• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

destilerije za eterična ulja

M

munja1

Guest
tko sve proizvodi destilerije za eterična ulja, te kolike su cijene izrade
 
M

munja1

Guest
ako netko ima slike destilerije postavite ih, što je nitko se ne javlja,mislim da se ima što reći o ovoj temi. od slika do procesa destilacije.
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
pozz! ima kako da ne... a tako je i sa rasponom cijena, od 1-2.000eura pa do onih od 150.000 ojrića!

imaš na njuškalu par komada...probaj kontaktirati

cijena variraju od parnih do vodenih, zacisno od količine kotla, pa sve do jakosti potrebnog generatora pare

svi smo ovdje laici što se tiče destilerija... morao bi ti se javiti netko tko ih proizvodi, a to je teško na forumu...
 
M

munja1

Guest
na njuškalu sam pronašao samo jednu od 80 litara zapremine, mene bi zanimalo otprilike nekih 200 litara zapremine. tko su proizvođači, pretpostavljam da se bavite lavandom te da imate destilerije (gledajući forum mislim da sam u pravu), planiram zajedno s prijateljem vršiti destilaciju samoniklog bilja u hercegovini, pa bi nam trebala pojnuda od destilerija - znam da cijena ovisi o veličini odnosno da li je uključen paro-generator, te vrsta energenta s kojom se vrši zagrijavanje vode
 
G

Gradski Dečko

Guest
I mene bi zanimala destilerija od nekih cca 200 l pa ako sta saznas javi
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
295
Ja imam doma onaj u kojem se peče rakija. Jel može i taj za eterična ulja ili ne? Recimo za lavandu?
 
K

kamilica

Guest
Da, i mene bi zanimalo tko to proizvodi?

Ja bih radio eterično ulje od kamilice, ne znam koliki minimalni pogon treba za to? Razmišljam za početak o maloj kućnoj destileriji.
 
R

rajwosa

Guest
na njuškalu sam pronašao samo jednu od 80 litara zapremine, mene bi zanimalo otprilike nekih 200 litara zapremine. tko su proizvođači, pretpostavljam da se bavite lavandom te da imate destilerije (gledajući forum mislim da sam u pravu), planiram zajedno s prijateljem vršiti destilaciju samoniklog bilja u hercegovini, pa bi nam trebala pojnuda od destilerija - znam da cijena ovisi o veličini odnosno da li je uključen paro-generator, te vrsta energenta s kojom se vrši zagrijavanje vode

Evo mog doprinosa: http://www.youtube.com/watch?v=8lyJ9d9SF2A
http://www.youtube.com/watch?v=VNHgApXSQCw
Destilerija od500 litara
 
R

rajwosa

Guest
na njuškalu sam pronašao samo jednu od 80 litara zapremine, mene bi zanimalo otprilike nekih 200 litara zapremine. tko su proizvođači, pretpostavljam da se bavite lavandom te da imate destilerije (gledajući forum mislim da sam u pravu), planiram zajedno s prijateljem vršiti destilaciju samoniklog bilja u hercegovini, pa bi nam trebala pojnuda od destilerija - znam da cijena ovisi o veličini odnosno da li je uključen paro-generator, te vrsta energenta s kojom se vrši zagrijavanje vode

Evo mog doprinosa: http://www.youtube.com/watch?v=8lyJ9d9SF2A
http://www.youtube.com/watch?v=VNHgApXSQCw
Destilerija od 500 litara.
 
Z

zametrija

Guest
Pozdrav!

Jedno pitanje. Ima li netko možda suhe kamilice koja se može koristiti kao sirovina za proizvodnju eteričnog ulja? Kontaktirajte porukom. Hvala!
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Jel ima zainteresiranih za uslužno destiliranje eteričnog ulja,npr lavande ?

U izradi mi je destilerija , pa me zanima jel ima interesa za uslužno?
 

krezubica

Novi član
Tu od
4 Sij 2016
Poruka
14
pozdrav iz šćitarjeva,evo malo ak bi se dala tema oživit,kupujem sistem za destilaciju eteričnog ulja(kadulja),oko 70-80 L,rosfrei,izsurfo sam dosta,zvat ću par obrta koje sam našao u zagr. županije koje ih rade pa da vidim dal će mi se gov*o smrznut kad mi vele cijenu,pa me zanima ima li tko kakvu dobru imformaciju od koga da uzmem,dopao mi se od obrta fresl
 
Na vrh