• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene konzumnih jaja.

Kesegic

Član
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
40
Pozdrav svima.

Ako mogu zamoliti za malo pomoći. Imam malih problema s praćenjem cijena. Dolaze ljudi pa govore, ovdje su toliko, tamo su ovoliko ..... onda ja moram svako malo zvat pedeset ljudi da bi saznao kolike su cijene.

Pa bih molio ako smo možete napisati cijenu i mjesto gdje ste ih vidjeli ili kupili. I tako s vremena na vrijeme. Tako da mi koji prodajemo imamo nekakav uvid u prosjek.

Hvala.
 

Kesegic

Član
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
40
Trenutno prodajem po 1.40 kn krupna. A danas čujem da su u Vinkovcima na tržnici bila 1.70 kn.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Koja imaš jaja domaća ili iz kaveznog uzgoja cijene se kreću svakak tak da ti trebaš imati svoj raćun kod prodaje a ne gledati po kojoj se cijeni negdje kreću sva smisao po meni je da šta prije prodaš robu a ne da se dugo razvuće prodaja bit svega je i malo pustit cijenu da se brže proda ja prodajem domaća jaja kokice se šetaju po vani troškovi su mi minimalni i ono šta imam prodajem za 1kn sve doma neko će reći gdje je tu raćunica svaki sebi nađe neki raćun to je već priča za sebe a neko to zove ekonomija cijena je otišla jako gore jajima jer su troškovi porasli sad tu treba gledati gdje i na koji naćin troškove pustiti na minimum da možeš biti jeftiniji koju lipu jedino je to bitno danas na tržištu ...
 

Kesegic

Član
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
40
Koja imaš jaja domaća ili iz kaveznog uzgoja cijene se kreću svakak tak da ti trebaš imati svoj raćun kod prodaje a ne gledati po kojoj se cijeni negdje kreću sva smisao po meni je da šta prije prodaš robu a ne da se dugo razvuće prodaja bit svega je i malo pustit cijenu da se brže proda ja prodajem domaća jaja kokice se šetaju po vani troškovi su mi minimalni i ono šta imam prodajem za 1kn sve doma neko će reći gdje je tu raćunica svaki sebi nađe neki raćun to je već priča za sebe a neko to zove ekonomija cijena je otišla jako gore jajima jer su troškovi porasli sad tu treba gledati gdje i na koji naćin troškove pustiti na minimum da možeš biti jeftiniji koju lipu jedino je to bitno danas na tržištu ...

Isto imam slobodni uzgoj. I za sada uspijem prodati sve za 1.40 kn. Slažem se da za svakog postoji računica, ali isto tako postoji i neki prosjek na tržištu prema kojem se, htjeli ne htjeli, svi ravnamo. Istina je da troškove treba svesti na minimum da bi se cijena mogla spustiti, ali mislim da se to ne bi smjelo raditi na račun kvalitete. Što mnogi i rade, stavi što više komada u mali prostor, daj što jeftiniju hranu i evo profita.
Meni nije cilj samo pokriti troškove i gdje god zaraditi koju kunu. Želim naplatiti kvalitetu i trud. A i s tim sam jeftiniji od iste klase jaja velikih proizvođača koja se prodaje u trgovinama.

A malo da pobjegnem s teme. Mislim da ako si želimo pomoć trebamo se okrenuti i početi kupovati sve proizvode direktno od domaćih proizvođača. Proći ćemo jeftinije i kupit ćemo zdravo.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Da slažem se stobom kvaliteta nesmije biti upitna jer to kupac vidi i jednostavno tvoj proizvod stavi na crnu listu a za tebe to znači kraj bar za nas koji to radimo na malo i nemamo nike ugovore sa nekim trgovinama napominjem jaje je skuplje od 1kn ali ja za sad još držim tu cijenu neznam kak dugo ali uspijem spoiti kvalitetu i zaradu ne na uštrp kokica to isto osjete i kupci koji su zadovoljni i daju preporuke tak da mi kupac sam traži drugog kupca samo šta nemam toliki broj jaja za prodaju jer sam tu na neki način poćetnik i na vagi dali da povećam jer nemožeš svaštariti sa svaćim a ja to sve radim iz hobija i ljubavi a onda nalazim dodatnu zaradu za kućni buđet...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Ja jaja prodajem doma po 1.50kn koke jedu samo kukuruz i sta si sama nade na ispasi i potraznja je velika da neki i narucuju i niko se ne buni na cijenu tak da planiram prosirit proizvodnju!!
 

Kesegic

Član
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
40
Svako malo čujem kako se ljudi bune na "umjetne" proizvode. I sam sam imao priliku pojest jedan komad mesa, mislim da je iz Njemačke, nikad nisam okusio nešto tako loše. To je meso imalo okus plastike. Kad sam se raspitao, kažu da se taj okus dobije zbog hrane kojom se hrani stoka. Nikad više, radije kod prvog susjeda koji prodaje, pregledat, izabrat i to je to.
I mlijeko isto tako, zašto kupovati onu bijelu vodu kad mogu kupiti kvalitetu i to za manje novca.

Nekako sam zbog toga i došao na jednu ideju koju ču probati pa kud puklo da puklo :D

Povezati građane obližnjih gradova direktno s proizvođačem.
Neko vrijeme intenzivne reklame. Pozvati ljude da vide odakle dolazi proizvod, da se uvjere u kvalitetu. Te im onda ponuditi direktnu kupnju. Znači ponuditi im da naruče proizvod koji bi jedan dan u tjednu besplatno vozio direktno na kućni prag. Kažem proizvod jer bi volio proširiti s jaja na domače povrće itd.
 

Kesegic

Član
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
40
Ja jaja prodajem doma po 1.50kn koke jedu samo kukuruz i sta si sama nade na ispasi i potraznja je velika da neki i narucuju i niko se ne buni na cijenu tak da planiram prosirit proizvodnju!!

Pa mislim da se nebi ni trebali buniti. Cijena jaja nije rasla dugi niz godina dok su ulaganja isla gore jako cesto.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Svako malo čujem kako se ljudi bune na "umjetne" proizvode. I sam sam imao priliku pojest jedan komad mesa, mislim da je iz Njemačke, nikad nisam okusio nešto tako loše. To je meso imalo okus plastike. Kad sam se raspitao, kažu da se taj okus dobije zbog hrane kojom se hrani stoka. Nikad više, radije kod prvog susjeda koji prodaje, pregledat, izabrat i to je to.
I mlijeko isto tako, zašto kupovati onu bijelu vodu kad mogu kupiti kvalitetu i to za manje novca.

Nekako sam zbog toga i došao na jednu ideju koju ču probati pa kud puklo da puklo :D

Povezati građane obližnjih gradova direktno s proizvođačem.
Neko vrijeme intenzivne reklame. Pozvati ljude da vide odakle dolazi proizvod, da se uvjere u kvalitetu. Te im onda ponuditi direktnu kupnju. Znači ponuditi im da naruče proizvod koji bi jedan dan u tjednu besplatno vozio direktno na kućni prag. Kažem proizvod jer bi volio proširiti s jaja na domače povrće itd.
Slazem s tobom to sta kupis po ducanima nemoze nikad bit ko domace ja nemogu jest meso iz ducana jer ono za mene nema nikakvog okusa ni mirisa!!
Niko se ne buni na cijenu nego kad dodu bune se jedino sta nema ih vise imam dvije zenske koje rade u njemackoj i prije nego dodu u Hr zovu telefonom da im skupimo sto vise ne pitaju nista dodu kolko imas kolko kosta tolko i to je to imam i dosta susjeda koji dva do tri puta tjedno uzimaju po 10kom!!
Sretno s idejom daj Boze da ti se ostvari!!!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
jajca su dve (2) kune kod moje žene na placu...kad ih ima za prodati...
ispod 1.5 kuna u sred zime domaća jajca nikad nisu bila i nikad NEBUDU!
najte bit bedaki...
po kunu i pol se prodaju kad prođe uskršnje ludilo za jajcima, i kad kokoši počnu lijepo redovito nesti...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
dobra tema koja i mene zanima......

ja također prodajem po kunu sada, kao i uvijek i tu su svakakva, od sitnijih do krupnih, dobro raspoređeni u kutiji i to moji kupci znaju, krupnih naravno ima više, al jedne bi trebalo prodavati po 80 lipa drugi bi išli za 1,5kn.....pa mi lakše da sve ode za kunu.....DARIJUS, tvoja žena prodaje, tamo stoji, pa vjerojatno imaš zakupljeno mjesto itd, pa to sve treba uračunati u cjenu.......

za proizvodnju jednog jajeta (na veliko u kavezima), utrošeno je po nekim proračunima oko 62 lipe, po sadašnjim cjenama hrane ( SANO program).....kod nas malih, mislim da se trošak kreće oko 40 do 45 lipa

i naravno, nemam ih još uvijek dosta, jer kako je netko napisao, "sami kupci traže kupce".......pa sam uzeo inkubator da imam piliće od svojih jaja, dosta uspješno sam ih polegao i mislim da opet neće biti dosta, pa možda dođe još malo veći inkubator itd.......

ja također imam svu svoju hrani i rijetko da nešto kupimo......jer pile kupovno nemogu pojesti.......a negdje sam čuo, da svinjetina se smije čuvati do godine dana kod nas, pa ide u preradu, a u EU do max pola gdine, pa sav taj "otpad" dođe kod nas, i neznaš što kupiš po mesnicama, najbolje otići i kupiti od nekog poznatog.......meso, jaja ili bilo što drugo......i ova ideja je dobra, povezati ljude iz grada da kupuju sa sela........samo da ti uspije!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
jajca su dve (2) kune kod moje žene na placu...kad ih ima za prodati...
ispod 1.5 kuna u sred zime domaća jajca nikad nisu bila i nikad NEBUDU!
najte bit bedaki...
po kunu i pol se prodaju kad prođe uskršnje ludilo za jajcima, i kad kokoši počnu lijepo redovito nesti...

