• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijena izgradnje farme za tovljene pilice (500 komada) ?

Stch

Novi član
Tu od
9 Svi 2022
Poruka
7
Pozdrav svima.
Prije svega zelim da vas sve pozdravim jer sam novi clan foruma.

Planiram izgraditi malu farmu za tov pilica (500-700 komada)

Duzina farme bi bila 13m a sirina 4m (13x4m) pa me zanima koja je cijena izgradnje sa svim.

Napominjem da vec imam hranilice i sav ostali pribor za drzanje pilica. Imam sve osim objekta pa me zanima koliko ce me izaci objekat?

Samo me zanima koja je cijena odprilike objekta?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
a jel planiraš montažno ili zidati?...
i nisu li neki građevinci za to kompetentniji...daju ti ponudu, pa znaš točno... ;)
 

Stch

Novi član
Tu od
9 Svi 2022
Poruka
7
Zidati. Mogu sam ozidati uz pomoć prijatelja samo mi je bitno koliki su troškovi odprilike. Pored toga zanima me i koliki je odprilike čist profit živo prodanih pilića a kolili od uređenih spremnih za mesare itd itd. Takođe sam iz BiH pa ne znam ni kome bih prodavao jer sam stvarno novi ali mislim da to nije toliko teško, lako je se povezati sa ljudima ili bar po pijacama prodavati. Zanima me samo koliki je čist profit te cijena same farme 13x4m. Takođe koliko bi stalo komada u 13x4m farmu ja sam računao oko 500-600?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,872
U današnje vrijeme interneta sve nađeš online..
Nađeš cijenu cigle,željeza,betona,i znaš kvadraturu željenog objekta i brzo otprilike izračunaš.
Koliko me sjećanje služi,ide 15ak pilića po m2 do kraja tova..
Znači objekt 40ak kvadrata bi trebao imati kapacitet 600 tinjak pilića.
Profit ovisi o tebi, po koliko ćeš uspjeti prodati piliće,po koliko ćeš ih kupiti,i koliko će te koštati hrana,voda,lijekovi,grijanje i liječenje...
Sretno
 

Stch

Novi član
Tu od
9 Svi 2022
Poruka
7
Hvala drug, saznao sam koliko će me izaći objekat. Zanima me sada koliki je odprilike novca potrebno dati za samu hranu. Od prvog dana do zadnjeg njihovog tova. Trenutno nemam svoje ni kukuruz niti nešto drugo pa bih sve kupovao.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
ako cijelo vrijeme hraniš koncentrat, treba oko 2 kile koncentrata za kilu piletine...dakle, pile od 2-2.5 kg pojede oko 5 kila koncentrata...
ako hraniš samo koncentratom, onda si spreman za prodaju nakon 42-45 dana, a ako ideš na domaću varijantu, hraniš minimalno 60 dana uz veću potrošnju žitarica...
 

Stch

Novi član
Tu od
9 Svi 2022
Poruka
7
Hvala.
Još ovo, koliko je vas (ukoliko ste radili)izašla farma za odprilike 600-1000 komada pilića? Zidana
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
grijanje? ako kupuješ piliče dan dva stare moraš iz paziti i maziti jer oni svi se stisnu zaspe i krepaju.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
nemam ja farme...hranim po 200 komada u turnusu rekreativno,... 🤭
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
pa, obzirom na sve, čak i dobro...
ustvari ne mogu proizvesti kolika je potražnja, ali radim exskluziv proizvod pilići od dva do dva i pol mjeseca starosti, s time da su prvi mjesec klasični uzgoj, a ostatak na slobodnoj ispaši i smjesi žitarica bez koncentrata...
 

Stch

Novi član
Tu od
9 Svi 2022
Poruka
7
Hvala puno drug. Ja planiram oko 600-1000 odmah ali imam problem jer sam novi pa ne znam ko bi kupovao na tržištu u BiH. Ima većih firmi koje kupuju na veliko a ovo je ipak nešto manja količina.
 

Stch

Novi član
Tu od
9 Svi 2022
Poruka
7
Živo ili uređene nije bitno, samo mi je problem kome. Taj dio još razgrađujem..
 
Na vrh