• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Eko vinogradarstvo

allenp

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
48
mislim probat ove godine smanjit bakar i sve moguće otrove na minimum.

mislim probati i mlijeko koristiti kao zaštitu od peronospore.

treba mi kalendar špricanja te preporuku gdje kupiti sredstva koja su dobra protiv pspore a da nisu prenakrcana bakrom, čitao sam o nekima prije nekih mjesec dana ali više ne mogu naći stranicu sa nazivima. bilo je ispitivanje tri pripravka od kojih je jedno dalo zadovoljavajuće rezultate, bilo je nešto bakra u njemu ali mislim samo djelić količine koji se inače baci sa regularnim špricanjima.

kako sastaviti kalendar špricanja ili kako se prilagoditi uvjetima tj kad i koliko često i čime špricati?

npr nakon kiše obavezno šutnuti mlijeko, a jednom mjesečno i to dodatno sredstvo.

takve nekakve savjete bih htio i očekivao da mi se mogućnost zaraze smanji.
imam mali vrtni vinogradić sa 50 trsova. posađeno prošle godine.

vidim sad i da ima nekakvih pripravaka od češnjaka drobljenog u vodi, ili od sode bikarbone.

je li itko imao iskustva s time ili probao takvo nešto?

kako bi bilo probati natrpati svo troje i odjednom špricati i mlijekom i bikarbonom i češnjakom?

a onda jednom mjesečno i pravo 'komercijalno' sredstvo, ali sa manjim koncentratom bakra od klasičnih špricaroša.
 
D

dalmatinka

Guest
Eko_vinogradarstvo

Dali netko zna sto je potrebno da se dobije poticaj od drzave za takvu djelatnost ?? +i sto je sve potrebno pribavit da se krene s tim ??:drinkers:
 

Najnoviji postovi

Na vrh