• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Eko uzgoj povrća

klint1

Član
Tu od
17 Lip 2015
Poruka
57
Re: sever

Po meni,da nije kriv sam bi odneo na analizu svoje proizvode i javno objavio rezultate.On šuti a oni ga optužuju!!!Za njegovu kontrolu eko proizvoda nadležna je firma iz Osijeka a ima ih i u ZG.To mi jako smrdi.Sistem nadzora eko proizvoda pa i svakog drugog povrća na tržnicama u RH jednostavno nevalj i ide na ruku muljtorima i prevarantima.A nevalja zato jel u ministsrstvu poljoprivrede sjede glupi nesposobni i korumpirani ljudi
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
a sad se tu frnjte na Severa, a 99 posto i eko i običnih proizvođača kupuje i preprodaje tuđu robu...:icon_cool:
 

imihalj4

Novi član
Tu od
27 Ožu 2012
Poruka
12
Objelodani ako znaš još koga.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

klint1

Član
Tu od
17 Lip 2015
Poruka
57
E baš o tome i prićam.Kontrole po tržnicama kontroliraju nebitne stvari a bitnog se ne dotiću.Ja i supruga zajedno 68godina,baba i deda pored mene 145g,i uvijek više vrsta robe veću kolićinu kolićinu i dobru kvalitetu.Pogodite koga carinska i tržna inspekcija obilazi a koga redovito kontrolira i za jedan papirić koi je ostao lodkuće kažnjava sa 1000km!!!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
u mjestu iz kojeg jesam ama baš svi imaju nešto sa zelene u prodaji...osim jednog bedaka...
...a taj bedak je skoro uvjek prvi na udaru kad bilo kakva inspekcija ide van...jer ovi drugi znaju nekog, il su u stranci ili kajgodveć...
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Darijus je u pravu, tržnica Osijek apsolutno isto. Samo što su tamo dva bedaka(dođem i ja nekad). Čak se ni klupe ne plaćaju itd. mulja se na sve strane. Zapravo i nema proizvođača. A kada ime dođe neki proizvođač iz vana, krenu spletke, prcanja, prijetnje

I svi oni imaju ljude, ako i bude racije to se pokupi u roku dok kažeš keks.

Mislim neka oni prodaju, to me ne dira toliko, ali što su đubrad i lažu e to me dira. Ali neka i njihovi računi će se pomrsiti.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Ako me pamćenje dobro služi,netko je još prije par godina spominjao kako jedan poznati eko proizvođač nabavlja robu na zelenoj tržnici u Zagrebu,ali nikako da nađem taj post...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Znam ja još jednu brendiranu gospođu koja uzima povrće od jedne moje znanice na placu.
ostala sam zaprepaštena, najeksponiranija je u mome kraju i poznata u cijeloj Hr. Svaki su je čas pune novine, Dobro, ne uzima ona redovito, samo kada joj usfali. I znanica se općenito trudi proizvoditi sa minimumom kemikalija, ali ipak to nije eko proizvodnja.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Lako je tak proizvodit, kad to nitko ne kontrolira...samo je žalosno kaj će se to odraziti i na naš posal,a Darijus je već objasnil zakaj...
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Sever je navodno pred par mjeseci tužio Konzum.
Šta se članka tiče, Sever kaže da je frajer sa kamionom došao kod njega po viškove proizvoda ili lošiju robu, ne sjećam se više, koju je taj frajer dalje prodavao za sebe. Novinari su cijelo vrijeme pratili kamion (koji nije Severov) ali ga nisu pratili kamo ide dalje od Severa. Ne branim nikoga, ali priča jako smrdi.
Sever obrađuje oko 60ha i ne znam koliko mu je sila kupovat sa strane i preprodavat. Uz to ima rezultate hrpe inspekcija gdje su njegovi proizvodi bili ok.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Pa ne kontrolira ga samo njegova nadzorna stanica... No dobro, narod je već presudio.
 

marke

Član
Tu od
4 Sij 2016
Poruka
314
Imam pitanje

Mogu li hibridi bit u ekoloskoj proizvodnji? ako ih tjekom vrgetacije prskam koprvom
 
Na vrh