• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dokad !!???

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Citam u danasnjem večernjaku naslov " Ministarstvo zeli opljackat mljekare " !! Dokad ?? Dokada ce nas hrvatski mljekar, poljodjelac, radnik i seljak trpit teror vladajucih ??! Koliko "obraza" imamo ya jos samara koje primamo !? Koliko birtija i kruzoka imamo gdje uzaludno i u prazno govorimo upravo o tome kako nas gule i deru nam kozu !? A opet, ocito ne dovoljno, jer mi i dalje sutimo, trpimo i pricamo u prazno !! I, ocito je, da nam je unatoc svemu, jko dobro . . .
E moj glupi hrvatski narode
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Citam u danasnjem večernjaku naslov " Ministarstvo zeli opljackat mljekare " !! Dokad ?? Dokada ce nas hrvatski mljekar, poljodjelac, radnik i seljak trpit teror vladajucih ??! Koliko "obraza" imamo ya jos samara koje primamo !? Koliko birtija i kruzoka imamo gdje uzaludno i u prazno govorimo upravo o tome kako nas gule i deru nam kozu !? A opet, ocito ne dovoljno, jer mi i dalje sutimo, trpimo i pricamo u prazno !! I, ocito je, da nam je unatoc svemu, jko dobro . . .
E moj glupi hrvatski narode

Vec sam to negdje napisal,al opet cu tu.
Hrvati dok su pod tudom cizmom,rade i sute i dobro nam je,al kad sami sebi vladamo,e tu je problemprami sebe dotjerali u propast,i pokrali smo sve kaj se pokrasti dalo.
Kolko god nam bilo tesko mi i dalje sutimo i vladajuci to koriste i debelo iskoristavaju naravno u svoju korist.

Kaj se tice mljekara,do god bude ovoliki uvoz stoke i mlijeka nebu dobro,a tu su i strani lanci ducana koji imaju pravo nudit svoju robu na policama i naravno konkuriraju sa cjenama,a o kvaliteti bi se dalo govorit.
Reci cu samo 2 stvari a vi razmislite:
1.mlijeko u prahu
2.ljepilo za meso
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Vec sam to negdje napisal,al opet cu tu.
Hrvati dok su pod tudom cizmom,rade i sute i dobro nam je,al kad sami sebi vladamo,e tu je problemprami sebe dotjerali u propast,i pokrali smo sve kaj se pokrasti dalo.
Kolko god nam bilo tesko mi i dalje sutimo i vladajuci to koriste i debelo iskoristavaju naravno u svoju korist.

Kaj se tice mljekara,do god bude ovoliki uvoz stoke i mlijeka nebu dobro,a tu su i strani lanci ducana koji imaju pravo nudit svoju robu na policama i naravno konkuriraju sa cjenama,a o kvaliteti bi se dalo govorit.
Reci cu samo 2 stvari a vi razmislite:
1.mlijeko u prahu
2.ljepilo za meso


3.voda u mesu-javno priznanje pred kamerama tv da se u pileća prsa prije pakiranja ubrizgava voda sa nekim aditivima od kojih se prsa lijepo zaoble,i koji,po njihovim riječima daju mesu mekoću prilokom pripreme za jelo.Na upit reporterke,ne prodaju li onda oni vodu kupcima pod cijenu mesa,samo je zašutio.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
aaaa Johabica.... otisla si mi od teme.... svi znamo sto nam podvaljuju u trgovackim centrima. Mi tesko prodajemo svoje proizvode zbog nikakva kupovne moci ! Nije problem u tome, nego - da li cemo - kada cemo - i kako cemo - nesto uraditi za spas hrvatskog sela i gospodarstva opcenito !!???
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
aaaa Johabica.... otisla si mi od teme.... svi znamo sto nam podvaljuju u trgovackim centrima. Mi tesko prodajemo svoje proizvode zbog nikakva kupovne moci ! Nije problem u tome, nego - da li cemo - kada cemo - i kako cemo - nesto uraditi za spas hrvatskog sela i gospodarstva opcenito !!???

E zac nikad ovak,e ak nas netko izvana stavi pod svoje mozda bi se onda nekaj moglo pomaknuti iztmrtve tocke!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
aaaa Johabica.... otisla si mi od teme.... svi znamo sto nam podvaljuju u trgovackim centrima. Mi tesko prodajemo svoje proizvode zbog nikakva kupovne moci ! Nije problem u tome, nego - da li cemo - kada cemo - i kako cemo - nesto uraditi za spas hrvatskog sela i gospodarstva opcenito !!???

Ma nije bilo namjerno,ali morala sam,jer sam se uvijek pitala zašto stavim peći pile od dvije kile,a kada se ispeče,koda sam iz pečnice izvadila goluba. :biggrin:
Hajde,malo, ozbiljnosti,iako je i ono što sam rekla krajnje ozbiljno kaka se razmisli malo dublje.
Evo,reći ću ti dokle će se trpjeti i doma u kuhinji rogobariti i jadati sam sebi.Dok se ne pojavi vođa.Vođa koji će okupiti i povesti kritičnu masu i dak se društveni poredak ne promjeni.U kojemu neće biti moguće da pojedinac ima veću financijsku moć od jedne države.Tako dugo dok se to ne desi svi mi zajedno ćemo se malo pomalo dogovarati,ugovarati,tražiti i dobivati nekakve povlastice od vladajuće garniture i aktuelnih gospodarstvenika kao milost na kojoj moramo biti zahvalni što su je isposlovali i omogučili za nas.Ode banirani član,koji je uz sve gluposti i nepodopštine u par dana rekao i ono istinito i točno a na što je u kontekstu izrečenoga malo tko obratio pažnju-dolaze dani seljaka.Seljaka-proizvođača hrane.Nitko,ali baš nitko ne moža živjeti bez hrane.Možeš ići bos,i možeš biti gol,ali želudac traži svoje.I da je seljak svijestan svoje važnosti,nikada si ne bi dozvolio da ga se omalovažava i da mu drugi određuju i kroje šta će i kako će raditi.Ne samo u Hrvatskoj.Opčenito.Ma,velika je to i duboka tema,sada ne mogu ići šire,ali ima se tu što-šta za reći.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Slažem se s tobom johabica u svakom slovu ! OK, trba vođa ! Vođe nema...... A što bi se, recimo, desilo da svi stanemo ?! Da proizvodimo za sebe ! Da se zatvorimo u krug i samo međusobno kupujemo jedni od drugih ?! Što bi tada " moćnici " napravili ? Mi smo ti koji imamo moć, ali ju ne znamo iskoristiti !!! što bi jedan vlasnik trgovačkog lanca, monopolist, napravio da mu svi radnici stanu !!? Ali svi !! Pa da oni postave uvjete pod kojima će raditi !!! Što bi bilo da prestanemo kupovati gorivo na pumpama tjedan dana ?? Ali svi .... Tko bi tada bio na koljenima ???
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Slažem se s tobom johabica u svakom slovu ! OK, trba vođa ! Vođe nema...... A što bi se, recimo, desilo da svi stanemo ?! Da proizvodimo za sebe ! Da se zatvorimo u krug i samo međusobno kupujemo jedni od drugih ?! Što bi tada " moćnici " napravili ? Mi smo ti koji imamo moć, ali ju ne znamo iskoristiti !!! što bi jedan vlasnik trgovačkog lanca, monopolist, napravio da mu svi radnici stanu !!? Ali svi !! Pa da oni postave uvjete pod kojima će raditi !!! Što bi bilo da prestanemo kupovati gorivo na pumpama tjedan dana ?? Ali svi .... Tko bi tada bio na koljenima ???

Problem je kaj to kod nas nikad nebu,jer jako puno ljudi zivi u gradu i ovisni su o soping centrima.
I Mi nismo ni svjesni koliko ljudi u hrvatskoj ima love ustvari bogatasi.
Jako puno!!!
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja vjerujem da ima načina i da bi uspjeli ! Ali samo u to vjerujem.....
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja vjerujem da ima načina i da bi uspjeli ! Ali samo u to vjerujem.....

Treba ostat pozitivan al se vec dugo nis nedogada i ne mrdamo s mrtve tocke.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pa jel kakvo čudo što nas više od pola želi napustiti zemllju ??!!
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Jel citate današnje izdanje 24 sata ?? Koja primanja imaju " izabrani " !!! Hajdemo i dalje dragi glupi Hrvati.... pognimo glave.... nek nam rade što ih volja kad im je dano..... fuj
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
"Dokad" će nam biti ovako?
Dok ne nestane nafte u svijetu...kad novac postane bezvrijedan...svi kapitalisti,bankari,političari i razni drugi izrabljivači,postat će preko noći sirotinja i kruha gladni...kad se uruši cijeli ovaj sadašnji sistem izrabljivanja malog čovjeka,a sagrađen je na jako labavim temeljima,odnosno ovisi isključivo o jednoj tekućini i koliko je još ima na ovom planetu...ne kaže se uzalud za nju da je "crno zlato"...
 
