• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

DMB Slap 500 pumpa za vodu popravk

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
pumpa je do prije nekoliko dana radila normalno, nakon toga počela je puštat vodu promjenjena brtva poslije toga je radila nešto malo sad nemože nikako povući vodu dali je netko več imao ovakvih problema ili možda zna u čemu je problem hvala

Moras u nju naliti vodu da bi povukla.Nemoze sam da navuce.Trebao bi odvrnuti cep oznacen na slici i naliti u nju vodu da bi povukla.Znaci nalijes vodu zavrnes cep i tad palis.Mislim da se voda sipa u posudu oko cepa.
originalslikapumpazapol.jpg
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kod dmb ste menjali pakovanje za pumpu. koliko sam razumeo. jeste gledali kakvom je stanju kolo pumpe dal nije zajedeno.kolo [turbina ] unutrasnjim delom naleze na pakovanje i dihtuje. cesto pesak oslajfa ili ako se pali bez vode sto nesme osteti.ili niste dobro pakovanje namestili ili ostetili ili je pakovanje loseg kvaliteta. trazi sa keramickim prstenom. imam dmb vec 12 god i besprekorno radi i ko nov. desi se i kuciste da se pojede koje zatvara pumpu jer ga pesak i voda vremenom lizu. ali kod pumpi koje su bas mnogo radile. izvadis zaptivac kucista i samo temperaturnim silikonom ga namazes. smanji zazor izmedju i vuce dobro posle. mislim samo da ti je u vezi pakovanja koje ste menjali da je osteceno ili loseg kvaliteta
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Molim vas dali netko zna gdje ima kupiti djelova za ovu vodenu pumpu slap? Treba mi prirubnica karburatora,jer ga nemogu zategnuti prirubnica je gumena pa se okreće lijevo desno karburator a samim i time vuče odmah zrak
 
Tu od
5 Lip 2020
Poruka
83
Kolege ubacit ću se u temu ,prilično dugo sam servisirao Tomos motore tako i pumpe! Mogući uzroci : Kao što ste već rekli, karburator +dovod goriva ,začepljen ispuh , semering izbio van obično tada puca , i ako nije (Elektronac tada zazor platina ,možda su i probile ) pogotovu kad se zagrije !

Pozdrav, vidim da si pisao da si dugo servisirao Tomos motore i pumpe pa me zanima jesu li slične ove DMB pumpe.

Naime, imam DMB Slap 500 motornu pumpu. Nedavno sam ju dobio nakon sto je dugo godina (možda 10god) stajala. Nakon što sam temeljito očistio karburator i dovod goriva upalila je iz prve!
Međutim, nakon par minuta rada voda je počela puštati na sve strane.
Pretpostavljam da su dihtunzi otišli nakon toliko dugo godina nekorištenja, pa sam se odlučio promijeniti ih.
Rastavio sam pumpu i došao do pakunga koji mi izgleda skroz okej, ali sad imam problem jer nisam uslikao kako se slaže pakung. 😣

Zna li itko na forumu ili postoji li negdje nacrtana shema kako se slažu dijelovi pakunga?
 
Tu od
5 Lip 2020
Poruka
83
Evo slika u prilogu dijelova ovog pakunga. Pretpostavljam kako bi se trebali složiti ali nisam siguran.

I ne znam je li se svi trebaju složiti jedan do drugoga, ili se između ovih dijelova stavi jedna polutka pumpe?
 

Prilozi

  • IMG_20210821_200020.jpg
    IMG_20210821_200020.jpg
    23.7 KB · Pregleda: 14

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,708
Ha! Netko sigurno nešto zna! :D
A ta tvoja pumpa ima kapacitet, klipna/rotaciona, služi za....?
Recimo meni treba jedna rotaciona sa kapacitetom od 5 litara/min!:coffee:
 
Tu od
5 Lip 2020
Poruka
83
Složi taj pakung, i prikaži nam kako to ide! Da tema ne zamre.🤭
A nema druge čini mi se... :rolleyes:

Sad mi bude žao, toliko sam stvari rastavljao i popravljao koje ne možeš naći po internetu, da sam sve to slikao ili snimao lijepo bi se obogatio na youtubeu :ROFLMAO:

A stvarno nigdje na internetu ne mogu naći shematski prikaz slaganja pakunga. Da barem netko može reći jesu li isti dijelovi i za TOMOS , možda bi lakše bilo naći...
 
Tu od
5 Lip 2020
Poruka
83
Ha! Netko sigurno nešto zna! :D
A ta tvoja pumpa ima kapacitet, klipna/rotaciona, služi za....?
Recimo meni treba jedna rotaciona sa kapacitetom od 5 litara/min!:coffee:

A evo nažalost slabo tko zna.
Evo ti slika. U mene je DMB SLAP 500
 

Prilozi

  • Pumpe DMB 21 Maj.jpg
    Pumpe DMB 21 Maj.jpg
    39.7 KB · Pregleda: 11

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Ne, barem od MP500N (to je ona manja) sa umo 06. Kod nje dođe samo jedan semering u polutku pumpe.

Nepotrebno si citirao moj post.😉
 
Na vrh