• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene umjetnih gnojiva

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
U Prvči je do kraja godine KAN 237kn/m (25t), poslije Nove, ide 5% gore.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
cijene kod nas KAN 245kn ,NPK3x15 359kn ,NPK5-15-30 375kn,UREA 380kn
na te cijene cca -2%, ovisno od trgovca
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Kupljeno danas 15-15-15 po 349kn/metar i KAN 236kn/metar. Urea ce pricekat neke friske šolde...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Nisam nikakav špekulant. To mi je rekao čovjek koji je još za bivše juge radio sa petrokemijom i surađivao sa njima jako usko sve do ovog prolječa kade je trgovinu predao u najam Mlinu i Pekarama jer odlazi u mirovinu. Do sad kad god je poskupljivalo gnojivo javljao mi je i ostavljao mi ga po jeftinijoj cjeni iako nisam svaki put imao odmah lovu. Ako me je zeznuo sada pa i neka je. Nebi želio niti volio nekog prevariti. Svako ima svoje procjene kada i kako je najbolje. Kićo dragi možda jesam nešta drugo ali prevarant i špekulant nisam. Nisam nikom rekao da nesmije kupiti. Niti sam koga uvrijedio niti popljuvao. :(handshake): Bez ljutnje prosim fino.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
...Kićo dragi možda jesam nešta drugo ali prevarant i špekulant nisam.. .

Dado6340 prijatelju ocito si nesto krivo shvatio ili pomijesao loncice. Tko ti je rekao da si ti prevarant ili spekulant? Ja sam naveo primjere iz moje okolice kako je zavrsila lakomost pojedinaca koju ne zelim nikom od forumasa. Iznio sam svoje misljenje o kretanju cijena i to je sve. Koliko se ja sjecam u zadnjih 15ak godina samo je jedanput bilo da je u proljece bilo gnojivo par kuna jeftinije po metru vec u 12. mjesecu, tko zna mozda se to ponovi.
Želim ti svako dobro kao i svim ostalim clanovima foruma kako u nabavci repromaterijala tako i u zivotu i radu u novoj 2014. godini! :icon_biggrin::icon_winkle:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Oprosti. Mislio sam da mene prozivaš. Nisam ništa loše mislio. Oprosti Kićo
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Koliko pratim sva vasa " izvjesca " o cijenama, razlike su male, svega nekoliko kuna po vreci ( 25 kg pakovanje ). Pital sam u Sesvetama i cijene sva tri gnojiva su izmedju 90 - 100 kn po vreci .
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Oprosti. Mislio sam da mene prozivaš. Nisam ništa loše mislio. Oprosti Kićo

Svaka čast Dado, priznati grešku i ispričati se. Kapa do poda. Da je barem više primjera toga na forumu.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Kico kolko se ja sijecam proteklih 15god. nismo bili dio EU,pa su. ovi nasi domaci "spekulanti i prevaranti" mogli odredjivat cijene kako su htijeli,konkurencije prakticki da nije ni bilo,pa su se prakticki"izivljavali "na l,judima....Ljudi su dosad prve poticaje u godini dobivali u 3-4mj. znaci pred samu sijetvu ,trgovci su to itekako znali dobro iskoristit i podizali cijene kako im se hoce.....Nevjerujem da ce se cijena nesto drasticno smanjivat, ql isto tako ni da ce ic gore,tek mozda pred samu sijetvu.U prvom mijesecu bi trebali krenut poticaji pa ce bit dovoljno vremena za uzet prije nego cijene prije same sijetve odu gore....
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Tako je, drzali su monopol i radili sto ih volja. Bio sam protivnik EU ali neka, vremenom ce konkurencija dovest ove nase nadobudne trgovce i veletrgovce u red pa se nece vise bahatit kako su to do sad mogli.
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Ja kupio Yara 15-15-15 =100kg=352kn sa pdv-m i kan Yara =100kg=238kn sa pdv-m.Pakovanje 40kg.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Evo današnjih cijena umjetnog gnojiva u Sloveniji:
KAN -15.10 € 50 kg
NPK 15 15 15 -21.30 € 50 kg (2×25)
NPK 7 20 30 - 27.5 € 50 kg
UREA 16.35 € vreča 40 kg
sad se stvarno isplati kod njih otići, pdv im je 9.5%
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ne znam, ma kod nas su danas digli cijene, neke trgovine još ne rade, koje rade imaju samo neka gnojiva, a 15-tica je sad 370-380 kn a tamo 330..
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
U Ormožu najpovoljnije cijene ima center Jurković - ulaz imaju pokraj benzinske,uskom uličicom se uđe baš u dvorište dućana.
 

Najnoviji postovi

Na vrh