• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dvje slike iz kombajna .

  • Temu pokrenuo Ratarko
  • Datum prvog posta
R

Ratarko

Guest
Evo su i dvije slike iz soje i suncokreta načinjene iz kabine.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Bez razmišljanja - šečerna repa .

Na repi dobiješ tri puta više profita nego na ostalim kulturama , ima i puno više rada ali mi se posla ne bojimo :lol:
 
R

Ratarko

Guest
Pa ne samo sbog plodoreda , imam profit i na njima.
Plodored je bitan kod šečerne repe , tako da ju sijem svake četvrte godine na istu parcelu ali to radim i sa suncokretom i uljanom repicom.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Nisam mislio da nemaš profita na njima, ali da ne treba poštivati plodored onda bi samo uzgajao šečernu repu?
 
R

Ratarko

Guest
Pa udvostručio bih , recimo 100 ha bi bile moje trenutne mogučnosti a da ta repa bude odlične kvalitete .

Neki ljudi siju puno repe pa opet na kraju godine imaju minus ili skoro nikakvu zaradu jer zbog obima posla nisu sve stigli napraviti što repa traži.
Dovoljno je sa nekom operacijom zakasniti i jedan dan pa da se to odrazi na prinosu repe kasnije.
 
R

Ratarko

Guest
Pazi sad - nemam pojma koliko je bilo ove godine :(

U pravilu bude 60 tona na hektar , izračunati ču za ovu godinu pa ti javim.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Rekao si da siješ 50 hektara repe, koliko ti dana treba da ju pobereš i odvezeš u šečeranu?

Kolika je cijena repe?
 
R

Ratarko

Guest
Trebalo bi mi 10 dana da radim samo po danu i da se ne umorim puno.
Može se raditi non-stop pa je učinak stroja puno veči.
Osobno vadim od 9 sati ujutro do 9 sati na večer , niti sekunde duže.
Za to vrijeme izvadim od 5 ha u jako teškim uvjetima rada do 13 ha kada je sve idealno.

Vađenje šečerne repe nam diktira Sladorana sa tzv. DINAMIKOM :evil: :twisted: :evil: :twisted:

Ta dinamika nas ubija , smiješ vaditi samo onoliko koliko ti oni kažu inače ZLO I NAOPAKO :!:

Cijenu za ovu godinu neznam napamet , mogu ti javit kasnije .
 
R

Ratarko

Guest
Prošle godine - 27 lipa za kilogram repe sa digestijom 15.5 %
Ove godine - 25 lipa za kilogram repe sa digestijom 16 % .

Primječuješ da su ove godine uvjeti malo lošiji.
Cijena je pala a digestija koju mora repa imati da bi dobio taj novac se podigla .

Iduče godine još lošije :(
 

Najnoviji postovi

Na vrh