• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

diskosna kosa

B

BAGERISTA

Guest
Ajde neka se sredi,,da moreš u sklapanje,,,,i dalje,u delo...da nije biaj tvrdoglav odavna bi zaboravio,,da si je složio..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Danas ću ići vidjeti jesu li je skinuli i šta je sve stradalo, dali je samo ležaj ili je još nešto. Uglavnom dolje je u firmi pa ću vidjeti šta sve bude trebalo da to srede, kad je sastavim da ne mislim više na to. :)
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
mi smo kupili poljsku sa dva bubnja i nisam fulao jedini zajeb je što sam trebao uzeti 165 umjesto 185,jer puno lakše se tera i na lošem terenu bolje ide ova manja,a što se tiće diskasti isto rade ali ovisi o pojedinim serijama,tu kod mene ima puno SIP LASER dva i nešto zahvat i svi su imali velika trganja e sad dali je od načina košnje to ne znam ,ali nijedna nije starija od 3 godine,uglavnom sljedeča koju bi uzeo ja osobno je bubanj ali sa 4 komada,ima u sipovoj ponudi jedna najtaman :partyman::partyman:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Zakaj, ja sam zadovoljniji sa 185. Ima dosta kod mene 165, ali mi ove ljepše rade nekako...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Jutros majstor zvao da nemogu skinuti remenicu. :madmana: Jednostavno ne ide ni na hladno ni na vruće. Vjerovatno je montirana na vruće a oni jednostavno nemogu prići tako da je ugriju i da je onda skinu. Ne mogu ništa nego ovu isjeći i tako je skinuti a onda ili naći drugu remenicu ili da mi je oni naprave. Kod njih bi bila oko 130 KM ili 65 €. Uspio sam naći drugu za 60 KM ili 30 € samo treba proširiti rupu za osovinu.

Sutra ću vidjeti šta je i kako je... dali je samo ležaj stradao ili je još nešto?
 
B

BAGERISTA

Guest
hebemu kad krene,,,,,,,,,,,sve naopako,,,,,,nezna stat,,,,,,a najgore ča sve košta i vrijeme stišče..:shock::shock::oops:

Ajde dao bog da sutra sve riješiš,,,,,,i čim manje troška,,,,,,,,,a trajalo čim duže..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
pa baš je krenulo :mrgreen: sreća pa nije tolika stiska s vremenom jer pada kiša svaki dan pa nebi mogao kositi ni da je ispravna. Silos je za sada zatvoren i čeka bolje vrijeme :)
 
B

BAGERISTA

Guest
Sva sreča,,,,,,,,,,,,ali nek se riješi čim prije,da bude spremna.

Evo kod nas,,,,,,,,,,,,,,se pomalo vrijeme stabliziralo,,,,,,,,,,tako da se kreče ozbiljno u košnju,,,,,nadam se danas,,da posljepodne idemo u akciju..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
nadam se da će danas biti gotovo. A evo i kod nas se vrijeme popravilo, ugrijalo je ali je još uvijek mokro, tako da do sutra od košnje nema ništa.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Evo ga novi ležaj, jedan od dva koje sam mijenjao.




Sastavljanje u toku



Nisam još sve sastavio al sam uzeo od prijatelja kosu pa pokosio tako da mogu raditi sjenažu a kad uhvatim vremena onda ću sastaviti ovu svoju. Ima još nekih sitnica dotjerati na njoj pa kad je već rastavljena da odradim i to... :)
 
B

BAGERISTA

Guest
Znao sam,,,da če bit riješeno,,,,dok se nisi javlja,...
Jesi uspija izvadit,,ili remenica mijenjana,,,,jer je bila tvrdoglava..vidim na slici da je ova zelenkasta,,,gore..


Ajde,,kad je več rastavljena,,,,,,,,daj riješi,,,,,dan više manje isto ti dođe.........
I neka dela,,,sada:supz:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
mijenjao sam remenicu jer onu staru nisu mogli skinuti. Neko je prije to sastavljao i mjenjao ležajeve i stavio zatvorene. Džaba što ima mazalica kad mast uopšte ne dolazi do ležajeva :madmana: A onu staru remenicu je taj lik probušio i probušio je i osovinu ali nije remenicu izbušio do kraja tj. nema rupe na drugoj strani... I onda je u tu slijepu rupu nabio opružnu čiviju praktično je zakovao kao ekserom :madmana::madmana: Niti smo vidjeli tu rupu za čiviju a nismo je ni tražili. Tako da je jedino riješenje bilo sasjeći remenicu i staviti drugu. E sad ova druga je drugačija, ima malo veći razmak između remenova tj. deblja je stijenka. I danas smo probali kositi snjom i grije se remenica. Na nekih 6, 7 duluma je toliko vrela da se nemože držati rukom. Izgleda da ću morati praviti drugu... Vidjeću još dali se šta može riješiti ovako da ne pravim drugu :scratch
Uglavnom košnja je pri kraju ima još nešto sasvim malo za kositi pa ću se u krajnjem slučaju poslužiti prijateljevom kosom, al mislim da to malo može i ova moja pokositi. A onda ću to polako srediti do sledeće košnje.
Bar se nadam da hoću :)
 
B

BAGERISTA

Guest
Ja stvarno ne kužim ljude,,,koji jednostavno sve šta uzmu u ruke unište i si....u,,,pa da moreš bit toliko glup,,,a da staviš ležajeve nove,,i ostaviš ih zatvorene,,,,,,,:twisted::twisted:a pored toga još i remenicui praktički ko da je zavariš,,,,,,,,,,,,,i evo problema,,,očeš nmapravit kako spada,,,,,,,,,,pa ajde sad radi remenicu,,radi ovo,ono,,,nema to je van zdrave pameti.......

Niš ako grije,,,morat češ riješit,,,,a dali moreš skinut još malo na tokarskom,,,,,,,,da proširiš zazore,,,,,ili češ morat u izradu nove komplet...:shock::shock:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
pokušaću riješiti na tokarskom stroju, već sam razgovarao sa majstorom. Vidjeće po ovoj velikoj remenici koliko treba skidati "mesa" na maloj i dali je uopšte moguće toliko približiti remenje. Problem je što je 5 remenova i prva dva, tri mogu pomjeriti ali za još koji neznam dali mogu.
Čim stignem odnijeću to da vide pa ako ništa onda praviti drugu i gotovo...
 
B

BAGERISTA

Guest
Nema druge,,,,,,,,,,,riješit treba....;);)
nadajmo se da če i ova doč kako treba,,,ako ne izrada druge,,,ili možda da se nađe polovna,,,,,bit jeftinije..:shock:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Ma nema polovne jedino tokarski stroj može pomoći. E sad dali ovu prepraviti ili praviti drugu vidjećemoi.. :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh