• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijena traktora po KS-usporedba

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
meni se čini da Zetor i mali IMT 533 - 539 najmanje gube na cijeni. Barem je tako ovdje kod mene. Ja sam prije 9 god. Zetora 6945 platio 5000 € sad da ga prodajem opet mogu lagano dobiti 5 - 5500 €.
 
I

ihorzic

Guest
To ti je prodajni traktor i po meni prenapuhano , bez razloga -. imam ga i ja i tvrdim da nije toliko bolji od ostalih.

Isto je i kod auta wolksvageni golfovi na cijeni ma nemoj po čemu su bolji od ostalih u klasi ,
primjer samo jedan odite u dućan rezervnim djelovima i tražite za golfa neke djelove podvozja , mehanike - IMA sve
a tražite neznam primjerice te iste djelove za opela - Slabo ima jer nije tražena roba.

Nek me netko razuvjeri da zetor bolje ore od fiata primjerice ili štorea u istim konjima da ne bude fiat
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
pa to ti i je čar volkswagena jer s ne kvari često a i oni potrošni djelovi su lako dostupni i jeftini a i zna ga puno mehaničara u šaraf, ista stvar je sa zetorom i IMT
Zetor ne ore bolje od FIATa ali je od štoreta kvalitetniji, ali ovo je bitno pogledaj koja je cijena nekog dijela za zetor a za fiat.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
pred nekih 6-7godina smo prodali imt-a 560 iz 86. godine u jako dobrom stanju za istu ili cak i manju cijenu nego sto sada traze po oglasnicima za njih.
znaci u 6 godina im cijena nije nista pala..
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
mi smo starog mf 165 "98.god platili 7000 DEM,imao je oko 4000rs(tak je barem pisalo na satu a 2009. smo ga prodali za 3500 eura, isto znaci!a napravili smo snjim oko 4000rs, bez ijedne kn ulaganja u njega, osim naravno redovitog servisa! vjerujem da ce sad mnogi rec da lazem, al govorim istinu.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
pa to ti i je čar volkswagena jer s ne kvari često a i oni potrošni djelovi su lako dostupni i jeftini a i zna ga puno mehaničara u šaraf, ista stvar je sa zetorom i IMT
Zetor ne ore bolje od FIATa ali je od štoreta kvalitetniji, ali ovo je bitno pogledaj koja je cijena nekog dijela za zetor a za fiat.
Potpisujem u cjelini! Zato sam i kupio Zetora. Trgovina rezervnih djelova radi do 22:00 svaki dan čak i subotom. Da se bilo kakav kvar desi pa čak i da zariba traktor u 8 sati naveče, još isti dan možete nabaviti djelove i sutra poslije podne traktor ide u njivu. To ovdje nemožete uraditi ni sa jednim drugim traktorom. Prijatelj je za Deutza tražio neki zupčanik za mjenjač 7 dana i na kraju stavio neki od Torpeda. Zamjenski original bi morao čekati 15 dana i to u trgovini u Zagrebu kod nas ga uopšte nema. A to mu se desilo u sezoni siliranja! Pa vi vidite koliko je tu 15 dana. Taj njegov Deutz je 70-to godište, za Zetora tog godišta bi našao dio odmah isti dan. A dok je tražio taj zupčanik, potrošio je goriva za pola zupčanika, na relaciji Dubica - Zagreb - Banja Luka...
Nek me netko razuvjeri da zetor bolje ore od fiata primjerice ili štorea u istim konjima da ne bude fiat
Neznam zašto svi porede traktore koji je bolji orač a to je na dosta foruma tako. Pa ne utiče traktor na to kakva će biti brazda nego plug i traktorista. Ako je plug loš ili ga traktorista nezna podesiti džaba da mu je neznam koji traktor, opet ništa od oranja. Pa imate ovdje u Hrvatskoj takmičenje orača. Svake godine pobjedi neki drugi traktor nije to uvijek Fiat, Zetor IMT ili šta ja znam koji... Ako se dobro sjećam, prije par godina je pobjedio neki dečko sa Torpedom i nekim polovnim dvobraznim plugom. A u konkurenciji je bilo i novih i polovnih i Zetora i Dajčeva i Fendtova i svih ostalih. A i plugova je bilo svih mogućih vrsta... Neznam dali u tom takmičenju postoje kakve kategorije i šta se tačno ocjenjuje samo vidim da za dobro oranje nije presudan traktor nego traktorista i plug.
Nekad se znalo reći da su neki konji dobri orači jer su znali fino upariti "pod" plugom i znali su ići jarkom sami a ne da ih neko vodi, i znali su se sami okrenuti na uzglavnici i ponovo sami ući u jarak. E tu i tad se moglo govoriti o dobrim oračima i tu je oranje i brazda zavisila od toga ko i kako vuče plug. A danas... traktori su svi isti, volan, točkovi i hidrulik... kud ga "uperiš" tud' ide, samo zavisi ko sjedi za volanom i kakav plug vuče.
 
I

ihorzic

Guest
e moj cawboy preko oranja ćeš najbolje shvatiti traktor u prenosima , proklizavanju i snazi tak da se onda najbolje vidi koji je bolji.
nemojte se kvačiti za fiata , kad sam ga spomenuo - evo dajmo primjer ČERKEZA rusa duplaka usporedite njega sa nekim sebi ravnim i pričajte mi o ,..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
e moj cawboy preko oranja ćeš najbolje shvatiti traktor u prenosima , proklizavanju i snazi tak da se onda najbolje vidi koji je bolji.
nemojte se kvačiti za fiata , kad sam ga spomenuo - evo dajmo primjer ČERKEZA rusa duplaka usporedite njega sa nekim sebi ravnim i pričajte mi o ,..
Sigurno je da postoje razlike, ali to kakav je koji traktor orač, sigurno nije presudno kod izbora traktora, barem ne velikoj većini ljudi a pogotovo ne kod polovnih traktora!!
 
I

ihorzic

Guest
koji konji su ove jeseni radili na polju zapadni ili polovni
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Đabe ti i dobar plug i traktor ako neznaš naštelati. Vidim puno ljudi kak se muče s jako dobrim traktorima i plugovima.
Najvažnije je UPARITI trktor i priključak
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Da ne otvaramo novu temu moze i ovdje, koje su trenutno cijene novih strojeva 70-80-90ks? Ko zna ili ima kakav link o tome, osnovni modeli bez opreme ili sa ponudjenom opremom.
Zagolicalo me jesenas na sajmu vise marki izmedju ostalog Zetor 90, mali mexikanac JD od 70ks, Holland 80ks, Deutz 85... naravno primamljiv je i Case
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
New holland T4030 75ks. 246,700kn.s pdv cijena iz gospodarskog lista
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
olala.....250.000 kn.....pa ze te novce kupim 3 dobra polovnjaka od 40 do 130 ks :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
U zadnje vrijeme se na jako puno novih traktora ukazalo jako puno problema, tako da novi traktor radije ne, nađe se i polovan u odličnom stanju koji če još godinama i godinama dobro služiti, a bit če bez suvišnih čipova i elektronike.
Za 250.000 kn se kupi BMW serije 5 kakav poželiš kad bi več raspolagao s tim novcima, a da su višak :)
 
Na vrh