• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Divlja ruža (šipak)

medijus

Novi član
Tu od
25 Kol 2013
Poruka
12
Pozdrav

Zanima me bavi li se itko uzgojem i otkupom divlje ruže, šipka,planiram podignuti nasad pa me zanima sve vezano za to,od nabavke sadnica pa do uređenja tla i plasmana i koliko je to isplativo.Hvala
 

Selekt

Član
Tu od
6 Pro 2012
Poruka
88
Imaš sadnice kod firme artist. I mene to zanima al tesko je biti pionir!
 
M

miki1979

Guest
Pozdrav,
evo malo sam bio čitao neke tekstove o uzgoju šipka te mislim da je veliki problem berba,ako je riječ o večoj površini a bere se ručno onda bi trebalo imati veću obitelj da bi se to obavilo,a ako bi se plačali radnici onda je pak upitna isplativost ,bar po otkupnim cijenama koje sam vidio da se nude po Zagorju,ako su te cijene točne
 
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
173
vidim interesuje vas divlja ruza a zasto onda ne sadite kultivirani sipak on ima vema malo bodlji a nesto je i krupniji od divljaka
 

Selekt

Član
Tu od
6 Pro 2012
Poruka
88
Miki koja je cjena šipka kod vas? Meni predstavlja veči problem transport do krajnjeg kupca negoli berba, jer ga treba dopremiti s kraja hr.
 
B

branko 1

Guest
vidim interesuje vas divlja ruza a zasto onda ne sadite kultivirani sipak on ima vema malo bodlji a nesto je i krupniji od divljaka

Zanima me ima li u Hrvatskoj sadnog materijala šipka (kultiviranog) i koja je cijena.
Osobno me zanima količina od jedno pet sadnica, ništa posebno, za svoje potrebe.
 

medijus

Novi član
Tu od
25 Kol 2013
Poruka
12
pozdrav Selekt baviš li se uzgojom i koje je veličine parcela,koliki je broj sadnica,gdje ih nabavljaš i po kojoj cijeni.Ja sam planirao podići nasad na 4 hektara ali još uvijek tapkam u mraku
 
M

miki1979

Guest
Miki koja je cjena šipka kod vas? Meni predstavlja veči problem transport do krajnjeg kupca negoli berba, jer ga treba dopremiti s kraja hr.

Nažalost ja ti ne znam cijene šipka,samo sam komentirao da sam pročitao na jednom forumu da se u Zagorju otkupljivalo po 6-10 kn kg, e sad jel to puno ili jako malo stvarno neznam,ali meni se ne čini isplativim,možda griješim

pozdrav Selekt baviš li se uzgojom i koje je veličine parcela,koliki je broj sadnica,gdje ih nabavljaš i po kojoj cijeni.Ja sam planirao podići nasad na 4 hektara ali još uvijek tapkam u mraku

Probaj se za sadnice i sve druge informacije obratiti gđi. Mariji Ševar iz Poljoprivredno-savjetodavne službe, ona je pomogla u podizanju eko plantaže šipka u Velikoj.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Selekt

Član
Tu od
6 Pro 2012
Poruka
88
Pozdrav medijusu. Nemam nasad ali imam u planu podici 3do5ha nasada a sta neznam ni sam dali šipka, bazge, paulovnije ili nešto drugo. Sadnice imas na njuškalu oglas
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Kako planiraš zaštitit paulovniju od mraza? Šta ćeš ako se krene širit a hoće, jel ima kakvih zakonskih problema?
 

Selekt

Član
Tu od
6 Pro 2012
Poruka
88
palovnija elongata f2 je koliko sam ja shvatio sterilnog sjemena. A sluzi za proizvodnju drvne mase i brže reste od obične paulovnije
 

medijus

Novi član
Tu od
25 Kol 2013
Poruka
12
Pozdrav medijusu. Nemam nasad ali imam u planu podici 3do5ha nasada a sta neznam ni sam dali šipka, bazge, paulovnije ili nešto drugo. Sadnice imas na njuškalu oglas

hvala, ovih dana posjećujem savjetodavnu službu pa vidimo što i kakao
 

jelita

Novi član
Tu od
14 Lis 2014
Poruka
3
Razmišljam i ja o podizanju nasada šipka ali totalni sam početnik i neznam dali se to kod nas isplati, ima li i gdje otkup za isti. Može li mi tko dati kakve smjernice?
 

Darebn1

Novi član
Tu od
12 Svi 2016
Poruka
4
Da li neko ima zasad sipurka? Planirao sam neki manji zasad podici. Kakva je agrotehnika? Navodnjavanje? Orezivanje?
 

Najnoviji postovi

Na vrh