• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

claas axion 810

C

cann

Guest
imam jedno pitanje, pa zapravo savjet, ako nije problem..
što biste preporučili, u pitanju su 3 traktora, snage 200 ks, otprilike..traktori bi bili namjenjei isključivo za vuču prikolica sa silažom, otprilike 30m3..razmišljali smo o kupnji claas axion 810..pošto su novi skupi, a i ptanje je kada bi se isplatili, možda bi bilo bolje rješenje uzet rabljeno, 2007-2009.godište sa 5-6 tisuća radnih sati...što mislite o tome..traktori bi radili cca 2 tjedna godišnje i samo bi vukli prikolice sa silažom..pa prema tome, nam se čini da bi rabljeni bili sasvim solidni za tako nešto, a vuča im neće bit neki problem..
hvala unaprijed na odgovorima

ako je tema na krivom, mjestu, isprike adminima :)
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Pa gledaj stavi nekakvu računicu na papir, ako ih misliš koristit samo dva tjedna u godini to baš i nije isplativo, ali opet ako imaš jako puno silaže za voziti i možda ih misliš koristit za neke teške poslove, gle sve ti ovisi i o cijeni i o isplativosti!

Kaj uzgajaš da ti trebaju tak jaki strojevi i to još tri traktora od 200 konja???:icon_e_smile::icon_e_smile::icon_e_smile:
 
Posljednje uređivanje:
C

cann

Guest
a, čuj u dva tjedna moram prikupit 20 000 tona silaže...radi se o bioplinskoj elektrani, koju ćemo najvjerojatnije radit dogodine..
uz tri traktora, koja mislimo uzet ideu još tri prikolice od 30m3 minimum, jedan bager, i claas jaguar 970, on će jedini po svemu sudeći bit novi..
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
U j..... 20 000 tona silaže, to je stvarno puuuuuno!!!
Od kolko redi misliš uzeti adaptera za jaguara?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
16 redova :eek::eek: pa kolko ks ima taj jaguar 960??
i tih 600ha planiraš posilirat za 2 tjedna??
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
650ks i da tjera 16redova?? da nisi možda htio reć 12,jer još nisam vidio heder sa 16redova,bar toga videa nema na yt-u
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
od 16 redova...u pitanju je 600ha zemlje

Neznam hoće li ti tri traktora biti dovoljna, jer sa adapterom od 16 redova, prikolica će ti biti puna za par minuta.
 
C

cann

Guest
da 12..redova...ispričavam se..lapsus lingue..
ne bitno..ja bih rađe da iskomentirate dal da se uzmu novi il rabljeni traktori..
@vranicmarko - koje bilje, sirak je najbolji, jer ima najvišu fermentacijsku vrijednost, zatim ide kukuruz i ljulj..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Bolje si odi gore u njemaču ili austriju i uzmi polovne,jer tamo ti dođu više nego upola za razliku kod nas.Jer smatram da ti se neće isplatit taj traktor tako brzo ako će radit samo 2-3tjedna u godini i šta ćeš sa njime napravit 100-200rs i tjt. Druga stvar da godišnje radiš po 1000rs onda bi ti se isplatio ali ovako mislim da ne.
 
C

cann

Guest
hvala dado..tako i mi razmišljamo nekako...niti ne trebamo ić van, može i ovdje bit traktor..
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
uzmi polovno!

To je veliki biznis, traktore tesko da ce se isplatit u klasicnom smislu jer nece napravit puno sati.
Al ocito ne mozes zavrsit ciklus bez njih i kao takvo nebitno je radili godisnje 20 ili 2000 sati.

Rekao bi ne novi jer je stvarno malo sati rada godisnje i polovni bi to trebali odradjivat bez umora!
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Posto mi je poznat tvoj kraj, daj mi reci gdje ce se tocno graditi elektrana?
Sto se tice traktora zasto ne uzet npr. 3 nova Belarusa 1523, po 155 ks. Kostat ce te isto ko i rabljeni traktori neke opake marke, a imaju dosta snage, gabarite, tezinu i nosivost, i transportnu brzinu, a i bili bi novi. Da ne pricam o troskovima da ti s teoretski na nekom Jd-u ili Mf-u ili Claasu usred tog posla dogodi ozbiljniji kvar... Dat ces vrijednost jos jednog.traktora za popravak takvog...nije jedan do sad tako prosao. Smatram da tko god je isao kupovati novi traktor od 200 ks nije ga kupio da mu stoji nego da radi, pa je pitanje sto je traktor radio i kav ga je vozac tjerao tih npr 5 godina i u kakom je stvarno stanju....najvjerojatnije "macak u vreci".
 
C

cann

Guest
cann dali imaš već nekakvo poljoprivredno gospodarstvo ili ???

ne u klasničnom smislu..imam konje, ali nemam puno svoje zemlje..ipard i ostale điđe miđe ne mogu iskoristit..ako na to misliš :)

------------------------

uzmi polovno!

To je veliki biznis, traktore tesko da ce se isplatit u klasicnom smislu jer nece napravit puno sati.
Al ocito ne mozes zavrsit ciklus bez njih i kao takvo nebitno je radili godisnje 20 ili 2000 sati.

Rekao bi ne novi jer je stvarno malo sati rada godisnje i polovni bi to trebali odradjivat bez umora!


biznis..puno love je u pitanju, mislim na početni ulog..vidjet ćemo, hvala na odgovoru, rabljeno će vjerojatno i biti..

------------------------

Posto mi je poznat tvoj kraj, daj mi reci gdje ce se tocno graditi elektrana?
Sto se tice traktora zasto ne uzet npr. 3 nova Belarusa 1523, po 155 ks. Kostat ce te isto ko i rabljeni traktori neke opake marke, a imaju dosta snage, gabarite, tezinu i nosivost, i transportnu brzinu, a i bili bi novi. Da ne pricam o troskovima da ti s teoretski na nekom Jd-u ili Mf-u ili Claasu usred tog posla dogodi ozbiljniji kvar... Dat ces vrijednost jos jednog.traktora za popravak takvog...nije jedan do sad tako prosao. Smatram da tko god je isao kupovati novi traktor od 200 ks nije ga kupio da mu stoji nego da radi, pa je pitanje sto je traktor radio i kav ga je vozac tjerao tih npr 5 godina i u kakom je stvarno stanju....najvjerojatnije "macak u vreci".

odakle si ti ? ne vidim ti u profilu..trebao bi biti u prelogu, sljedeće godine, za sada ide sve bez nekih većih problema...si zainteresiran za proizvodnju kukuruza il sirka ? :)

rusi ne dolaze u obzir, bez obzira na tvoj činjenični posti o isplativosti istih i tome da se s njima ima novi traktor...imam averziju prema njima...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
@vranicmarko - koje bilje, sirak je najbolji, jer ima najvišu fermentacijsku vrijednost, zatim ide kukuruz i ljulj..[/QUOTE]

hvala na odgovoru, pitao sam te zato jer sam cul da moze biti vise vrsta biljki. nisam znal za ljulja, a cul sam da ide i tritikale. imas li kakvih spoznaja za gradnju elektrane u glogovcu blizu koprivnice??
 
C

cann

Guest
tritikal u italiji ne prolazi, tako da ne znam...
za glogovac nemam pojma, mi nismo investitori, nešto postoji u mogućnosti oko vž-a da bi se radilo...
 

Najnoviji postovi

Na vrh