• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Claas dominator 76

Stricina

Novi član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
24
pozdrav, da li zna netko odgovor na pitanje zašto mi kod kombajna ide plavi dim iz auspuha i kada potignr radnu tempperaturu..motor je perkins 130 konjskih snaga vodeno hlađenje..ako netko zna odgovor tu sam
 
B

BAGERISTA

Guest
Kreni odreda,probaj mijerit kompresiju,:(nod)::(nod):

Prije nego išta diraš zovi majstora,,,,dobrog i nek provijeri,more bit svašta,,,možda je sitnica,(ventili,punpa,dizne,filteri,loša nafta,itd....):(smirk):da ne nabrajam,...
Ako je motor lanske godine dobro dela,onda stoječi nemore baš crknut...tako da sve je bolje od kraja,di se mora delat motor...
 

Stricina

Novi član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
24
Kreni odreda,probaj mijerit kompresiju,:(nod)::(nod):

Prije nego išta diraš zovi majstora,,,,dobrog i nek provijeri,more bit svašta,,,možda je sitnica,(ventili,punpa,dizne,filteri,loša nafta,itd....):(smirk):da ne nabrajam,...
Ako je motor lanske godine dobro dela,onda stoječi nemore baš crknut...tako da sve je bolje od kraja,di se mora delat motor...

da znam ali ako je netko imao sličnog iskustva..mator mi izgleda bez grške ,a tak sam kupio kombajn
 
B

BAGERISTA

Guest
A tada kad si ga uzima kako je dela,,,:icon_rolleyes::icon_rolleyes:,,,jesi ga palija uopče i zagrija,motor pa vidija malo oko njega..
Ili si kupija robu na vidi pa odvezi,...:s:,,,jer ako ništa o njemu neznaš,moguče da je i motor onda u lošem stanju,ALI kažem moguče....

Daj malo napiši,ovako kako sam ja zaključija,ispravi me ako griješim,ti si kupija konbaj i sad misliš spremit za žetvu,,i sad vidiš nedostatke,,ili ????
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ili pa ako nije motor dugo radio, ili je radio pod ler gasom,to je normalno da malo dimi dok se ne istjera pod opterečenjem...a može biti da su i dizne lošije,a bome i još puno toga...ako jako ne dimi onda ga probaj u žitu i ako nije neki problem ,dok ga staviš pod opterečenje neko vrijeme i dok se zagrije onda bude oke...kak i kod nas npr. traktor,večinu poslova radi pod malim gasom ili pod lergasom,i normalno s vremenom se pomalo nakupi gorivo koje nije do kraja izgorjelo i dimi malo..a dok ga staviš pod plug,tj.brazdu misliš da se bu razletel dok ga stisneš kak dimi jako,ali nakon 20 m se više niti ne vidi dim iz auspuha,ili isto dok tanjuraš pa ga stisneš...i dok ga razradiš više nebude dimil niti na ler gasu...evo mi smo baš prošli mjesec radili generalku na mečki 135 od claasa dominatora 80 i isto dok je npr.radil na leru cca 1 sat polako,se več vidio dim,a dok si ga parput storiral više se nije nikaj vidlo dima...
 

Stricina

Novi član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
24
ili pa ako nije motor dugo radio, ili je radio pod ler gasom,to je normalno da malo dimi dok se ne istjera pod opterečenjem...a može biti da su i dizne lošije,a bome i još puno toga...ako jako ne dimi onda ga probaj u žitu i ako nije neki problem ,dok ga staviš pod opterečenje neko vrijeme i dok se zagrije onda bude oke...kak i kod nas npr. traktor,večinu poslova radi pod malim gasom ili pod lergasom,i normalno s vremenom se pomalo nakupi gorivo koje nije do kraja izgorjelo i dimi malo..a dok ga staviš pod plug,tj.brazdu misliš da se bu razletel dok ga stisneš kak dimi jako,ali nakon 20 m se više niti ne vidi dim iz auspuha,ili isto dok tanjuraš pa ga stisneš...i dok ga razradiš više nebude dimil niti na ler gasu...evo mi smo baš prošli mjesec radili generalku na mečki 135 od claasa dominatora 80 i isto dok je npr.radil na leru cca 1 sat polako,se več vidio dim,a dok si ga parput storiral više se nije nikaj vidlo dima...

da ja mislim da je ipak to,motor se čini perfektan,ali kombajn nije paljen sigurno 3 godine pa i ja mislim da je do goriva kojega još ima sigurno pola tanka,kada se to potroši i kada krene žetva znat ću sve:(nod):
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
da ja mislim da je ipak to,motor se čini perfektan,ali kombajn nije paljen sigurno 3 godine pa i ja mislim da je do goriva kojega još ima sigurno pola tanka,kada se to potroši i kada krene žetva znat ću sve:(nod):

Samo kontroliraj razinu ulja u motoru, od stajanja mogu zapeči uljne karike, pa zato dimi. Ako je od dim od goriva, onda nema problema.
 

Stricina

Novi član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
24
ovo je pitanje za one koji su imali ili iamju claas dominator 76 ili 86,96 ili taj neki a pitanje je kako je šteluje brzina bubnja jer nije varijatorski nego ima 3 žilni remen koji se prebacuje na dvije brzine vrtnje,,da li se španer što španuje remenje mora hodati i zatezati jer je kod mene jako krut i jedva nabacim na drugi kdio...ako ima netko tko je radio sa takvim stavrima na kobajnu bio bih jako od koristi i zahvalan
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
neznam kak izgleda bez varijatora taj sistem,ali to je skoro isti kombajn ko dominator 80 koji ima varijator..pa moral bi imati španer na neki feder i gibljivi zbog vibracija(kak i kod pogona).. a ako nema feder onda neznam
 

Stricina

Novi član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
24
Forumasši imali itko da prodaje ili zna da ga ima zadnji trap za claas dominator 76 ili 78s ili 68 ali široki kod mene je uski a sviđa mi se široki ljepše mi izgleda pa ako netko zna nešto na tu temu:icon_super:
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Isijeci taj pa ga rasiri,to sve dobro ojacas i izvaris i eto ti siroki trap.
 

Dejanconic

Novi član
Tu od
9 Lip 2021
Poruka
27
Zdravo kolege, imam jedno pitanje za vas. Sta mislite o claasu dominator 76? Planiram da kupim njega pa me interesuje misljenje drugih, mozda ga neko od vas vec ima pa da mi kaze malo o njemu. Kakav je to kombajn? Pozdrav!
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Možda je nekad to bio dobar kombajn, ali sad ga nebi nikako.
Još ako ima variator pogona, ajme joj.
 

Dejanconic

Novi član
Tu od
9 Lip 2021
Poruka
27
A sto mora biti hidromat? Ja sam imao 142 do skora, pa boze moj, i ona je isla preko varijatora
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Obično remenice dobiju lufta pa ih treba piksirati, ili bude problem sa cilindrom vožnje..
 

Najnoviji postovi

Na vrh