 1,5kn. a ja nisam nigdi u trgovini vidio jaja ispod kune, obično 10kom po 12-14kn. i još se susjedi bune da je 1,5kn puno. a kukuruz kod mene skup ko zlato,50kg kukuruznog brašna i 50kg kukuruza u zrnu je 220kuna minimum.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Sad sam se vratio iz jednog trg. lanca iso si po ladno pivo :heart::heart:
i pise 10,99kn i to prekrizeno pa ispod 6,99kn kao popust je na 10 komada jaja.
ma nek se gone u pm.
da je meni vidjet tu farmu od kud su ta jaja
 
H

Hrvach

Guest
Pitam se ja čija to oni jaja prodaju dok pod svoja stavljaju pare....
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
mi višak jaja prodajemo po cijeni od 1,5-2 kn ovisno o količini koja se prodaje i
godišnjem dobu.

što se tiče kupovnih jaja ne mogu se ni jedne pariti sa domaćim jajima,
pogotovo sa bojom žutanjka,a o kvaliteti ni da ne pričamo, jer to nema smisla....
 

Rancher

Član
Tu od
4 Velj 2011
Poruka
135
ma to je neka akcija za 6,99....
U shoping centrima su cijene za 10 komada od 10 - 15 kuna ovisi o klasi.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
svaka roba ima svoju cjenu visina cjene kvaliteta robe pa tako i ta jaja kad im izlazi rok trjanja samo se prepakiraju i na akciju bolje prodati za šest kuna nego baciti pa ko voli nek izvoli..
 
H

Hrvach

Guest
Veli moja suseda da od svih jaja kaj je probala da su domaća najbolja:lol:! Samo nisam skužil o kakvim jajima je ona govorila. Neznam jel ih je ona plaćala 6,99 za 5 pari ili je prošla jeftinije:axe::weedman::lol:
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Ovakve cijene se postižu dogovorom i pripremom akcije, i obično su tako napravljene da kupac - lanac, nema marže. Za uzvrat se obavezuje da uzme veeeliku količinu proizvoda koju prodavač ima u proizvodnji. Takve akcije se rade isključivo za privlačenje kupaca u trgovine , jer se računa da kupac neće samo kupiti taj proizvod i otići, već da će i uzeti neki drugi proizvod u košaricu.
Kako proizvođač daje jako nisku cijenu za akciju, trgovina se obavezuje uzeti neke druge proizvode od proizvođača kako bi nadomjestio malu razliku u cijeni od uobičajene.
Kako kod nas zadnjih godina pada promet u maloprodaji, za očekivati je da će biti još iznenađenja sa svakakvim cijenama, jer sva otvaranja novih centara se kreditiraju, a kredite treba i vraćati.
Iz prometa se dobiva marža,od kuda se i vraćaju krediti, ne iz cijena proizvoda, zato svi žele povećati promet.
 
Na vrh