• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz 4006

danijel79

Član
Tu od
23 Kol 2012
Poruka
40
Pozdrav svim forumašima! Kupio sam Deutz 4006 KHD 76god. pa bi molio ako netko ima iskustva s tim modelom da se javi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako je u dobrom stanju, odličan traktor, troši ko upaljač!

Može koja slika slobodno...
 

danijel79

Član
Tu od
23 Kol 2012
Poruka
40
Što se tiče stanja, zrel je za reparaciju kompletne limarije i nešto mehanike. Motor i mjenjač su ok. Već sam mu skinuo kabinu i blatobrane i tražim majstora da mi to popravi i oboja u original Deutz boju.
 

danijel79

Član
Tu od
23 Kol 2012
Poruka
40
Preko vikenda imao sam vremena pa malo radio oko traktora. Imao je jako tvrdo kvačilo!! Rastavio sam ga na pola i pregledao i naštelao korpu, druk ležaj je ok. Uzrok tvrdog kvačila bili su popucali elastični zatici na potiskivaču drul ležaja pa se isti zakosio i zajeo u osovinu. Odnio sam osovinu i potiskivač kod majstora da probuši nove rupe(8 mm bile su 6mm što se pokazalo malo slabo) stavio nove zatike i sve ponovo sastavio i sada kvačilo radi sasvim normalno. Ovih dana treba odraditi još neke popravke mehanike dok majstor limar nađe vremena da mu riješi limariju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,712
Šteta kaj nisi nabil duple zatike (tanji u deblji, kak je korišteno na SIP-ovom beraču kukuruza). To je trajnije i sigurnije.
 

danijel79

Član
Tu od
23 Kol 2012
Poruka
40
Čini mi se da je dovoljno jako, ipak je zatik od 8mm skoro duplo jači od 6mm. Uzrok pucanja je vjerojatno pogrešno naštelana korpa, odvajala je oba stupnja odjednom. Imam još jedan problem, zablokirana je poluga blokade diferencijala, morat ču skinuti desnu trubu pa da vidimo kakvo je stanje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,712
Ne da nije jako, već se obični cjevasti "raskleca" i rastuče krajeve rupe, jer je elastičan. Zato je bolje nabiti jednoga u drugoga, jer se na taj način vanjski blokira i nije više elastičan.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako je to zatik na vilici druk ležaja može se i staviti izvana skida se plastika ispod glave volana .
 

danijel79

Član
Tu od
23 Kol 2012
Poruka
40
Ok,primljeno na znanje. Za sada neka ostane kako je pa čemo vidjeti koliko če izdržati. Nego ako je netko radio nešto oko blokade diferencijala, kod mene je zablokirala poluga na trubi pa to planiram rastaviti da vidim uzrok problema.
 

Najnoviji postovi

Na vrh