• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dellorto karburator starijeg godista

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
372
Pozdrav,

radi se o benzinskom agregatu starijeg godista, koji ima par problema s karburatorom i mucim se da ga pokrenem...
karburator je Dellorto FHC20 /16, slican ovome sa fotke http://www.dellorto.co.uk/images/parts/R7449.jpg
treba novu diznu i brtvu čašice, a nemogu je nigdje nabaviti... tj diznu mogu al u trstu, i s time da nije sigurno dal ce odgovarat jer navodno ima vise verzija...
na original dizni je pisao kataloski broj 6501, dellorto 80

je ima netko slucajno takav karburator a da mu ne treba i da ima ispravnu diznu i brtvu?

thx
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Koji je motor u pitanju?
Dihtung uvijek možeš dat napravit.
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
372
neznam koji je motor, al marka agregata je talijanska (firma je propala koliko vidim)
alcegarden minilux 1000 super
dosta je star, nema puno radnih sati...

za brtvu, di je mogu napravit? tj, radi se o gumenoj brtvi, nije ona koju mogu napravit od onog tvrdog papira za "DIY brtve" :)

hvala
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Znam da je gumena i zato Velim da ti ju može napravit netko ko radi semeringe ili glumice i reparacije kocionih i hidraulicnih cilindara.
A diznu ti može napravit svaki malo navudreni tokar (metalac)al naravno damu dodes s uzorkom.
Iz kojeg si kraja?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,286
Ako nema ovdje, nema nigdje u Trstu:
Agromeccanica S.n.c.
Via F. di Aquilinia 16
http://www.agromeccanica.it/it/
Malo je skuplje ali ima svašta. Ja sam pronašao dijelove za alpinu export staru 47 godina koja ima na sebi dellorto.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
E za diznu ce ti biti sranje.
Jesi razmisljal pripasat neki bingov karb.?
Vidim da za 2t ima već za 250kn.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Takav sličan fergazer su ti imali mnogi Tecumsehovi(3.5-5) motori na vrtnim kosilicama koje je sklapala Aspera. Brtva čašice je dakle potpuno ista i to možeš nabaviti u gotovo svakoj pekari. Za diznu treba usporediti jer je na Tecu nešto manji difuzor(fhc 20/13)
1340557900_1367782492.jpg
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Hei pare na sto Delorto Karburatore mozes sve da kupis unazad 50 godina
izmijenite su im brojevi ali svi se mogu uzeti Ja sam za svog ferarija uzeo
za 50 eura nov Komletan karburator orginal delorto
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
P.s. Ja sam taj isti uzimao tada ito preku SIP Scootershopa
u njemackoj da si blize dao bi ti ja svoj stari sve je ok ali onaj
dole dio gdije dizna iz casice povuce Gorivo puknula
 
Na vrh