• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

DIONICE!!

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,562
evo postavit cu temu o dionicama i investicijskim fondovima,zanima me dali se ko bavi-tj kupuje i prodaje dionice i ulaze u fondove.
ja se amaterski bavim stime,tek toliko da mi nebude dosadno,,ima 2 dionice INE,5dionica HT-a,4kutjeva i 5 BELJA,
neznam jel tko primjetio pad fondova i dionica ovih mjeseci,i hoce li to utjecati na poljoprivredu?
za cistu informaciju dionica od KUTJEVA d.o.o. u 3mjeseca nije padala nego je cak za 8%narasla, dok je belje narasto oko 2%,nekad padne 5-6% nekad se digne 10% pa opet dolje,...
dakle ako ima ko kakvih iskustva dobro dosla...
 
R

Rajtek

Guest
Ja sam se aktivno počeo bavit dionicama, odnosno moj prvi susret s dionicama je kad je bio IPO-javna ponuda dionica HT-a.
Onda sam uzel jedan paket na sebe, znaći 63 dionice, te na buraza još uzeo 33 komada.Kasnije sam se sve više počeo zanimat za dionice, te sam za jednog amatera dosta toga pokupoval.
Sad posjedujem: 4 dionice Dalekovoda
4 dionice Ericsson Nikola Tesle
97 dionica Ht-a
5 dionica Kandita
7 dionica Lure-Dukata
1 dionica Tankerske Plovidbe
Sveukupno trenutno u dionicama imam 57 000 kn, uz to bih naglasio da sam malo platio danak neiskustvu, jer nisam prodo neke dionice dok sam imo na njima od 10 -20% zarade, a sad ima gubitka isto tolko na njima. Trenutno sam na pozitivnoj nuli,a l se nadam da se stvari budu promjenile na bolje. Stalno pratim sve o dionicama te ih sad nemislim prodovat, budući da mogu samo popušit, ta lova i nije trenutno neophodna za život, rad...
Uglavnom to sam ulagal lovu od zarade na kukuruzu i neš od poticaja. Vele da su dionice dugogodišnje ulaganje, tak da sam tim smjerom i išo.
A jesam se rastipkal. Evo tolko od mene.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
R

Rajtek

Guest
swizach kaže:
kako kupujes i prodajes??ja preko PBZ investa...
Ja prek svojeg brokera.
Imaju na netu stranicu na koju se logiraš i onda imaš uvid u svoj račun te mogučnost kupnje i prodaje dionica.
http://www.comlinebrokers.com/
Jako sam zadovoljan s tim. Sve mogu vršit sam i brže je nek zvat brokera.
Također sam uzel ZSE Trading monitor od Zagreačke burze tak da vidim naloge na burzi, sve vidiš kaj se trenutno događa na burzi mislim da sam za 6 mjeseci platil 275 kn
 
K

kladionicar

Guest
ko i svi ostali obični smrtnici ovdje i sam se bavim malčice popljoprivredom...
pa ono...imam nešto komada Kutjeva,pa me interesira...šta očekujete u budućnosti od Kutjeva?Vaša predviđanja i to?
Nekako mi se čini da će to ići gore i gore...mislim prema up...a ne prema dolje...dakle pozitivno...
da imam love kupio bih sve slobodne dionice što se nude na tržištu jer smatram da poljoprivreda kod nas lagano se priprema za duboki uzlet....ljudi sve više shvaćaju važnost poljoprivrede...pa evo...ako netko slučajno ovdje se želi riješiti Kutjeva...neka mi se javi...
inače znamo da je Božjakovina većinski vlasnik Kutjeva,a njezin vlasnik Moralić i mislim da će biti sve ok sa time...sad mi žao što nisam bio na tržištu dionica prije godinu i pol...kada je dionica Kutjeva bila mizernih 16kn ako se ne varam...negdje u prvom mjesecu 2007...kupio bih sve...ovako...kupujem kad skupim love nešto...
 
