• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dizne pomoc.dali mogu druge dizne da se stave

Urzikic

Novi član
Tu od
21 Pro 2011
Poruka
24
Opet j posto i je tema bila obrisana,Dakle imam kamionce Mercedes 608 u njemu motor OM 314,pa hteo bih da mu zamenim dizne a nasao sam neke dizne jeftino veoma povoljno za dzep.Dizne su sledecih bojeva (1):YDLL 150S6745,(2):IPM Beograd 38275066,(3):Germany 38326322.i (4):YDLLA35S376.to su nrojevi dizni,e sad zanima me dali se neka od ovih dizni moze ugraditi u moj kamion da posluzi.i koliko je to dobro,i naravno ako moze koju od njih bi ste mi preporucili.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Opet j posto i je tema bila obrisana,Dakle imam kamionce Mercedes 608 u njemu motor OM 314,pa hteo bih da mu zamenim dizne a nasao sam neke dizne jeftino veoma povoljno za dzep.Dizne su sledecih bojeva (1):YDLL 150S6745,(2):IPM Beograd 38275066,(3):Germany 38326322.i (4):YDLLA35S376.to su nrojevi dizni,e sad zanima me dali se neka od ovih dizni moze ugraditi u moj kamion da posluzi.i koliko je to dobro,i naravno ako moze koju od njih bi ste mi preporucili.

to jedino da pitas bosistu da vidi da li ti odgovaraju elementi od dizni.mnogi su univerzalni ali bez kataloga ti nemoze uporediti
 

Urzikic

Novi član
Tu od
21 Pro 2011
Poruka
24
Pa dobro ali ja sam mislio da ima ovde nekog ko je Boshista pa da mi pomogne u vezi toga,evo kao na primer MUHANICAR on se covek u sve razume.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Pa dobro ali ja sam mislio da ima ovde nekog ko je Boshista pa da mi pomogne u vezi toga,evo kao na primer MUHANICAR on se covek u sve razume.
Stvarno neznam oznake uložaka za taj tip motora.
Najbolje da priupitaš nekog bošistu, uostalom uloške treba i poštelati, jedino ako imaš doma s čim.
 

Urzikic

Novi član
Tu od
21 Pro 2011
Poruka
24
Ma ja znam koje je original oznaka za taj motor evo to je ta: DLLA 150S 187, Mercedes OM 352, 314, MB-Trac, Unimog.ali takav jedan ulozak kosta od 25 ewreja pa na gore a ovi ulosci sto sam za njih pitao mogu da nadjem za manje od 50 ewro centi po komadu.isto nove naravno,pa sam ja zbog toga piteo dali mogu mozda neku od njih da ubacim umesto originalnih.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e te sto kupis za te novce je pitanje dokle ce raditi kako treba. radio sam u servisu mercedesa kratko vreme i video turske dizne kad stave to je zlo iako su kopija.bez originalnih i to da ti garantuju neces se bas usreciti.bolje proveri stare i nasteluj sto ti muhanicar preporucuje. gledao sam sta su i kakvi delovi uvaljivani da se nisu mogli upaliti.mercedes je malo osetljiv po tom pitanju i trazi bas kvalitet ako mislis da te sluzi
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ma ja znam koje je original oznaka za taj motor evo to je ta: DLLA 150S 187, Mercedes OM 352, 314, MB-Trac, Unimog.ali takav jedan ulozak kosta od 25 ewreja pa na gore a ovi ulosci sto sam za njih pitao mogu da nadjem za manje od 50 ewro centi po komadu.isto nove naravno,pa sam ja zbog toga piteo dali mogu mozda neku od njih da ubacim umesto originalnih.

Pa cijena za te dizne je ok.Sve sto bides prepravljao vise ce te kostati.Nije bitno saamo pase li dizna vec je bitno da ima broj rupica na elementu i ugao rasprsivanja goriva.
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Siroma i skrzav duplo placaju ;)
najbolje ne zajebavaj se stim sranja, nego kupi original i vozi jos 10godina
 

Urzikic

Novi član
Tu od
21 Pro 2011
Poruka
24
Siroma i skrzav duplo placaju ;)
najbolje ne zajebavaj se stim sranja, nego kupi original i vozi jos 10godina

XEXE pa to je brate uvek bilo tako,ali verujem da nik od nas to nebi radio da nam situacija nije takva kakva jeste i to veoma bedna pa se krpimo i krpacimo kako umemo i znamo.
 

Urzikic

Novi član
Tu od
21 Pro 2011
Poruka
24
Zunaci nista od toga,eh a ja se ponadao da cu nesto napravit da nekako prodjem jeftinije al jbga kad se nema srece sta ces.
 

Najnoviji postovi

Na vrh