• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

distribucija i izvoz certificiranog eteričnog ulja

P

pipo

Guest
Poštovani,

novi sam na forumu i lijepo pozdravljam sve članove.

Planiram započeti s uzgojem ljekovitog bilja, s pokusnim nasadom od 1ha,
iz kojeg ću izolirati eterično ulje.

Moj trenutni poslovni problem je taj da me zanima kako bih ja mogao najjedostavnije i najjeftinije raditi ono što želim, a to je:
uzgoj, destilacija i izvoz eteričnog ulja s certifikatom.
Razmišljam si kako da sve to registriram, a ipak zadovoljim uvjete tržišta, znači da li to mogu obavljati kao OPG, obrt ili kao firma.

Pitanje glasi:
Koji su načini i uvjeti distribucije u RH i izvoza certificiranog eteričnog ulja?

Ako je pitanje možda izvan vaših domena, molim vas neki kontakt u ministarstvu gdje to mogu pitat.

Hvala unaprijed i veoma cijenim svaki odgovor!
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
Pozdeav i dobro dosao na forum!

Koje bilje mislis uzgajati na tom 1ha?
Certifikati su poprilicno skupi i mislim da sa 1ha bilo kojeg ljekovitog bilja, ne mozes izfinancirati destilaciju-certifikat i izvoz.

Javi o kojem je ljek. bilju rijec! Od lavande na tom ha nema srece!
 
T

TinaStark

Guest
Pozdrav svima! nova sam na forumu i voljela bih ponovno otvoriti ovu temu.
Posijala bih kamilicu na otprilike 3ha za početak.
Što se tiće agrotehnike mi je sve jasno, ali dalje od toga je vrlo teško pronaći informacije.
Molim Vas da mi kažete nakon sušenja kome se najisplativije može prodati kamilica?
Ako se destilira tko tada vrši otkup eteričnog ulja?
I koji su sve certifikati potrebni da bi se eterično ulje moglo prodavati?
Bilo kakve informacije i osobna iskustva će mi puno pomoći.
Na samom sam početku...ovo je tek ideja pa svatko tko ima iskustva neka nešto napiše dobro će doći :)

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru,
LIjep pozdrav
 

Najnoviji postovi

Na vrh