• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Da li planirate na more?

  • Temu pokrenuo Todorovic
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
... Znas i sam kako ide to kad cijene idu dole,zasto onda vecina proizvidaca se odluci bacit umjesto prodat...toliko o jednakosti
Lijepo je Darijus napisal, da jednostavno robu nitko neće, čak i kad ju želiš pokloniti, a brati bi ju bilo dodatni trošak. Trošak je bil posaditi i odnjegovati. Znaš i sam, a bojim se da budeš to iskusil s grožđem ove godine :(

U turizmu baš nije tak. Nema (velikog) troška ak nema gostiju, ali nema ni prihoda. Ne generiraš gubitak kao u proizvodnji.
Krediti su prisutni u obje djelatnosti, tak da ih ne treba uplitati u računicu.
Drago mi je ak na Krku ima gostiju, no bojim se da nije svugdje tak.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
nemogu šutit za radnu snagu iz kontinenta. Pa jebemu nekaste uvezli al mi višu nećemo radit za 3000kn na moru. Znam jelmije žena radila par godina zate pare kodvas. Pa kakovas nije sram još se sad i pametan praviš da ste uvezli radnu snagu.
Ta radna snaga treba isto smještaj....
I sad kad bi ja kao ta radna snaga nekom s jadrana računal isto jedan dan smještaja 50-100 euriča taj vlasnik apartmana bi meni rekel da sam ja lud.....

Pita mene jedne godine jedan kaj cisternu dole vozi jel bi ja njemu došel u vreme mort sezone servisirati traktor. Ja velim da bi. Odem do njega, napravim mu defektažu i popišem dijelove, razmjenimo brojeve i padne dogovor da me zove.
I stvarno prođe sezona i zove on mene čim su mješalice proradile. Dogovorimo mi dan i sve kaj ja trebam do onda napraviti, a kaj on.
Dojde dan prije i zovem ja njega, sve je nabavil i sutra ujutro se vidimo.

Ali nikak da se on matematike dotakne pa pitam ja njega da mu poslje nebi bilo skupo.
I normalno da mu je bilo skupo jer ja bi po njegovoj računici trebal na rodi dole doletiti i u njenom gnjezdu spavati dvije noči dok me ona uz svoje male rodače hrani.....

I sad ja neznam jel sam ja možda pogrešil jer je meni valjda to izlet trebal biti pa da ja usput vidim more i njegove ljepote....
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Dečki iskreno kaj mi imamo svi od turizma? Kaj nama /meni turizam daje? Kaj? Skupu kavu, skupi sok? Kakve ja koristi imam od njega? Od turizma žive iznajmljivači i njih nije briga za radničku klasu dal oni imaju il nemaju. Njima se sve vrti u novcima i to je to. Čudim se da još neko nema u ponudi svježi morski zrak 20 eura sa pogledom na more.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Nemoj tak.
Ti osobno možda nemaš, no država ipak ima izvor deviza, zapošljava određeni broj ljudi itd.
Da nema te "glavne privredne grane" još bi nam bilo gorje.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Pa kolega Kupljenec,imas ti i pravo,mogli bi mi i brez turizma.Samo problemi:unsure:,ljeti guzve,moras spasavat hobiplaninare,puno otpadalista,nepotrebno ministarstvo s uhljebima.
Pri nama na sjeveru fali radne snage,kcer mi studirala turisticki menadzment i godinu i pol brez posla a u zeninoj firmi traze sivacice a njih niti za lijeka.Samo sam zajeebo kcer zbog glupog turizma a o soldima da i ne govorim,mogo sam sada vozat C6 limuzinu. :cry:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
@seat,
Je il nije, tak je, tvojom i mojim odabirom (onih koji odlučuju).
Tak je to kad imamo za vladare "briselske sluge" a ne hrvatske kraljeve".
Nažalost, imamo bljedolikog (i one slične prije njega nakon Franje) a ne jednog Orbana koji poštuje nacionalne interese svoje zemlje.
Imamo "prajdove" umjesto poštivanja obitelji, novac umjesto Boga. I onda se čudimo? Čemu, kad smo sami krivi za zapuštanje svojega nacionalnog ponosa, pravih društvenih vrijednosti, obrazovanja, kulture, morala i vjere.
Umjesto kulture rada, marljivosti i poniznosti, cijeni se kultura lopovluku i lagodnosti. Nepošteni nam djecu uče poštenju...
Učimo strane jezike, zanemarujemo vlastiti i da dalje ne nabrajam. Umjesto mira i sigurnosti imamo kriminal i drogu...

Sad budem malo izvan teme i nadam se da se nebu nitko osjećal uvrijeđeno.
Od kad je država je zadnjih 20-tak g. počela davati poticaje, nestalo je malih seljaka, krava i svinja po selima...
Od kad je država jamčila za kredite i davala poticaje brodogradilištima, propala su...
Sad je red da počne davati poticaje iznajmljivačima...da i njih vrag odnese.

Jednom, kad Lijepa naša bude samo lijepa (ali više ne i naša), sve bude na mjestu i svi budemo zadovoljni, jer budemo imali "neprijatelja" i opet budemo morali biti složni da opstanemo.
Hrvati su oduvijek bili dobri sluge i loši gospodari.
S jedne strane jal, s druge strane bahatost su nas i doveli do stanja u kojem jesmo, jer nitko ne želi podnijeti ni malu žrtvu za dobrobit zajednice, već misli samo na sebe. Nema poštenja, ima korupcije,pišu se zakoni za pojedine grupe dok naši sustanovnici traže posla po bijelom svijetu (oni koji su dovoljno mladi) ili kopanju po kontejnerima...
Nažalost, sit gladnom ne vjeruje, dok ga taj gladni hrani...

Oprostite na podužoj poruci...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Nemoj tak.
Ti osobno možda nemaš, no država ipak ima izvor deviza, zapošljava određeni broj ljudi itd.
Da nema te "glavne privredne grane" još bi nam bilo gorje.

Zapošljava sve na minimalnu plaću, dok se drugi bogate na njima.
To je onaj probem kad veli nema ljudi, ima ljudi al ljude treba platiti a ne na minimalac deti. Ta grana je mazanje oči, ko kaj dobiva stim? Niko osim opet pojedinaca, trebalo bi napravit zakon za sve koji idu na more sve svoje nosite i budite pošteđeni svih naših nameta. Jednostavno bi tak trebalo bit da niko niš ne troši na moru i onda bi se stvari možda promjenile.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Krumpi je rekel istinu: dok ima kome prodati skupo, zakaj bi jeftino.
A malih plaća ima i u drugim granama.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma sve stoji, ali kak niko ne misli na sirotinju to meni nije jasno, pa kolko ima ljudi kaj si nemreju niš priuštiti, a kamoli more ili kaj ja znam kaj.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Prvo što mi u lijepoj našoj trebamo napraviti jest počet pazit gdje trošimo pare i na što ih trošimo. Trebamo kupovati domaće proizvode koliko god je to moguće, samo se bojim da je za nas prošla baba s kolačima.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,171
Uvozni lobiji ce nas pokopati....sada gledam u vijestima u prvih 5 mjeseci ove godiine uvezli smo 11% vise povrca nego lani u prvih 5 mjeseci...a koliko bi to bilo da nije bilo korone i da je Jadran pun?....a nastavak priloga poljoprivrednik u plasteniku s neobranim dinjama paprikama....strasno!!!

Dok ne spojimo i ne upregnemo plavu i zelenu Hrvatsku nema nam napretka...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Sve to stoji, da su domaće cijene prihvatljivije nebi bilo tolko uvoza. Kak ja mogu znati dal kaj kupim domaće? Nikak u tom je veliki problem. More je postalo jedan veliki luksuz za radničku klasu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Jednostavno. Velike države subvencioniraju izvoz svojih industrijski proizvedenih polj. proizvoda i zato je naša doma proizvedena roba skuplja.
Trgovački lanci su većinom njemački i oni kod sebe kupuju po daleko nižim cijenama, jer na taj način dobit ostaje u Njemačkoj...
Mlijekarsk industrija je u francuskim rukama, a oni su veliki rodoljubi i radije prodaju svoje nego naše...
Vratimo se na temu prije... Do s vega toga nebi došlo da smo imali državnike a ne slugane, od Račana pa do danas...
A od kad smo u tamnici naroda, više ni nemremo puno napraviti.
Još kad nam uvedu euro...to bu zadnji čavel na lijesu hrvatske državnosti.
 

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
Prosle godine sa drustvom, dobra ekipica, lep provod. Ove godine em korona, em poslovi, obaveze...tesko...

Gledacu na 5 dana, makar i sam otisao, par knjiga ponesem, mobitel ugasim, napunim baterije i nazad kuci.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
Pozdrav iz Biograda 🏝🏖🏄‍♂️🏊‍♀️🍺
Nekih prevelikih gužvi nema.
 

Prilozi

  • 20200720_070743.jpg
    20200720_070743.jpg
    25.8 KB · Pregleda: 27
  • 20200720_070754.jpg
    20200720_070754.jpg
    45.4 KB · Pregleda: 27
  • 20200720_111055.jpg
    20200720_111055.jpg
    12 KB · Pregleda: 28
  • 20200720_104543.jpg
    20200720_104543.jpg
    45.5 KB · Pregleda: 27
  • 20200720_104337.jpg
    20200720_104337.jpg
    46.4 KB · Pregleda: 28
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
Danas bio mali off road Biograd-Pakoštane
 

Prilozi

  • 20200721_065341.jpg
    20200721_065341.jpg
    50.4 KB · Pregleda: 20
  • 20200721_071226.jpg
    20200721_071226.jpg
    31 KB · Pregleda: 20
  • 20200721_070839.jpg
    20200721_070839.jpg
    48.2 KB · Pregleda: 18
Na vrh