• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dozator za inokulante

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Treba mi dozator za inokulante za balirku. Neda mi se davat 1000e ili vise, htio bi napraviti doma do max 1000-1500kn.

Trebam savjete gdje nabaviti kakvu bolju 12V pumpicu za vodu koja bi imala regulaciju pritiska i protoka.
Gdje nabaviti povoljan spremnik 100-200 litara proziran ili barem sa oznakama litraze.

Ovako to izgleda u originalu :


1.jpg
 

Zoki-89

Član
Tu od
21 Stu 2011
Poruka
67
e to i mene zanima isto,a ni meni se zato nedaje toliko novaca,ako bi vec odvajao toliko novaca onda bi kupio motornu sprica i sa njom,ja imam qvada doma pa dvojica na njega
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Kontaktiraj člana ''kontam'', možda ima nešto, prije je imao sigurno nešto slično, 12V, poput obične prskalice one što rukom napumpaš, a ova imala pumpu i akumlator. Od toga bi se dalo sigurno nešto skombinirat.
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Mario jesi resio sta?
Ja planiram za pocetak uzeti tj uzo sam ledjnu prskalicu od 10l sa diznom i produzetkom od 2m,pa cu to namontirat i rucno pumpat,mada nije neko dugotrajno resenje.


http://virtus-projekti.com/Schauman...ulante-tekuca-primjena-lactosprayer-lupus-182
ovo bi bilo dobro.

a ovo je vec nesto slozenije i garant skuplje dobrim
http://virtus-projekti.com/Schauman...nte-tekuca-primjena-lactosprayer-junior-e-183

Mozda bi mogla i pumpica za pranje prednjeg stakla od auta da se iskoristi mada ne znam kakvu diznu bi se moglo namontirat onda.
 
Posljednje uređivanje:

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Mario jesi resio sta?
Ja planiram za pocetak uzeti tj uzo sam ledjnu prskalicu od 10l sa diznom i produzetkom od 2m,pa cu to namontirat i rucno pumpat,mada nije neko dugotrajno resenje.


http://virtus-projekti.com/Schauman...ulante-tekuca-primjena-lactosprayer-lupus-182
ovo bi bilo dobro.

a ovo je vec nesto slozenije i garant skuplje dobrim
http://virtus-projekti.com/Schauman...nte-tekuca-primjena-lactosprayer-junior-e-183

Mozda bi mogla i pumpica za pranje prednjeg stakla od auta da se iskoristi mada ne znam kakvu diznu bi se moglo namontirat onda.

Ova prva shaumanova je koma, ja ju imo krepala nakon god dana, nije dobra za balirku za silokombajn moze proc.
JA napravio sam doma, stavim sliku za par min
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Mario od čega ti je ova pumpa, jel to original za dozator ili si ju skinuo s nečega? Kakvu diznu koristiš i koliko komada, jel dovoljna samo jedna?
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Super si ti to napravio ja mislio uzeti tu shaumanovu 100e mi traze,al nece bit nista od toga onda.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Mario od čega ti je ova pumpa, jel to original za dozator ili si ju skinuo s nečega? Kakvu diznu koristiš i koliko komada, jel dovoljna samo jedna?

Pumpa narucena preko ebay za 214 kn

Dizne imam dvije, to mi dovoljno da pokriva cijeli ulaz tj oko 120 cm.
Mogla bi proci i jedna samo ona bi morala bit dosta visoko da dok dodje do mase se raširi na 120, kod mene je to neizvedivo jer mi rudo dost nisko pa se nema kud stavit. Inače isti dozator mislim koristit za silažu samo cu onda stavit cijev sa 3-4 dizne.
Dizne su narančaste protoka 0.4 (0.1 je oznaka dizne) litre po minuti, napravio sam regulaciju pritiska tako da potrosim u 4 minute 1.5 litara vode po bali.
 

Zoki-89

Član
Tu od
21 Stu 2011
Poruka
67
Pumpa narucena preko ebay za 214 kn

Dizne imam dvije, to mi dovoljno da pokriva cijeli ulaz tj oko 120 cm.
Mogla bi proci i jedna samo ona bi morala bit dosta visoko da dok dodje do mase se raširi na 120, kod mene je to neizvedivo jer mi rudo dost nisko pa se nema kud stavit. Inače isti dozator mislim koristit za silažu samo cu onda stavit cijev sa 3-4 dizne.
Dizne su narančaste protoka 0.4 (0.1 je oznaka dizne) litre po minuti, napravio sam regulaciju pritiska tako da potrosim u 4 minute 1.5 litara vode po bali.

mozes mi reci koliko te to sve doslo
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
mozes mi reci koliko te to sve doslo

Rezervar 420 kn
Pumpica 214 kn
ventili crijeva, usis, i sve ostalo, ima napravljeno i miješanje preko jednog crijeva, to valjda sve skupa oko 200 kn
Željezo za nosac i obruč neznam koliko kostalo, to mi radio jedan majstor
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Domišljato nema šta! :gitarist: Kako držiš ovaj ventil na prskalici otvoren, držiš li ga ti rukom ili imaš pomoćnika ili ga zaključaš nekako? :scratch Jel ti dovoljna samo ova jedna dizna na cijelu širinu pikapa?
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Pa ima na rucici da se zakoci da prska stalno tako da opusteno zakocim i ono radi,a diznu sam stavio na grlo bas di ulazi masa tako da je dovoljno taman pokrije sirinu grla.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Pa ima na rucici da se zakoci da prska stalno tako da opusteno zakocim i ono radi,a diznu sam stavio na grlo bas di ulazi masa tako da je dovoljno taman pokrije sirinu grla.

Koliko izdrži ta jedna boca hektara ili prikolica?
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Pa ja sam koristio sano inokulant pise da ide 2l na tonu pa sam onda pravio u dva baona po 5l inokulanta i razlivo sam da mi bude na 3 prikolice,ali sam za svaku prikolicu posebno sipo jer nisam znao koliko ce mi trositi tako da kad izduva izduva(a da ne izduva sve u jednoj prikolici posto nisam znao),ali mislim da oko 4l da radi stalno bi potrosio po prikolici.
Gledo sam da ima po citavoj duzini prikolice inokulanta pred kraj otkosa gasio i taman mi bude,posto rasturivaci svakako jos izmesaju masu prilikom istovaranja tako da onda se to dobro rasporedi.
Mada ima sigurnosni ventil da se boca ne moze preduvati preko 3bara i ujedno skalica tako da sam radio na 1.5bar pritiska,mozda da sam jace napumpavo prije bi izduvao,ali ovako mi bila zadovoljavajuca magla na dizni tako da nisam ni probavo veci pritisak.
p.s.vidi se crveni pipak na prvoj slici kako izlazi tako je veci pritisak i skalicama iscrtano,a kad se skroz izvuce nema skalica-crtica 3.5bara nego onda ispusta vazduh.
 

Najnoviji postovi

Na vrh