Ti moras dovest ta jaja na plac i stajat kraj njih a ja fino doma nemoram nikud ic i stim da dosta ljudi ima oko mene koji imaju koke pa se zna desit da u zimi dolaze kod mene po jaja jer svojih nemaju meni se jako slabo osjeti zima na kolicinu jaja dnevno!
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
jajca su dve (2) kune kod moje žene na placu...kad ih ima za prodati...
ispod 1.5 kuna u sred zime domaća jajca nikad nisu bila i nikad NEBUDU!
najte bit bedaki...
po kunu i pol se prodaju kad prođe uskršnje ludilo za jajcima, i kad kokoši počnu lijepo redovito nesti...

Darius sa tobom se slažem u potpunosti da ta cijena stoji za domaća jaja ,ja imam svoj način uzgoja kao i svako od nas tak da svodim cijenu hrane na minimalnu a kvaliteta ishrane je 100%,ti dok ideš na tržnicu prodavati možeš držati tu cijenu i vjerujem da lako prodaš ja sam sa svojim načinom zadovoljan jer sve prodam doma i nemam potrebu za traženjem kupaca a i nemam vremena za to ...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
je, slažem se da i kod mene doma nebi bila jajca 2 kune, ali ne prodaju se samo jajca na placu, nego je to onako više za stalne mušterije koje uzimaju povrće...
tak prodajem i piliće, i pure, i šogijeve odojke...
praktično mislim da sam i s jajcima u prekršaju, ima sigurno neka odredba o tome koliko se smije na dan ili mjesec prodat, ali s mesom sam sigurno u prekršaju...
opet, kupci sami to traže, a tko sam ja da im proturječim...;)
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
U prekršaju si 100% ali dok ide ide šuti i radi moli boga da potraje šta duže...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
U prekršaju si 100% ali dok ide ide šuti i radi moli boga da potraje šta duže...

dok god smijem prodavat svoje povrće, bome bu pod stolom stajalo i sve ovo gore navedeno s naznakom na proširenje asortimana...nagovaram šogija da počne delat domaće sušene sireve iz krpice, onak kak su naše bake delale, ljudi pitaju za to...;)
onaj koji proba domaće pile, domaće jajce, domaćeg odojka koji nije hranjen koncentratom, a i osnovu moje proizvodnje - povrće, dolazi s izjavom da se radi o stvarima koje ne može nigdje drugdje kupiti i postaje stalna mušterija kojoj više nije problem potegnuti iz grada na selo 10-ak kilometara samo da osigura sebi i svojoj obitelji pravu hranu...
s tom filozofijom sam već preko pet godina na placu i mogu reći da su se počeli osjećati rezultati svega toga...
makar prve godine prelaska s veleprodaje na maloprodaju najbolje zaboraviti...:oops:
 

Kesegic

Član
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
40
dobra tema koja i mene zanima......



za proizvodnju jednog jajeta (na veliko u kavezima), utrošeno je po nekim proračunima oko 62 lipe, po sadašnjim cjenama hrane ( SANO program).....kod nas malih, mislim da se trošak kreće oko 40 do 45 lipa



Da, ali ne možemo u tu cijenu računati samo hranu.( jer mi se ta racunica cini kao da je samo za hranu, bar ako moras sve kupiti) Ima još dosta troškova, naravno ako se ulaže u posao i brine o njemu. A na kraju krajeva tu je i trud. Ako neki javni bilježnik, ovršitelj itd... može svoj trud naplatit toliko koliko nama uzimaju, mislim da i netko tko proizvodi hranu ima pravo pošteno naplatit svoj rad.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Samo sta niko od nas ne naplacuje trud nego gledamo da pokrijes ulozeno i ako sta se zaradi super mozda se prosiris malo ili mijenjas koke u ovom slucaju da imas mlade produktivnije!
 

Kesegic

Član
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
40
Evo sam i izračunao.

SAMO HRANA na dan me izađe 70 lipa po nesilici. Ali s tim pošto je slobodni uzgoj nosivost mi je oko 70 % tako da u prosjeku ispadne više od toga po jajetu. I još i s tim da ne dajem nikakve skupe primjese niti išta slično.
 

Najnoviji postovi

Na vrh