• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dosadne životinje

  • Temu pokrenuo Adam5
  • Datum prvog posta
A

Adam5

Guest
Molim za pomoć ako netko zna, imam preko nekoliko ovih životinja na tavanu i oko kuće a rado vole ulaziti u kupaonicu ako otvorim prozor ... nikako ih se ne mogu riješiti.
Koja je ovo životinja na slici i kako da ih se riješim ?
IMG-20130818-02718.jpg :^):
 
Posljednje uređivanje:

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
To ti je puh!
Moj ih tata hvata sa onom zamkom, za štakore, ali onom koja životinjicu samo zarobi, a ne ubi....pa ih poslije pusti u šumu.
Mislim da kao mamac koristi orahe.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ne znam, ali mi liči na kunu.Ako je kuna,zašto bi ih se rješavao.Pa kune svi želimo i volimo.Hi,hi.
Ajd,malo sam neozbiljna,znam da imaš problem .To su u svakom slučaju divlje životinje.Ja ih se ne bih grozila da ne ulaze u kuću,jer lijepo je vidjeti životinjicu u svojoj blizini koja je spremna pokloniti ti svoje povjerenje toliko da ti se hoće približiti.Ne znam rješenje problema-ubijane to svakako nije.Možda da ih probaš preplašiti nekako.Ne znam,nemam nikakvu ideju koja ne bi bila nasilna.A nasilne uopće ne bih navodila.Njih se grozim.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Htjedoh napisati, ali su neki bili brži. To je puh. Dobar je za na tavicu, a i za rane mazati. Kolko znam užasno je radoznala životinja i ima strašan njuh, pa ga love u zamke sa obićnim parfemom.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Može i na voće..

Inače je poslastica, ali i zaštićen u nekim krajevima.. Porcija puha na ražnju ili grilu je cca 200 kn...
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
dobar mačak to rješava il pas terijer....
 
A

Adam5

Guest
Hvala svima na brzim odgovorima ..... koliko dugo se treba peći ili kuhati ?

Šal mala ... svakako ih se trebam rješiti nekako, a nisam baš za klanje i ubijanje. Kupio sam onaj nekakav uređaj koji proizvodi neugodnu frekvenciju pa ću vidjeti šta će se dogoditi.
A ne izgledaju mi opasno ...

IMG-20130818-02716b.jpg
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kod nas se po običaju saberu ljudi na lov na puhe i to se fešta cilu noč.Nalovljene puhe oderu i od mesa se pravi čorba a kože se posuši i od njih se pravi kučme.Neznam točno ali negde 30 do 40 puha za jednu kučmu.Na sliki je i originalna past za puhove i ta se na dugoj palici nastavlja uveče na drvo.Za vabu je večinoma voče.Živog možete imat i u kletki kao hrčka,puh isto vrti točak i pravi vratolomije ali oživi tek u veče.Pozimi oni isto ko medvedi odu na spavanje.L.P.
v1gi.jpg

92kv.jpg
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Kod nas se po običaju saberu ljudi na lov na puhe i to se fešta cilu noč.Nalovljene puhe oderu i od mesa se pravi čorba a kože se posuši i od njih se pravi kučme.Neznam točno ali negde 30 do 40 puha za jednu kučmu.Na sliki je i originalna past za puhove i ta se na dugoj palici nastavlja uveče na drvo.Za vabu je večinoma voče.Živog možete imat i u kletki kao hrčka,puh isto vrti točak i pravi vratolomije ali oživi tek u veče.Pozimi oni isto ko medvedi odu na spavanje.L.P.

Ne citirati slike... :)
to nam usporava server....

zwer
Kaj ti to dođe:icon_question:
Sa ovim štamprlom si mi dal ideju....treba ih ponapijat sa rakijom:icon_weed:
Ps: kakve lude ideje imam, nadam se da mi mali zeleni ne budu zamjerili.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ha ha dobar si,ti bi jih napio ,šta bi tek onda napravili po kuči rusvajs.A ono je kapa (šubara)neznam tačan prevod.

euv9.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Aaaa, šubare...vjerujem da je toplo, al ne bih nikad to nataknul na glavu. Hvala lijepo!
Nego, takve zamke sa slike su i kod nas koristili, i kolko sam imao čuti, puhovi su se prvenstveno lovili za dobivanje masti. Navodno se dobro plačalo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh