• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz Fahr

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
dfranc@ neznam te brojeve šta si točno naveo. Dali ti to prodaješ adapter za kukuruz od 4 reda?? I daj neke slike od df-a
 

dfranc

Član
Tu od
5 Velj 2015
Poruka
58
Ja bi mjenjao jd 443E,4 reda za 543,5 redi,jer bi mi za df 2680,bollje pasao peteroredni,ili ako nađem peteroredni,onda bi prodao ćetveroredni.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Kako to da si se ipak odlučio za df-a,stalno si tražio internacionala. Daj malo podataka o njemu,koga godina,kolko ima rs,kosa je 3,6m kolko vidim el schumaherova. Šogor je imao jednoga u ponudi 2385 zelenog,samo se bojo da bi imao slab motor za 4 reda inače stroj mi se dopada
 

dfranc

Član
Tu od
5 Velj 2015
Poruka
58
Zbog kukuruza,ipak je to veći stroj,jaći motor,a kod nas nisam našao dobrog ihc-a,koji nije bio bezobrazno skup.Ima dosta rs,ali je puno toga izmjenjano,uvlaćni lanci,aufcug,dosta ležaja,motor dobar,limarija nije trula,i bio je dosta povoljan,i znao sam ga već par godina.
 

dfranc

Član
Tu od
5 Velj 2015
Poruka
58
Ma dobro je to,čestitam na kupovini.


Citiraj:
Prvotno napisano od MF 698 t Vidi poruku
Meni je nudio 32 dužine,16 širine i 6 visineza 35 tisuča kuna,nema legalizacije,samo moram stupiče za temelje izbetonirati,i čini mi se to povoljno,u taj objekat mi stane sve,kombajn,traktori,prikolice,tako da ništa nebi bilo vani.Možda ču to na jesen uzeti.
Dali bi mi dao broj,zanima me takvo nešto oko 12x 6 m.pozz


Možda nisi vidio post,zato sam ga stavio i ovdje.
 

fendt

Novi član
Tu od
15 Ožu 2015
Poruka
16
jel ima neko treci klip za kombajn df 3580,3610 na grlu hederra,
da li moze da se preradi od djdj 1620,da bude kao orginalni na df?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Ja imam 3klipa na grlu na 3580. Obični su bez federa. E sad da li bi se dali staviti i ugradit od dj, vjerojatno bi, samo moraju jednaki bit sva 3.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja se bojim kako će meni nositi suncokretnu adaptaciju sa 2 klipa :mur:

evo i slike, kako ću montirati, samo zadnju lijevu i desnu moram malo skratiti za oko 3cm, da dobro sjednu unutra, inače to su paprike sa 3370, original, takve i TX75 prodaje u oglasniku, sada mi još fale bočni limovi






samo, neznam da li da gledano na sliku, sa lijeva na desno, da počnem sa širokom ili uskom paprikom????

možda bi trebao početi sa uskom, da što dalje budem od drugog neovršenog reda, kako neovršene glave suncokreta nebi lomio, ako stavim široku, onda mislim da bi glave udarale u heder i padale dolje,hm??
 
Posljednje uređivanje:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,490
Kod mene nosi sa dva klipa i nema problema. Treci bi uzimao jedino kad bi 5 redi kukuruzni uzeo.
Jel ti ne određuje ona letva ispod kako ces postavit paprike? Kod mene su sve iste.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
dolje imam flah, samo on je za heder od 3m, a moj je 2,70m, pa sam ga morao skračivati i bušiti 2 rupe na kojima se pričvršćuje za heder, i sada je to dobro, sa lijeve strane treba ići uska, i onda redom uska-široka.....i to bude dobro

ako imaš sve iste, onda imaš dolje i drugačije kopčanje, tvoja paprika je širine oko 24,5mm i kraća je od moje, to sam viđao da ima, i to je radio jedan privatnik iz čepina, ako se nevaram, sa tog hedera mi ništa neštima, možda samo bočni limovi i cjena dok je radio je bila 1000€ za heder kao moj


sa kojim sitom ćeš raditi suncokret?

stavio sam 13mm, a jedam mi kaže da probam sa 11mm, pa nisam siguran,

imam od 9, 11, 13 i 15mm sita
 
Posljednje uređivanje:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,490
Taj je meni radio. Nemam zamjerke. Oko desetak tisuca je bilo prije deset godina za 4.20. Sa strana idu po 'pola' reda i onda dalje jednaki.
Jos cu vidit s kojim cu. Nekad radim s 11 nekad s 13 mm. Ove godine je sitniji pa bi mozda moglo i sa 11. Za dan, dva montiram, a za 5-6 u njivu. Vidim danas da se skida vec.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ja cu sutra probati, u ponedjeljak sam mjerio vlagu bila je 9,3 vjerujem da sutra bude ispod 9 dok prode kroz kombajn
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Newholand, koliko su ti dugačke paprike na toj adaptaciji iz Čepina, i da li imaš mrežu naprijed ili ne?
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
150 su dugacke. Nemam mrezu. Koja je uloga njena?

Da ne ispada iz usta, hehe.

Moje stare su bile 170cm, ogromno i teško.
Treba mi za koji dan stići druga, pa poslikam.

Jeste probali sa kukuruznom kombinacijom raditi?

Neki vele da je odlično, dok drugi kažu da razbije adapter i da nije bajno ko što se priča
 

Najnoviji postovi

Na vrh