• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

DF 2385

B

bojan

Guest
Ja obradjuem 30ha zemlje, 20ha je kukuruz a 10ha je zito. Eventualno bi i radio nesto za uslugu, znaci da ce godisnje vise ha biti. Mislio sam kupiti kombajn Deutz Fahr M 2385. Da li je taj kombajn za to? Ima li neko iskustvo s tim kombajnom???
Hvala...
 
R

Ratarko

Guest
Da taj kombajn bi ti poslužio za navedene poslove .
Priznajem da sam ga samo jednom gledao jer sam bio zainteresiran za njega . Nekom polu-satnom usporedbom sam ipak došao do zaključka da je 3580 puno bolji stroj tako da ga nisam kupio .

I još sam zaboravio reći da sam ga zapravo uspoređivao sa svojim ZMAJ 142 kombajnom kojeg sam imao u to vrijeme a 3580 sam kupio jer sam došao do zaključka da je premala razlika između 2385 i Zmaja 142 . Skoro da se nije isplatila zamjena Zmaja 142 za DF 2385 , tako nekako sam to tumačio u ono vrijeme .
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ratarko kaže:
Da taj kombajn bi ti poslužio za navedene poslove .
Priznajem da sam ga samo jednom gledao jer sam bio zainteresiran za njega . Nekom polu-satnom usporedbom sam ipak došao do zaključka da je 3580 puno bolji stroj tako da ga nisam kupio .

I još sam zaboravio reći da sam ga zapravo uspoređivao sa svojim ZMAJ 142 kombajnom kojeg sam imao u to vrijeme a 3580 sam kupio jer sam došao do zaključka da je premala razlika između 2385 i Zmaja 142 . Skoro da se nije isplatila zamjena Zmaja 142 za DF 2385 , tako nekako sam to tumačio u ono vrijeme .
DF 2385 je mali kombajn, bolje ti je uzeti 2680 ili 1322.
Još najbolji izbor bi bio 2680 jer jako malo troši (120 ks), a učinak ima dobar, kabina mu je kao i na 3580. Tak da preporučam od tih starijih kombajna uzmeš 2680.
Što se tiče kukuruza 2680 može sa 4 reda bez problema. Dok 2385 bi bio i malo preslab, jedino 4 reda bez freze bi išlo.
 
K

krx pozega

Guest
Kolike se cijene kreću tih 2680 i koje su to godine....
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
krx pozega kaže:
Kolike se cijene kreću tih 2680 i koje su to godine....
1980. do 1986.godine su se proizvodili
Neznam cjene to su stariji kombajni.
Al mislim da oko 10000€ bez adaptera. :scratch
 
B

bojan

Guest
ok.posto sam ja nov u ovome,sad su mi neke stvari puno jasnije...
Koja je razlika izmedju M2580 i M2680,i dali je istina da su crveni bolji od zeleni kombana u osadesetim godinama...
 
M

mladen

Guest
prva dva broja ti govore koja je kombajn serija a druga dva koja je velicina u toj seriji
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
mladen kaže:
prva dva broja ti govore koja je kombajn serija a druga dva koja je velicina u toj seriji
Obratno.
Gdje su zadnja dva broja 80 to je običan model, 85 pojačani (ili hidromat).
bojan kaže:
ok.posto sam ja nov u ovome,sad su mi neke stvari puno jasnije...
Koja je razlika izmedju M2580 i M2680,
Između 2580 i 2680, nije neka razlika u vršilici, mislim da je motor slabiji.
Nisam baš detaljno gledao koja je razlika.
i dali je istina da su crveni bolji od zeleni kombana u osadesetim godinama...
Nebi ja s tim složio. Zeleni su po meni bolji kombajni, povećan mu je kapacitet elevatora koji nosi u bunker, istovarna cjev,...kabina, klima :mrgreen:
Imaju manu prvi 35.80 ( od 1986. do 1990.g), malo im je slaba getriba, jer je getriba ista kao na prethodnom modelu 1322 (ili 2680), a težina 35.80 kombajna u odnosu na 1322 je znatno veća. Kasnije 88.g su nešto malo usporili reduktore, pokušavali su svašta, al 90-te su počeli stavljati getribu od većeg modela 36.10 .
Inače te getribe na 35.80 nisu se kvarile ako je kombajn imao lagan adapter, ili je kosio samo žito.
Problem getribe na 35.80 javljao se na brijegovima i pod adapterom 5 redi.
Njihov najčešći kvar na getribi su ležaji, al dok se promjene mogu voziti sljedećih 3000 rh. Tako da mislim da od tog modela isto nebi trebalo bježati, promjene se ležaji može se još dugo raditi.
To je jedino mana na prvim 35.80.
 
