• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

DT -20 Prvi Vladimirec

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Poznajem covjeka koji je remontovao i uređivao DT20 HTZ-a. Pitacu ga za te parametre pa cu pisati. Inace,imam pozitivno misljenje u vezi tog traktora,bas me iznenadio sto se tice moci. Na prvi pogled sam pomislio da je to jedna kosilica na 4 točka.


Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

BELORUS

Član
Tu od
15 Velj 2017
Poruka
31
Poznajem covjeka koji je remontovao i uređivao DT20 HTZ-a. Pitacu ga za te parametre pa cu pisati. Inace,imam pozitivno misljenje u vezi tog traktora,bas me iznenadio sto se tice moci. Na prvi pogled sam pomislio da je to jedna kosilica na 4 točka.


Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
Zahvaljujem kolega svaka informacija je dobro dosla ! Da kako sam pisao ja to zovem malo Rusko zlo , nisam mogao vjerovati da vuce dvobrazni plug 12 coli pa sam se osobno uvjerio !:tractor:
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Kolega, evo dobio sam podatke vezane za jacinu stezanja kod generalne. Ovako: GLAVA 4X18X1.5- steze se na 18 KG, ZAMAJAC 6X14X1.5- steze se na 12 KG, KLIPNJACA 2X16X1.5- steze se na 14 KG. Covjek je tako uradio i vise od dvije godine radi bez problema.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Precnik vijaka obicno nosi i silu stezanja pribliznu. Ako je 14mm obicno oko maksimalno 14kg se steze. Ali kod starih motora stezite uvek do otprilike 70-80% sile pa posle vise na osecaj ruke jer tu je uvek prisutan zamor materijala a kod ruskih masina uvek postoji mogucnost iznenadjenja kako pozitivnog tako i negativnog
 

BELORUS

Član
Tu od
15 Velj 2017
Poruka
31
Kolega, evo dobio sam podatke vezane za jacinu stezanja kod generalne. Ovako: GLAVA 4X18X1.5- steze se na 18 KG, ZAMAJAC 6X14X1.5- steze se na 12 KG, KLIPNJACA 2X16X1.5- steze se na 14 KG. Covjek je tako uradio i vise od dvije godine radi bez problema.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока

kolega dadooo zahvaljujem na informacijama !:tractor:
 

BELORUS

Član
Tu od
15 Velj 2017
Poruka
31
Precnik vijaka obicno nosi i silu stezanja pribliznu. Ako je 14mm obicno oko maksimalno 14kg se steze. Ali kod starih motora stezite uvek do otprilike 70-80% sile pa posle vise na osecaj ruke jer tu je uvek prisutan zamor materijala a kod ruskih masina uvek postoji mogucnost iznenadjenja kako pozitivnog tako i negativnog

Da kolega Vice stari vijci zamor materijala istezanje ,zasigurno nebi bilo pametno ici na max ,kako sam vec pisao u predhodnim komentarima sin mi je Strojarski tehnicar pa je gledao Sarafe njihovu tvrdocu pa sam sretnik u idealnom stanju su vijci .Cini mi se da sam prvi koji je otvorio taj motor nakon 51 godinu! E sad ne lezi vraze ,sve uradi iskopa djelove sve novo leglo 10/10 . I sad da montiram Bosch pumpu probat cu je na stolu ,mrtva nema kapi da baci ? A nosio sam Boschisti u Vinkovce i kao sve je Ok obrijao me 400 kn. Nema druge ima Mestar u Sidu radio mi je pumpu na 558 dobar i povoljan za razliku nasih Mestara .Pokupit cu je i odnjeti da ju sredi zelim da bude Tip-Top nekanim DT prodavati ! Radije bih prodao ako bi morao 558 .:tractor:
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Ima u Novom Sadu,ako se dobro sjecam, Petar Gas. Po meni najbolji bosista za ruske pumpe. Savoris bolje zna tog covjeka.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Petar Gas je bosista iz Sremske Mitrovice ali nazalost nije vise medju zivima. Za vladimirca t25 i ostale ruske modele imam dobrog bosistu u blizini Pecinaca a mozda i Savoris zna nekog na blizoj lokaciji. Za Ruske bos pumpe nemoze svaki bosista jer neke imaju caka koje treba upoznati i onda radi kako treba.
Pregledaj prvo ako ima kakav radni ventil na njoj da nije zastekao ili nije mozda izluftirana dobro . Dotok nafte kakav je i ac pumpica
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Misliš pokojni Petar gas , sada to radi njegov sin Damir , a nalazi se u SM.
U NS je cubika ako se ne varam.

Vica bi to bolje znao on je sa tog kraja.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ako kome treba za vladka imam dobrog bosistu koji ih zna i u celoj dobroj okolini nema mu ravnog. Mogu ga pitati samo za dt 20 ali je problem delova sigurno za taj model . Ali mislim da to prvo treba isprobati jer pumpa bez pritiska odgovarajuceg i dok se neozraci nece ni baciti naftu i plus ruckica gasa povucena . I moja posle remonta je malo teze povukla na elemente ali posle toga besprekorno sad radi
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Znam da je drug nosio pumpu kod 3-4 bosiste i na kraju mu Petar Gas napravio. Nisam znao da je umro. Ima li iko u Bosni da radi ruske pumpe,mogla bi i moja na remont?!

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Postoji u Bijeljini radnja koja je ''bratska'' sa tom radnjom Petar gas.
Imam negdje njihov broj ako treba mada mislim da se neće obradovati tako starim pumpama.

A prvo ti probaj da nju odzračiš i provjeriš predpritisak. Ne odlaze one tek tako.
 

BELORUS

Član
Tu od
15 Velj 2017
Poruka
31
Postoji u Bijeljini radnja koja je ''bratska'' sa tom radnjom Petar gas.
Imam negdje njihov broj ako treba mada mislim da se neće obradovati tako starim pumpama.

A prvo ti probaj da nju odzračiš i provjeriš predpritisak. Ne odlaze one tek tako.

Jesam kolega Savo instalirao Filter sve napravi pripremak da je Busilicom zavrtim ,proba cu jos ! ma morao bih postaviti njenu sliku ima dva zubcanika jedan se fazi na Bregastu ,a on pokrece pumpu . Kako bilo pogodnije mi je u Srbiji ili Bosni ovde deru ! Davno sam radio Kramera iz 56 i odneli su covjeku u NS napravio mestar evo i danas radi .
 

BELORUS

Član
Tu od
15 Velj 2017
Poruka
31
Kolege napokon sam pokrenuo moj DT-20 odradio je nekih 17rh pali naprosto boji se kljuca ,eh sad bi molio moje kolege da malo prodiskutiramo ! Ovako traktor ljepo radi sve 5 ali mi mnogo dimi na auspuh Bosch reglazirana ,dizna isto postavljena na 125bar kako stoji u specifikaciji Sad bih molio sve strucne osobe da daju svoje misljenje razlog tolikog dima nafte ??
 

Najnoviji postovi

Na vrh