• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz Fahr 2135 AXIAL

Tomo1986

Novi član
Tu od
24 Sij 2014
Poruka
7
Ajde ljudi pomagajte.ko zna sta o axialnoj izvedbi ko DF kombajna ili opcenito o axialnoj izvedbi,dali je to bolje ili losije od slamotresa.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
pa el ga ti imas??znam da kolega Tatar ima casea axiala pa probaj pitati njega kako se ponasa u radu..
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Mi imamo case 1680 i nikako se ne bih slozio da se toga treba kloniti imamo i manji tangencijalni kombajn i po kvaliteti se nemogu usporedjivati tangencijalni manje slamu samelje a sve drugo bolje na caseu.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Case se i proslavio axialnim kombajnima, a df koji god proizvede postane promasaj.
Nije do izvedbe nego do malobrojne serije i nedostatka djelova za istu, a tesko da prvi model moze biti usavrsen. Drugih ni nije bilo do nedavno pa se nisu opet proslavili.
 

veljo

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
81
Mi imamo case 1680 i nikako se ne bih slozio da se toga treba kloniti imamo i manji tangencijalni kombajn i po kvaliteti se nemogu usporedjivati tangencijalni manje slamu samelje a sve drugo bolje na caseu.
Reci mi kako se axial ponasa u psenici, cuo sam da imaju malo vise rasipa nego kod tangecijalnih?
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Pa bas nekakovoga rasipa i nema .
Puno manje lomi zrno tako da sad prodamo i malo pljevice jer smanjimo vjetar.
Mana mu je kad zito polegne hoce se na grlu zagusiti adapter je 6,2 m a uvla o grlo 1.2 tako da to malo vise zeza nego na jd kombajnu. Kada stavim podizace klasa nemam problema. Slamu samelje tako da treba prava balirka da to pobalira ali super je za stelju.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
baš ćitam i dvoumim se sad kad sam proćitao komentare.
otac iziskuje baš na aksialcu i želi samo df, sad vi kažete da to ne valja kod njih, u čem je problem, lomi se materijal? ne radi dobro? guši se? nitko nije naveo razlog zašto nevalja df axial....
želio bi ćut svako mišljenje a tko god ga prodaje naravno na hvali ga samo. a to može bit puno razloga ili je dobar ili ga se čim prije hoće riješit samo da ga negdje uvali......
i na što posebno treba bacit oko i pažnju kod njih?
 
Na vrh