• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene mehanizovanih radova u vinogradu

H

hrchonne

Guest
Molio bih vas , dali netko može reći nešto o cjenama mehaniziranih radova u vinogradarstvu.
PODRIVANJE , KULTIVIRANJE, PRSKANJE ATOMIZEROM , ZAOR-ODOR , DEPONACIJA I RASIPANJE GNOJIVA.
Cjene dosta variraju , a znam da se kreću i do 300 kuna po satu s pdv-om.
OSobno bih radio usluge pa me eto interesira što da ponudim.
hvala
 
H

hrchonne

Guest
Re: CJENE MEHANIZIRANIH RADOVA U VINOGRADARSTVU

Vidim nitko ne pomaže. Evo barem neka odgovori netko dali su ove cjene ok.

PODRIVANJE : 200 kn/sat
KULTIVIRANJE : 190 kn/sat (moguće je kombinirati podrivanje s kultiviranjem)
ZAOR-ODOR: 200 kn/sat
DEPONIRANJE GNOJIVA : 180 kn/sat (deponator s jednom nogom)
PRSKANJE ATOMIZEROM : 220 kn/ha

ETO TO JE VEĆINA RADOVA- Dali su cjene ok?
 
B

Bobo

Guest
Re: CJENE MEHANIZIRANIH RADOVA U VINOGRADARSTVU

Ja usluzno (roto kosilicom) kosim 3 vocnjaka i dva vinograda. Cjene obracunavam po povrsini te za jedan vocnjak uzimam 100Kn putnih troskova, jer je dost daleko.

Vocnjak kosim prvo uzduz redova, a zatim cjelu povrsinu poprijeko. Za to naplacujem 200kn/kj, dakle oko 340-350kn/ha. Nije bitno je li nasad jabuke ili oraha, meni je bitna povrsina koju kosim.

Vinogradi koje kosim su oba od jednog gazde i samo kosim uzduz redova, al su uski i u redu nema manevriranja. 3Ha vinograda mu naplatim 1000Kn s cim je zadovoljan, cim me svake godine zove.

Za ostale poslove ti ne bih znao odgovoriti, posto ih ne radim, ali sam cuo da je oranje vinograda obicnim plugom oko 500kn po katastarskom jutru jer je to zeznut posao, pogotovo za mali traktor jer kroz red dva puta prolazis. S TV traktorom (ili nekim slicnim) i vinogradarskim plugom koji posao odradjuje u jednom prohodu, vjerujem da bi cjena isla oko 300Kn +/- no za ovo me nemoj hvatati za rijec.

Na sat ne radim, jer dok ja radim ni jedan gazda nije prisutan (ovaj s vinogradima bude malo, popricamo i ode dalje svojim poslom), dok od svih vocnjaka imam kljuceve i kad kosim svoj, tad i te vocnjake pokosim.
 
H

hrchonne

Guest
Re: CJENE MEHANIZIRANIH RADOVA U VINOGRADARSTVU

Pa kada pogledam površinu koju ti radiš i sate , to je nekako onda to. Ja imam John deere vinogradarski i gardovu liniju , tako da vinograde širine od 180 do 200 cm zaorem ili odorem u jednom prohodu. Malčiranje ili košenje po jednom jutru je kod mene 180 kuna. To je mislim sasvim realna cjena. Radio sam jedno vrijeme za 120 kuna , ali nije baš isplativo.
Eto hvala na odgovoru . Ti podaci mi dosta znače.
 
H

hrchonne

Guest
Re: CJENE MEHANIZIRANIH RADOVA U VINOGRADARSTVU

Ajde javljajte se - Koliko ste upoznati s cijenama? Koliko vi naplaćujete ili koliko vama naplaćuju.
 
E

eichertrack

Guest
Re: CJENE MEHANIZIRANIH RADOVA U VINOGRADARSTVU

Cijene rada traktorom u zag.žutaniji su od 150-200 kn/h ovisno o vrsti i količini posla
 
D

dmati49

Guest
Re: CJENE MEHANIZIRANIH RADOVA U VINOGRADARSTVU

Deponiranje:200kn/ha{2 ulagaća}
Odaranje,zaoravanje{gardola} jedan prohod 300kn/ha.
Prskanje:250kn/ha
 

Najnoviji postovi

Na vrh