• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

claas axion 810

Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
tritikal u italiji ne prolazi, tako da ne znam...
za glogovac nemam pojma, mi nismo investitori, nešto postoji u mogućnosti oko vž-a da bi se radilo...

pitam zato jer sam zainteresiran za sijanje kultura koje trebaju za silazu. kod mene ima dosta puste zemlje, ali nebi htio s velikim kolicinama krenut dok nebi vidio isplativost toga. ali ope je poznato da sirak bolje podnosi susu od kukuruza, samo je donekle bitan i plodored zato me zanimaju i druge kulture, a posto si ti u prelogu mali problem je transport
 
C

cann

Guest
računica je jednostavna...
zrno po hektaru cca 6,5tona, što ispada 6500 kuna, sada ( govorim o otkupu friškog zrna)
silaža po hektaru 40-50 tona x 25 eura (sadašnja kalkulacija cijene), ispada od 7500 - 9300 kuna..
s tima da sa silažom nemaš brige, tvoje je samo da uzgojiš kulturu do siliranja, i ništa drugo..
ako ćeš ić na sirak, on gosišnje može dat dvije "berbe" ali savjetujemo da se to ne radi, zbog iscprljivanja zemlje..jedna berba godišnje je čisto ok..plodored i nije bitan toliko, ako se ide na proizvodnju sa tvornički zaštočenim sjemenom, i sa prihranom kakva mora biti..
bilo bi ok, da se ovi postovi prebace u zasebnu temu, jer ne odgovaraju naslovu teme :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kak tritikal ne prolazi, a iz podravine je otišlo silaže tritikala s oko 200 rali u sloveniju za bio elektriku!?!?!!! :)
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
Kak tritikal ne prolazi, a iz podravine je otišlo silaže tritikala s oko 200 rali u sloveniju za bio elektriku!?!?!!! :)

vidis da talijani ne rabe to, ali znam za slovence da i njega koriste
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Uh, moja greška, zabunom sam napisao krivo, a dobro sam mislio...od sveg čitanja su mi se pobrkale države :)

I ja sam razmišljao o proizvodnji kukuruza za bio postrojenje, mogao bih skupiti površine do nekih 30 rali.
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
I ja sam razmišljao o proizvodnji kukuruza za bio postrojenje, mogao bih skupiti površine do nekih 30 rali.[/QUOTE]

ja mislim da bi se bolje isplatio sirak, daje vise mase
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kukuruz je najhranjiviji!
No, EU je več uvela regulative o maximalnim dozvoljenim površinama za bio postrojenja, jer bude ponestalo hrane za stoku ako se ovako nastavi. Velike su to površine u igri.
 
C

cann

Guest
ohooo..se vi raspisali :)
ništa..rješeno je..uzimaju se 3 komada claas axiona, bit će rabljeni, 4 prikolice claas quantum, utovarivač claas scorpion i claas jaguar 960(heder 4,5 m ili 7 redova)..
investicija vraški skupa, ali mora biti...hvala svima na bilo kakvoj pomoći..
i da vam ubacim bubu u uho..razgovarali smo malo i postoji velika mogućnost da se otisnemo i do koprivnice i đurđevca..pa ako ima zainteresiranih bacite mi pp, da probamo dogovrit neki sastanak za proizvodnju u 1. mjesecu sljedeće godine..
 
C

cann

Guest
isporuka će bit sljedeće godine u 6mjesecu..sda čekamo dogovor sa regisjkim menagementom claas-a, da vidimo koje rabate nam mogu ponudit..pošto sve ide preko njih..banke su zahebane po tom pitanju...
ali..svakako će biti nekoliko fotkica, kada sve bude tu..ako bog da, do sada sve ide nekako pre glatko na svim poljima investicije..što nažalost kod nas nije slučaj...
 

Najnoviji postovi

Na vrh