Posljednje uređivanje:

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
,ne prodaju li onda oni vodu kupcima
aaaa Johabica.... otisla si mi od teme.... svi znamo sto nam podvaljuju u trgovackim centrima. Mi tesko prodajemo svoje proizvode zbog nikakva kupovne moci !
Kad već odlazimo sa teme...
Mogli ste dopisati i da sami poljoprivredni proizvođači isto varaju kupce, hoćeš u maloprodaji i veleprodaji... Ne kažem svi ali jedan dio da...
Dok se ne pojavi vođa.Vođa koji će okupiti...
Je i odmah bi se govorkalo da on tu ima svoj interes...naš mentalitet :mur:
Tako dugo dok se to ne desi svi mi zajedno ćemo se malo pomalo dogovarati,ugovarati
Zašto takve stvari se događaju samo u nekim negativnim situacijama (prosvjedi i slično)???
Zašto poljoprivrednici se nebi dogovarali i ugovarali u onom dobrom, poslovnom smislu? A da opet naš mentalitet :mur:
što bi jedan vlasnik trgovačkog lanca, monopolist, napravio da mu svi radnici stanu !!? Ali svi !! Pa da oni postave uvjete pod kojima će raditi !!!
Ništa, dobili bi radne knjižice
Što bi bilo da prestanemo kupovati gorivo na pumpama tjedan dana ?? Ali svi .... ???
Kratko i jasno, ništa :icon_lol:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
E moj čiko . . .U velikoj si zabludi u mnogocemu !!
Jadan je onaj u glavi tko je danas dao glas za njihove place i privilegije !!!!!!!!!
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
366
"Dokad" će nam biti ovako?
Dok ne nestane nafte u svijetu...kad novac postane bezvrijedan...svi kapitalisti,bankari,političari i razni drugi izrabljivači,postat će preko noći sirotinja i kruha gladni...kad se uruši cijeli ovaj sadašnji sistem izrabljivanja malog čovjeka,a sagrađen je na jako labavim temeljima,odnosno ovisi isključivo o jednoj tekućini i koliko je još ima na ovom planetu...ne kaže se uzalud za nju da je "crno zlato"...

Na dobrom si putu razmisljanja :) Dio odgovora i lezi u opisu tekucine...ali ipak nije to ono sto ce svojim nestankom promijeniti civilizaciju... promijeniti ce je nesto drugo sto se puno vise prikriva,a svi to imamo ispred sebe...
Nastavi dalje od tekucine i odg.ces dobiti sam od sebe.Nemoj se prestrasiti jer ces tada shvatiti da je to samo imaginarna stvar koju svaki dan meni i tebi ponavljaju.
Crnog zlata ima...mozda druge boje..ali se vec brinu da i to "zlato" bude pod kontrolom..
Svakako mi je drago da se svijest ljudi siri...
Ono sto je @johabica pisala za piceke...to sam nekada prije gro godina pisao...ali sam bio premlad i svi su se smijali..kakva voda u picekima? Ponekad pitam te iste ljude nakon ovakvih i sl. priloga sto je sada? I vjerovao ili ne ljudi ce prije poceti zaobilaziti dokaz i opravdavati kolateralno one koji rade takve gadosti,nego reci...jest..varali su me niz godina, papao sam smece,pa idem to sada ispraviti..
Nije zbog matematike...ali kreator obje teorije relativnosti je rekao da su dvije stvari beskonacne :d
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
366
Kad već odlazimo sa teme...
Mogli ste dopisati i da sami poljoprivredni proizvođači isto varaju kupce, hoćeš u maloprodaji i veleprodaji... Ne kažem svi ali jedan dio da...

Kada vec pokusavas diskreditirati poljoprivredne proizvodace onda se molim te malo informiraj kako to varaju i na cemu ti neki poljoprivredni proizvodaci,a kako i sa cime varaju korporacije. Dakle konkrentne razlike u proizvodu i varanju.
Kada to shvatis tada ces razumjeti kakvu si glupost ovdje napisao.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,528
ja bi kao poljoprivredni proizvođač mogal navesti konkretne primjere kak se prekupci izdaju za proizvođače...i takvi varaju...
a proizvođač...e njega svi jebu...:mur:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ljepo je neko rekel glasal je narod i sad mu nek tak i bu.
Malim poljoprivrednicima je odzvonilo otvaranjem soping centara i naravno da je uvoz velik kad su ti centri u stranom vlasnistvu i imaju svoje srot proizvode koji su jeftini i konkuriraju po cijeni.
A mi nemremo tak jeftino proizvodit da bi se pokrili.
 

Najnoviji postovi

Na vrh