• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

dokumentacija za kartice šumoposjednika

C

cvrtlajosip

Guest
jel netko zna koje dokumente su potrebne za tu katicu ?:frown:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
isprintaš si zahtjev za upis u upisnik sa stranica mps, i svakako nakelji 70 kuna biljega kad budeš slao...a sve što promašiš, tražit će te dopunu...
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Dal moze neko objasnit "kartica sumoposjednika"! Sta se time dobiva, koja je funkcija toga, mislim na fizicke osobe!
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
1. Upisan si u evidenciju šumoposjednika.
2. Kad se upišeš, nadalje ti je svaka doznaka besplatna, bez obzira koliko čestica šume imaš. Podnosiš samo zahtjev i to je to.
3. Nećeš moći ostvarivati poticaje za uzgojne radove u šumama ako ih imaš a financiraju se iz OKFŠ-a.
3. Nećeš moći ostvarivati poticaje pod točkom 3, a iste tražiš iz fondova EU.
4. Nećeš moći ostvariti subvencije za nabavku sitnih strojeva (pile, čistači šume, male freze, mali iverači) iz EU fondova.

Eto to je ukratko i ono najbitnije.
Istina da na početku košta, ali poslije ti se isplati jer je svaki zahtjev za doznaku koštao oko 300+ kuna.
I to sve vrijedi za tebe kao fizičku osobu.
 
Posljednje uređivanje:

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Osim tog zahtjeva i biljega dal su jos kakva davanja za upis, il je to sve! Dal se doznaka odnosi i na one cestice koje ne glase na mene al imas ugovor da ti vlasnik daje pravo na rusenje, taj ugovor se dobije u sumariji i treba ga ovjeriti kod javnog bilj., ak nisam u pravu ispravite me!
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Citiram iz dokumenta obvezne dokumentacije
"- za katastarske čestice kod kojih posjednik (ovlaštenik) i vlasnik nije ista osoba potrebno je dostaviti presliku ugovora o zakupu ili suglasnost o gospodarenju šuma ovjerenu kod javnog bilježnika kao i vlasnički list (z-k izvadak) za te čestice."

Jesi li na to mislio?

Ukoliko je vlasnik zemljišta član obitelji/kućanstva onda pri ispunjavanju zahtjeva možeš navesti i njega i napisati njegove podatke.
Davanja su ti za posjedovne listove. Mislim da stane više na jedan a4.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
iz vlastitog iskustva znam da ne rade probleme ako si u katastru upisan kao posjednik, a vlasnički list glasi na nekog pretka koji nije živ više od sto godina...
za ovaj slučaj s ugovorima nisam kompetentan...:(happy):
 

Najnoviji postovi

Na vrh