S

soony69

Guest
kladionicar kaže:
ko i svi ostali obični smrtnici ovdje i sam se bavim malčice popljoprivredom...
pa ono...imam nešto komada Kutjeva,pa me interesira...šta očekujete u budućnosti od Kutjeva?Vaša predviđanja i to?
Nekako mi se čini da će to ići gore i gore...mislim prema up...a ne prema dolje...dakle pozitivno...
da imam love kupio bih sve slobodne dionice što se nude na tržištu jer smatram da poljoprivreda kod nas lagano se priprema za duboki uzlet....ljudi sve više shvaćaju važnost poljoprivrede...pa evo...ako netko slučajno ovdje se želi riješiti Kutjeva...neka mi se javi...
inače znamo da je Božjakovina većinski vlasnik Kutjeva,a njezin vlasnik Moralić i mislim da će biti sve ok sa time...sad mi žao što nisam bio na tržištu dionica prije godinu i pol...kada je dionica Kutjeva bila mizernih 16kn ako se ne varam...negdje u prvom mjesecu 2007...kupio bih sve...ovako...kupujem kad skupim love nešto...

Ne sekiraj se,uskoro če opet biti 16 kn.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
ja imam jedino od petrokemije,i to sam za kupio svoje i bakine,posto je ona imala uvjete za kupnju ali nije imala financija,stari je kupio paket petrokemijinih,imamo oko 250 dionica petrokemije...to je to,da sam imao para uzeo bi ht-ove ali nisam imao para,inace ako ce padat vrijednost dionica cuvam ih,barem ja svoj dio,ako ce rasti,prodat cu...makar mi neki vrag u glavi radi da ako ikada petrokemija propadne,neki baja tipa todoric ce to kupit garant,otkupljivat ce sve dionice sto nisu njegove i placat ce masno,ako nece platit masno,barem cu imat udio:)
 
M

marioJB

Guest
jel imate braniteljske,moj stari prodo,i kupili smo traktor i još neke stvaari za poljo
 
K

kladionicar

Guest
soony69 kaže:
kladionicar kaže:
ko i svi ostali obični smrtnici ovdje i sam se bavim malčice popljoprivredom...
pa ono...imam nešto komada Kutjeva,pa me interesira...šta očekujete u budućnosti od Kutjeva?Vaša predviđanja i to?
Nekako mi se čini da će to ići gore i gore...mislim prema up...a ne prema dolje...dakle pozitivno...
da imam love kupio bih sve slobodne dionice što se nude na tržištu jer smatram da poljoprivreda kod nas lagano se priprema za duboki uzlet....ljudi sve više shvaćaju važnost poljoprivrede...pa evo...ako netko slučajno ovdje se želi riješiti Kutjeva...neka mi se javi...
inače znamo da je Božjakovina većinski vlasnik Kutjeva,a njezin vlasnik Moralić i mislim da će biti sve ok sa time...sad mi žao što nisam bio na tržištu dionica prije godinu i pol...kada je dionica Kutjeva bila mizernih 16kn ako se ne varam...negdje u prvom mjesecu 2007...kupio bih sve...ovako...kupujem kad skupim love nešto...

Ne sekiraj se,uskoro če opet biti 16 kn.