J

JOSIP.1

Guest
za te pare si kupis 1300, i imas kombjn za sve, djelova u svakoj trgovini, ak ides na neke unikatne modele to ti moze kasnije stvarat probleme, vidis, ratarko je uzeo 5580, ja 3610 (u biti isti kombajni) medju najbrojnijima, lezaje kupujes u skf jer su univerzalni (razlika od jd) ista stvar ti je s 1300, samo sto je gener stariji, imas i 1322 koji se vec nadje s klimom, senzorima, malo ima duze slamotrese, kod nas ljudi s tim kombajnima rade cuda.
 
M

mladen

Guest
DF&Torpedo kaže:
mladen kaže:
prva dva broja ti govore koja je kombajn serija a druga dva koja je velicina u toj seriji
Obratno.
Gdje su zadnja dva broja 80 to je običan model, 85 pojačani (ili hidromat).
bojan kaže:
ok.posto sam ja nov u ovome,sad su mi neke stvari puno jasnije...
Koja je razlika izmedju M2580 i M2680,
Između 2580 i 2680, nije neka razlika u vršilici, mislim da je motor slabiji.
Nisam baš detaljno gledao koja je razlika.
i dali je istina da su crveni bolji od zeleni kombana u osadesetim godinama...
Nebi ja s tim složio. Zeleni su po meni bolji kombajni, povećan mu je kapacitet elevatora koji nosi u bunker, istovarna cjev,...kabina, klima :mrgreen:
Imaju manu prvi 35.80 ( od 1986. do 1990.g), malo im je slaba getriba, jer je getriba ista kao na prethodnom modelu 1322 (ili 2680), a težina 35.80 kombajna u odnosu na 1322 je znatno veća. Kasnije 88.g su nešto malo usporili reduktore, pokušavali su svašta, al 90-te su počeli stavljati getribu od većeg modela 36.10 .
Inače te getribe na 35.80 nisu se kvarile ako je kombajn imao lagan adapter, ili je kosio samo žito.
Problem getribe na 35.80 javljao se na brijegovima i pod adapterom 5 redi.
Njihov najčešći kvar na getribi su ležaji, al dok se promjene mogu voziti sljedećih 3000 rh. Tako da mislim da od tog modela isto nebi trebalo bježati, promjene se ležaji može se još dugo raditi.
To je jedino mana na prvim 35.80.
pa sta sam ja napiso , il ti mene ne razumjes il ja tebe prva dva broja naprimer 35 ,36 , 16 , 40 govore koja je kombajn serija
 

Zetorko

Član
Tu od
21 Velj 2016
Poruka
76
Pozdrav. Imam df m2385. Kupio sam mu adapter geringhoff 4 reda s rotofrezama, pa me zanima dali bude mogao adapter tjerat remen koji tjera zitni heder ili je bolje staviti lanac. Inace kombajn nikad prije nije brao kukuruz. Remen je 32
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ostavi remen, uzmi neki kvalitetniji za rezervu ako ti se ovaj previše rastegne,. Ja imam remen isto i dobro je odradio sezonu.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Na 3580 tjeram na remenje. Borovsko je izdrzalo 2-3 dana a orig. vrti vec 5-6 godina. Tako da je najbitnije imat kvalitetan remen.
 

Najnoviji postovi

Na vrh