• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Drljanje livada

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Evo otvaram ovu temu pošto nisam ništa slično našao na forumu. Ako ima negdje nešto neka admini premjeste :icon_e_smile:
Kako se vi brinete o prirodnim livadama dali ih što gnojite sa stajskim,mineralnim ? Ili samo onako po starisnki kaj izraste,izraste..
Evo ja svake godine kad lagano krene vegetacija prozračujem livade i nekad bacam nešto KAN-a do 100 kg/ha ove godine samo na jednoj parceli sam to isprobal pa da vidimo rezultate.Najesen planiram baciti stajski gnoj i do proljeća će se razgraditi i onda zadrljati.
Evo par slika i video od ove godine.Čak sam i uspio potrgati brane hehe, samo su se odlomilie :D:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=hgsbg8CaKiU[/YT]
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Imam i ja jednu parcelu pod ljuljom prosle godine posijat a jesenas navozio dubar pa rucno rastreso.Sad bi to trebao prebrnat rad kosidbe al bojim se da nebi cupo ljulj pa nisam siguran sta radit
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Vrsani slobodno ideš sa branama ali ih nemoj pustiti skroz na zemlju neka plove onak po zraku lagano nek dotiču tlo i nebude se niš čupalo,uostalom vidjet ćeš nakon prvog prolaza kak če ti ispasti ;)
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
To imam i ja u planu ove godine prvi put napraviti. Imam dosta krtičnjaka pa da i njih poravnam samo kad se malo posuši.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Uzmes sjetvospremac, dignes na valjku i prodjes. Tako sam ja i pileci stajnjak po livadi razvlacio. Ostane ga malo vise na mjestu gdje je istresen, pa ako ne bude kise, na tom mjestu spali. Ali zato dogodine bude do pojasa.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Itp...ako si na mene mislio ,kod nas niko nema sjetvospremac.Zemlje su teske i niko ih ne kupuje.Prosle godine jedan cova u susjednom selu dobije neki posticaj i kupi nov sjetvospremac....Kaze da se totalno zajebo
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Ja sa obicnim drljacom rastjeram istreseni stajnjak sa kamare kako je iskopano. Samo nazad stavite neku jaču dasku dva do tri centimetra užu od zubaca i to ide samo tako. Na ovaj način zadrljam i rastjerani stajnjak nakon što se malo zasusi.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja to vec godinama radim da potrgam staru travu i poravnam krticnjake samo sta iza izmedu zubaca isprepleten granje da bolje krticnjake poravna!!
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nema neke razlike ja samo pređem neke radi krtica.
Ko će kasnije po onom kositi ludilo
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ovako ja drljam livade,poravnam krtičnjake i odma ravnam puteve koje su u zimi razvalili neki specijalci
DSC_1336.jpg

DSC_1337.jpg

DSC_1338.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
A zakaj sa šinjom a ne branama?
Brane počiste mahovinu i malo prozrače tlo.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Tako radimo godinama,ravnamo krtičnjake. Nikad nisam sa branama drljo livade,one nezapune tolko rupe u livadi sa zemljom ko šinja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Ne zapune, ali postružu i prozrače travu.
Jesi li videl kak izgledaju brane za travnjake?

Mi imamo trokrilne bane, s vrlo kratkim zibima (potrošeni su za 70g. upotrebe) i idealne su za vlačenje livada i zagrnjanje sjetve.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Gledao sam u gudovcu one šta imaju zupce na federe,moje drljače imaju duže stare zube od novih šta kupim tako da nešto bi pucalo ak bi s njima išao.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Pa nosiš ramu na hidraulici i samo krila pustiš da plove po tlu.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
A strigl?

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Evo s cim ja vlacim livade..


Stroj napravljen samo za to, iskoristena 4 stara krila koja su nekad vukli krave i konji i iza je montirana jedna greda..
Zubci malo rastrgaju travu i krticnjake, a greda to sve poravna..
 

VolvoT650

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
187
Dali bi bilo dobro u prolece podrljati detelinu,i ako budem drljao dali prvo baciti vestacko djubre pa onda zadrljati ili posle drljanja.
 
Na vrh