• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Claas Mercator

M

Marko123

Guest
pozdrav dragi forumaši.... zna li netko kako se vadi korpa iz claas mercatora? hvala na pomoći
 
M

Marko123

Guest
Kopčanje grla je uže od korpe i ne može se izvući na prednju stranu....
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Ima nacina da se skine korpa ali samo ako zelis da proseces nesto na kombajnu i napravis veca vratanca... Ja sam na taj ancin skidao korpu ali isto ima dosta posla jer moras da skines kajiseve koji pokrecu bubanj i da se zavlacis u kombajn... To uspeva samo manjim ljudima...
Ako te interesuje drage volje cu da naslikam i da podelim sa vama....
 

masni 6200

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
67
pozdrav forumasi,imam u ponudi za kupit claas mercator 75,1979god s originalnih 2000rs,za nekih 5000e,pa bih molio neko opcenito misljenje o tim kombajnima kakvi su itd
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Ja nemam primedbe na njegov rad... Delovi su malo skuplji ali kad stavis znas da si stavio ORGINAL i da si miran dugo vremena... Moze dosta brzo da ide po njivi jer mu je kosa 3m a otvor bubnja 125cm...

Evo ovde sam kosio usluzno jecam sa njim... Pored njega imam i Zamja 132 i ta dva kombajna nemogu da se porede...
img1949.jpg
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
BAs cisto radi kad se dobro nasteluje... Ja sam zadovoljan sa njim,samo da su malo mladji ali jbg sta da se radi...

p090913130901.jpg
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Sad samo jednu kabinu da mu nabacis i bice SUPER!!!! Cestitam na kupovini i da te dugo sluzi i d azaradi za NOVOG Claas-a!!!!!!!!!!!!
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Bice bice samo da pocne da radi on.. Nadam se da ce i kod mene da zaradi jednog Dominatora.. :icon_wink:
 

Stricina

Novi član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
24
pozdrav dragi forumaši..imam Claas mercator 75 i imam problem sa ubacivanjem slame u bunker to mi nije prije radio nego zadnji 2 god pa me zanima jeli netko iamo sličnih iskustava ili ako zna šta bi bilo dobro uraditi..usmjerivač vjetra sita,ona cerada iza bubnja ili sl
 

masni 6200

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
67
Pozdrav kolege,da li bi bilo moguce s mercatorom 75,tjerati kukuruzni adapter 4 reda s rotosjeckom,bubanj mu je 125cm,a motor snage 105ks
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Mene ubjeđuju da bi sa mojim CORSARom mogao tjerati tri reda a bubanj mi je 80cm , motor 75ks.
Po toj računici i ti nebi imao problema.
Iskustva su nešto drugo , ovo su nagađanja.
 

masni 6200

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
67
Zato i pitam tu gdje ima mozda netko iskusniji i tko to zna iz prve ruke,4 reda idu bez problema,al neznam kak se sjecka ponasa i koliko je to opterecenje
 
Na vrh