• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz Fahr M3610 HC sistem-problem

Rus3610

Novi član
Tu od
25 Sij 2024
Poruka
8
Pozdrav svima novi sam na forumu pa da podjelim sa vama moja iskustva sa 3610 kombajnom i koje sam probleme imao sa HC sistemom i zbog neiskustva koje sam sve troskove imao...
Danas sam bas izvadio korito sita(lađu) van iz njega nemadugo mi je strgalo desnu virbacisku polugu a proslu zimu sam napravio komplet remont na njima (ležajevi,nove ruke,sabirna i gume) i znao sam da je negdje problem u lađi samo se nije vidjelo izvana sta se je dogodilo pa sam sve rastavio da vidim gdje je problem i nasao sam ga.
Veci problem mi je sto nema nove lađe za kupit nego moram uzet polovnu i stavit unutra nadam se da budem dalje radio bez problema 😀.
Proslu zimu sam stavio novu sabirnu ravan u njega jer je i ona bila ispucana i trula nadam se da ove sezone budem mazao i vozio bez brige i straha da se bude opet nesto oko vibraciskih poluga i lađe strgalo...
Ako tko zna gdje bi bilo nove lađe za kupit neka slobodno napise i kaze jer nevolim bas polovne djelove uzimat i stavljat na strojeve.
Nisam jos nigdje na forumu nasao temu o tom HC sistemu da je netko problema imao sa njime osim ako sam ja jedini koji se nije proslavio sa time 😅.
Na jednoj slici se vidi da je to vec netko krpao i pojacavao ali samo ljevu stranu ne znam zasto nisu odmah i desnu pojacali da nema nitko brige sa time 😅. 20240126_130230.jpg
20240126_130204.jpg View attachment 69504 20240126_124335.jpg 20240126_130233.jpg
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Kod mene je to funkcioniralo bezprijekorno dok Hc nije otkazal jer me moj kolega nagovoril da idem kroz Plitvicu na parcelu🤣😉.
Šaljem broj majstora u pm.
 

Rus3610

Novi član
Tu od
25 Sij 2024
Poruka
8
Kod mene to nije funkcioniralo od kad sam kombajn kupio 😅
A prijasnji vlasnik mi se je toga nahvalio kak je to odlicno i da ljepse kombajn radi sa time 🫣
Hvala na broju 😁
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Nove lađe je barem bilo kod Zmaj Comerce doo u Budančevici.
Ali fiksne i tako to rješi.
 

Rus3610

Novi član
Tu od
25 Sij 2024
Poruka
8
Sabirnu ravan su mi oni radili i sad neki dan sam zvao za korito sita pa su mi rekli da mogu moje pokrpat i pojacat ali to ne dolazi u obzir jer hocu fixnu lađu stavljat u kombajn jer je koliko toliko laksa a i mogu si to sam povarit i pojacat ali nije to to po mojem nasao sam kod Jurmana polovno korito sita pa najvjerovatnije budem k njemu otisao po to...
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Gle ako je u dobro stanju to jest ako nije bilo kemije po njemu nemaš kaj....vjerujem da je bolji lim nek na novoj od spomenutih.
Dobro pregledaš malo pofarbaš i to je to.
 

Rus3610

Novi član
Tu od
25 Sij 2024
Poruka
8
Dok su mi u zmaj komercu radili tu sabirnu pofarbali su ju bez temeljne i odmah mi je farba pocela padat iz nje i morao sam ju pofarbat komplet ponovo jer to za mene nije posao...
A svakako tu polovnu moram farbat jer je crvena 😅 a i vjerujem da je puno puno bolji materijal nego sta je danas a i par ljudi mi je vec reko da su ti crveni modeli kombajna puno kvalitetnije odrađeni nego zeleni sad jel je to tako ili nije ne znam...
 

jannickz

Novi član
Tu od
26 Ožu 2024
Poruka
5
Hvala što ste podijelili svoje iskustvo s HC sustavom na kombajnu 3610. Žao mi je čuti da ste imali problema s vibracijskim polugama i lađom.
  • Desna vibracijska poluga je oštećena.
  • Lađa je oštećena i potrebna je zamjena.
  • Prošlu zimu ste zamijenili ležajeve, nove ruke, sabirnu i gume na vibracijskim polugama.
  • Prošlu zimu ste zamijenili i sabirnu ravan.
 

Rus3610

Novi član
Tu od
25 Sij 2024
Poruka
8
Nažalost nisam nabavio lađu kod Jurmana bila je ista kakvu sam i doma imao onda sam svoju povario i pojacao da mogu ic kolegi završit berbu kukuruza 🫣
Tako ako netko zna za neki 3610 u dijelovima neka mi javi ovdje ili na broj mobitela 0915520268 😀
Hvala svima 😁

20240131_212836.jpg

20240202_184035.jpg
 

Rus3610

Novi član
Tu od
25 Sij 2024
Poruka
8
E u to vrijeme dok sam kupovo je trebalo odvest svoju k njima da naprave po uzorku a posto imam 500km u jednom smjeru nije mi bas isplativo
2500e traze za novu a mene bi to ispalo sigurno 3000 pa nadalje jer moram odvest ostavit otic doma i onda po nju ic a i ja bi obicnu lađu necu ovakvu nagibnu kakvu imam 🙄
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
2500€ za obicnu lađu?
Ja sam lani napravio 350km u jednom smjeru za neki neke dijelove za 3580, da bi mi tip izvadio potpuno drugi dio i pola dijelova je falilo 🤦‍♂️ naravno preko telefona sam ga detaljno ispitao jel svi dijelovi idu kao sa slike.
 

Rus3610

Novi član
Tu od
25 Sij 2024
Poruka
8
Pardon 2000e isao sad gledat poruke
Tako sam i ja isao za Miholjac dobra lađa kad ono trula i ispucana i jos k tome 400e... reko hvala doviđenja i otisao doma.
Sad nek ovako odradi žito ide opet van i dao budem novu radit a mozda do tad nabavim gdje polovnu obicnu.
Nisu mi jasni ti likovi koji prodaju djelove ak te trazim nesto daj mi to a ne da gubimo vrijeme bez veze.
 
Na vrh