• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene gnjoiva

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
141
pozdrav,da li znate nove cijene gnjoiva i što mislite,jučer 100 kg kana platio 630 kn.za 7-20-30 sam zaboravio pitat cijenu u dućanu o_Oo_Okad sam vidio koliko kan košta,pa ovo više nije normalno,cjene gnjoiva otišle 300%,skuplje gorivo,slab i nikakv izbor pesticida,cijene povrća u prodaji godinama iste....
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
I meni je ,prije mjesec-dva isp'o balac kad sam došao kupiti 7-20-30 . Kaže čovjek ,kutinski je 100kg 730 ili 760 kuna ,od šoka sam zaboravio ! Sreća ,imade šabački po 500 kuna.
Takva cijena gnojiva će dosta poljoprivrednih kultura učiniti neisplativim(pogotovo ako radiš male parcele povrtlarstva ,pa nemožeš računati ni da će ti poticaj pokriti dio ulaganja).Uglavnom ,ove cijene nemaju veze s pameću. A to što Kutina forsira visoku cijenu ,pa svi vlasnici poljoapoteka nabavljaju iz Šapca je misterija za koju nisam dovoljno pametan, samo nekako imam osjećaj da ćemo se u budućnosti čuditi ,kako sad to da propade i Petrokemija Kutina!?
 

Goran S

Aktivni član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
108
I meni je ,prije mjesec-dva isp'o balac kad sam došao kupiti 7-20-30 . Kaže čovjek ,kutinski je 100kg 730 ili 760 kuna ,od šoka sam zaboravio ! Sreća ,imade šabački po 500 kuna.
Takva cijena gnojiva će dosta poljoprivrednih kultura učiniti neisplativim(pogotovo ako radiš male parcele povrtlarstva ,pa nemožeš računati ni da će ti poticaj pokriti dio ulaganja).Uglavnom ,ove cijene nemaju veze s pameću. A to što Kutina forsira visoku cijenu ,pa svi vlasnici poljoapoteka nabavljaju iz Šapca je misterija za koju nisam dovoljno pametan, samo nekako imam osjećaj da ćemo se u budućnosti čuditi ,kako sad to da propade i Petrokemija Kutina!?
Koga briga.. Što još nije propalo? Razmišljam da prostudiram da i ja otvorim neku općinu.. to je nekako najisplativije.. I onda samo: u se, na se i poda se :devilish:
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
@GoranS ,i ja razmišljam da osnujem neku općinu,al' bi volio da dobije status od posebne državne skrbi ,a još onda ja zatražim status branitelja( čini mi se da ih je u zadnje dvije godine odobreno preko 7000 ,dakle,30 godina poslije rata) i onda me više neće sikirati cijena gnojiva ,sjemena ,traktora...
 

intronic2

Aktivni član
Tu od
29 Lip 2018
Poruka
125
Ja sam u Ekološkoj proizvodnji i oduvijek plaćam 100 kg 600 kn. Važna je analiza tla , plodored i pravilno korištenje gnojiva. Na kraju sezone podvučeš crtu i radiš ono što ti je isplativo.
 

intronic2

Aktivni član
Tu od
29 Lip 2018
Poruka
125
Gnojiva dopuštena u bio proizvodnji: pro eco 6:5:13 , 5:10:10 . Sad sam išao provjerit, i oni su digli cijenu na 750 kn.
 

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
141
ne znam gdje ovo vodi,s ovim cjenama i s uporabom pesticida doslovno nemaš s čim raditi,sadio sam mladi jesenski krumpir imao sam oko 40%otpada zbog žičara ista stvar i s mrkvom koristio force a kao da nisam na kraju sam odustao od vađena mrkve,dok je bilo dursbana nisam imao problema,sad više ne znam sto sijati i saditi i kako se svemu prilagoditi
 
Na vrh