• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

DILEMA

  • Temu pokrenuo Guest
  • Datum prvog posta
G

Guest

Guest
Å TA JE BOLJE UZETI DEUTZFAHRA AGROTRONA K 110 ZNAČI Å ESTAKA ILI LAMBA R6 ZNAČI ISTO Å VABU I KOJA JE RAZLIKA U CIJENI
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Razliku u cijeni neznam , ali mislim da je Lambo jeftiniji! Uglavnom to su potpuno isti traktori. Čime se baviš?
 
R

Ratarko

Guest
Å TA JE BOLJE UZETI DEUTZFAHRA AGROTRONA K 110 ZNAČI Å ESTAKA ILI LAMBA R6 ZNAČI ISTO Å VABU I KOJA JE RAZLIKA U CIJENI

Meni je bolji Deutz ako se gleda cijela slika.
Opet da nema dvojbe mislim da su to potpuno isti traktori , znači samo boja i imidž odlučuju o tvom favoritu.

Lamborghini je predpostavljam jedno 10 % jeftiniji od Deutza ( možda i više , moraš nazvati pa provjeri ) .
Isto tako Deutz bi trebao imati malo veču cijenu ako ga prodaješ polovnoga.

Razmisli malo i o alternativi a to bi bio Hurlimann ( model 105 ili 115 ) koji bi te koštao 20 i više posto jeftinije od Deutza.

Evo ti par linkova za cijene Hurlija i još uvijek akcijske cijene Deutza.

Obrisan neispravan link.

http://www.poljoopskrba.hr/
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ispravljam te Ratarko:
Hurliman XT je isti kao Lamborghini R4 i R5, a Krx požega pita za model Agrotron K 110, a kod Lamborghinija je taj isti R6 110 a sada neznam dali trgo gea ima taj model u prodaji.

Znači isti su : Deutz Agrotron K 110, Lamborghini R6 110, Hurlimann XM 110, SAME IRON 110.
Preporučam Lamborghinija- zato jer mislim da je najjeftiniji.. Ja imam Lamborghini R4 105.

LINKOVI:
Hurlimann- Obrisan neispravan link.

Lamborghini- Obrisan neispravan link.

Deutz Fahr- Obrisan neispravan link.

SAME- Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Ok , opet sam zabrljao kad sam rekao "alternativa" mislio sam na nešta drugačije od toga Deutza i Lamba ...
Znači mislio sam baš na toga Hurlija XT koji nije isti kao ta dva ali bi mogao biti alternativa , puno jeftinija alternativa a i zbog toga jer sam za njega mogao pronači cijenu "online" a za Hurli XM nisam kao i z toga Deutza K i Lamba R6 :(
 
R

Ratarko

Guest
Jesam ja za njih ali onaj Hurliman jednostavno mora biti jeftiniji a nije puno lošiji , možda @Krx požega nije znao za njega pa sam ga zato spomenuo kao malo lošiju ali jeftiniju alternativu.
Inače kao što sam rekao , ja bih uzeo Deutza
:)
 
R

Ratarko

Guest
Å TA JE BOLJE UZETI DEUTZFAHRA AGROTRONA K 110 ZNAČI Å ESTAKA ILI LAMBA R6 ZNAČI ISTO Å VABU I KOJA JE RAZLIKA U CIJENI

Ne mogu ja izdržati a da ne palim vatru :wink:

Evo još jedne alternative iz Claasa , znači Claas Ares 500 serija , model 567.
Meni je bolji samo zbog toga što ima drugačiji mjenjač ( hexashift ) za razliku od (powershifta ) kod tih "SDF" traktora od 110 KS te predpostavljam da je i malo jeftiniji.
Powershift mjenjač je bolji kod velikih traktora a kod ovih malo manjih mislim da gubi svoje dobre kvalitete.

link na Claas.de

http://www.claas.com/countries/generato ... de_DE.html
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Kako to misliš da gubi svoje kvalitete? Powershift- kakav je to mjenjač? Mislim da je to elektrohidraulički invezer i tri brzine bez upotrebe kvačila.
 
R

Ratarko

Guest
Ne , nije to powershift.

Powershift je mjenjač koji imam u Fordu , također ga imaju i večina ostalih velikih traktora ( preko 200 KS ) pa čak i ako su stariji od 20 i više godina.
Možeš ga nači i u onim starim zglobnim John Deere traktorima.

Taj je mjenjč možda i najbolji za velike traktore ali kod malih traktora je po meni lošji od recimo "power quad" i sličnih mjenjača koji imaju grupe brzina.

Powershift ili " full powershift " mjenjač nema potrebe za kvačilom , znači krečeš od nula km/h do max. brzine bez ijednog pritiska na kvačilo .
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ratarko, dali znaš koga tko ima Claas traktor? Kakva im je kvaliteta? Imaju Deutz i John Deer motor.
 
G

Guest

Guest
dilema

Dečki drago mi je što uopče imam skim o tome razgovarati..kupujem novi traktor te sam uvelikoj dilemi pogotovo stoga što mora biti riješen ove kalendarske godine...bavim se duhanom i nešto sitno ostalim kulturama
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Koliko obrađuješ hektara zemlje? Priključi se i na druge teme i rasprave!
 
R

Ratarko

Guest
Pozdrav

Želim ti dobrodošlicu na forumu .
Nadam se da čemo ti moči makar malo pomoči .
Osobno sam iz okolice Sl.Broda pa si i nismo tako daleko.

Zašto mora traktor biti u ovoj godini ako smijem pitati ?
Osobno sam i sam žurio sa kupnjom svoga traktora jer sam nešta načuo da neče biti onoga 25% državnog poticaja na godinu ali tko to može znati sa sigurnošču više :roll:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
I ja ti želim dobrodošlicu na forum. Ja sam iz Zlatara. Ratarko, gdje si to načuo da neče biti podpore 25%?
 
G

Guest

Guest
O hurlimanu nisam uopče razmišljao...mario ako sam te dobro razumio u tvom susjedstvu je zastupništvo za lamborghinija..skoro sam pogodio ovog R4 ali sam odustao što nije konačna odluka naravno

Firma Agroklas iz Zlatar Bistrice prodaje Lamborghinije.


Ratarko, koji bi radije onda Lamborghini R3 Evo ili Taj Claas. Po čemu je bolji osječaj u vožnji, to je valjda Claas Celtis?
 
R

Ratarko

Guest
Ratarko, dali znaš koga tko ima Claas traktor? Kakva im je kvaliteta? Imaju Deutz i John Deer motor.

Znam samo za jednoga Claasa od 80 KS koji mi je u familiji.
Traktor ima kopiju Johan Deere motora te u 2 godine nije imao niti jedan jedini kvar.
Puno je bolji osječaj kada voziš taj Claas nego recimo sličan Johan Deere a sa svojim Hurlimanom ga ne mogu niti uspoređivati jer je klasu bolji od njega.
 
R

Ratarko

Guest
Ratarko, gdje si to načuo da neče biti podpore 25%?

Znaš kako se takve stvari čuju , u birtiji i slično :lol:

To je samo glasina , nemoj previše pažnje tomu posvečivati 8)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Po čemu je bolji osječaj uvožnji Claasa? Koji bi radije ti, taj Claas ili Lamborghini R3 EVO? Taj Claas iz tvoje familije je model Celtis?
 

Najnoviji postovi

Na vrh