• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cjena kukuruza za silažu

slvnc

Član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
34
Zanima me koja je neka okvirna cijena po jutru kukuruza za silažu, visina iznosi cca 2 - 2,5 m. Hvala
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Po meni, najboljhe se dogovoriti po prikolici, pa koliko izađe sa jutra.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Po meni, najboljhe se dogovoriti po prikolici, pa koliko izađe sa jutra.

"Prikolica" je jako širok pojam:p

Može bit ona od 5t i od 15t..I kak onda bit pošten?
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Pa ima svaka prikolica zapreminu odnosno kubikažu pa se da precizno odrediti količina, zar ne? :idea: :p
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
"Prikolica" je jako širok pojam:p

Može bit ona od 5t i od 15t..I kak onda bit pošten?

nema tu mudrije, pokazati prikolice s kojima se bude vozilo, uostalom gazda može cjeli dan sjediti na svojoj zemlji i brojiti si prikolice i vidjeti s kakvima se vozi silaža.

Ja se po površini nebi niakd pogađao, još pogotovo s obzirom an ovu sušu, može se dosta podbaciti, a ti platiš nekaj kaj si nebudeš nasilirao, ovak koliko prikolica po toliko kuna i to je to.
Može se eventualno i vagnuti jedna prikolica da se dobije neka okvirna količina.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
barem je to lako izračunati,uzmeš recimo na jednoj površini 2-3 mjesta po 1m2 svaki posebno izvažeš i napraviš prosjek x ukupna količina m2 na površini i eto prinosa.
 

imbrakc

Član
Tu od
18 Stu 2011
Poruka
41
cijena je oko 15 lipa po kili sam to ti je v ovoj suši relativno, jer kaj buš plačal 15 lipa ako nema klipa.
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Sobzirom na ovu sušu i količinu zrna ovih 15 Lipa mi se čini puno. To je 150 Kuna po toni ili 40 Maraka, neka manja prikolica može povući 2-2,5 t silaže a 100 KM odnosno 400 Kuna po prikolici je skupo. Neznam... možda nekome i nije, ali na ovu cijenu mlijeka i nafte meni je to puno!
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
Sobzirom na ovu sušu i količinu zrna ovih 15 Lipa mi se čini puno. To je 150 Kuna po toni ili 40 Maraka, neka manja prikolica može povući 2-2,5 t silaže a 100 KM odnosno 400 Kuna po prikolici je skupo. Neznam... možda nekome i nije, ali na ovu cijenu mlijeka i nafte meni je to puno!

ako kupuješ puno je ali ako prodaješ u ovoj suši neje puno
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ako nastave ovakve suše,tovljači bez zemlje budu propali,kukuruz za silažu je jako loš i nema puno špekuliranja oko cijene,najbolja opcija je da se u prvoj turi sve prikolice izvažu pune i gazda kod kuče samo stoji i zbraja kilažu,s obzirom kakva je situacija po poljima bude jako škakljivo i cijena bi mogl ići 5 lipa gore
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
ako kupuješ puno je ali ako prodaješ u ovoj suši neje puno
Pa ja na cijenu i gledam kao kupac. A radije ću prodati jednu ili dvije krave nego skupo plaćati hranu, ići u dugove i na kraju opet prodati te iste krave a možda sa njima i njihovu telad da bi vratio dugove...
 
M

MOCO

Guest
tako i ja mislim, već sam i počeo onima pri kraju laktacije drastično smanjivat šrot jer ne isplati mi se forsirat skupom hranom proizvodnju jeftinog mlijeka
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Moja silažna kukuruza za sad izgleda potpuno ok, budemo vidli kak ude do kraja, 15-20. 08 bude posilirano.
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
tako i ja mislim, već sam i počeo onima pri kraju laktacije drastično smanjivat šrot jer ne isplati mi se forsirat skupom hranom proizvodnju jeftinog mlijeka

kad nam se sve poklopilo ove godine, cena mlijeka opala, suša (znači hrana bu skupa) a retko ko bude imal dosta svoje hrane
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Ma nije to samo ove godine. Tako je već par zadnjih godina, cijena mlijeka je u konstantnom padu a stočna hrana sve sve skuplja, naftu da ne računam. Osim toga, više skoro da i nema neke normalne godine, ili je poplava ili suša... samo se smjenjuju... :madmana:
 

Najnoviji postovi

Na vrh