kako je krenulo,tko zna...možda i dočekam to :(
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
kladionicar kaže:
odustali svi od dionica?
Ne, ima još bedaka koji nisu INU prodali na vrijeme :(
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
Ne, ima još bedaka koji nisu INU prodali na vrijeme :(
ima li još "pametnih" koji nisu prodali braniteljske dionice, te dali netko zna postoji li šansa da se novac dobi na dan prodaje a ne da se čeka 60 ili 90 dana pa na taj dan kakva bude cijena.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Prvo i osnovno što kod dionica treba imati u vidu-ako jedna vrijedi npr. 100 kn i vrijednost joj padne 5%,poraste li idući dan 5% ona neće vrijediti 100 kn.Dakle,nisam na nuli,već još uvijek u gubitku.To je igra živaca koja većinom samo sretnicima i naposlje veoma upučenima(saznanja koja mi obični smrtnici nemamo šanse dobiti),mogu donjeti dobitak,a isto tako i brokerima koji će u svakom slučaju uzeti svoju proviziju.POstoje i sigurniji načini da se poveča kapital,samo se treba malo potruditi i uzeti stvari u svoje ruke.I ja sam naučila lekciju na teži način,odlučili smo se na ulaganje u treči mirovinski stup u rajfesen banci,5000 kn godišnje svaki,na 5 godina,pa bi onda produžili do mirovine,1250 kn je uz to davala država,predviđeni rast fonda 6%.)900 kn po osobi upisnine,dakle za dvije osobe smo odmah iskeširali 1800 kn.Dakle,sve skupa 12500 kn,plus6%ili ti oko750 kn smo trebali imati na kraju godin,iliti 13250 kn.Onih 1800 treba dodati kao trošak jer su bačeni u vjetar i ni na koji način se ne mogu povratiti jer su poklonjeni banci.Kada smo početkom slijedeće godine došli u banku sa 10000 kn za uplatu za slijedeću godinu,zamolili smo da nam pogledaju kakvo nam je stanje na računima.Imali smo svaki 4035 kn a samo je naša uplata bila po pet,pa još dar države i prinos,čovječe,2200 kn po računu nestalo ko jutarnja rosa na suncu,plus 1800 bespovratne članarine,sve skupa u godinu dana otišlo u vjetar 6200 kn.LIJepo smo vratili 10000 kn u đep,vratili se doma i sada nam uredno svake godine šalju uplatnice,a mi ih odmah bacamo u smeće.Sa svojim novcem gospodarim samo ja i nitko više neće staviti prste na njega.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
dobro moguće je na dionicama i zaraditi ali u današnje vrijeme jako teško i to mogu oni koji se bave tim poslom i to znaju i oni sa puno živaca ili oni koji ih nemaju kao moj primjer. Imam tetka koji je u njemačku otišao 70 godina trbuhom za kruhom. nakon vojske 70 godina odlazi u njemačku raditi na baušteli, novaca ima ko blata, a radi kao obični bauštelac, nakon 4 godine kupuje ford capri u tadašnje vrijeme 150ks, i dolazi u hrv na odmor i preko ljeta pomoć roditeljima kosit za krave, tad upoznaje ženu odnosno maminu sestru i ženi se. odlazi nazad u njemačku i s jednim čovjekom otvara građevinsku firmu, rade jednom čovjeku kosi strop kao u crkvi vrijednost posla je 900 000 tadašnjih maraka s materijalom, čovjek čija se kuća pravi ima tvornicu i tvornica propada s tim propada tetku posao jer mu ovaj nema s čim platiti. Te godine se događa puno sranja, firma propala u džepu ni kune, ima malo dijete i 20 dana nakon propasti firme slupa auto totalka jedva ostaje živ i najgore iste godine mu umire otac. pričao mi je po kakvim je barakama spavao kad je radio samo da bi preživio. nakon 10 godina osniva opet svoju bauštelsku firmu ali sam, i počinje opet dobro živjeti ali radi samo sitne poslove nikad više ovakve kuće. jedne večeri pada kiša i slučajno poveze jednog starijeg čovjeka kući, da bi na kraju ispalo da je daj deda većinski vlasnik ALDI-a najvećeg njem, trgovačkog centra, i u priči s dedom ovaj mu nudi posao da preuređuje i radi prostore za njihove trgovine.

i sad ono što je bit ove teme
za jedan posao dobije 30 000 maraka i misli da ih treba negdje uložiti da ima bar nešto ako opet propadne i kupuje dionice njemačkog telekoma. on je poslje i zaboravio da ima dionice i samim time se nije ni sikirao za to. sjetio se je tek da ima neke dionice 20 godina poslje 2004,godine. odlazi pogledat koliko to vrijedi i je li to propalo, kada je došao tamo rekli su mu da ima 100 000 eura u dionicama a on je odmah pao sa stolice kad je čuo.

znači zaradio je tako da je zaboravio da ima te dionice i nije se uopće žderao zbog njih jer ih je zaboravio, a i uložio je u njih u dobro vrijeme 90 godina.
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
Koji je postupak prodaje udjela u braniteljskom fondu?
Je...ga došlo doba da se dionica proda:fiery:
 

Najnoviji postovi

Na vrh