• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ekološko tlo i pesticidi

vz79

Novi član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
4
Zanima me koliko dugo vremena treba proći da pesticidi nestanu iz zemlje, ja sam koristio herbicide,fungicide i inekticide. Zemljište je glinovito, godišnji prosjek padalina je 1500-2000 L/m2.
Znam da točnu analizu može dati nekakav institut, ali ima li nekih općih pravila kod razgradnje ovih kemikalija.
Hvala.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Nesto mi u glavi zvoni da 20-tak godina da se zemlja ocisti. Ovaj podatak sa padalinama ti ne stima, mozda mm/m2?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nesto mi u glavi zvoni da 20-tak godina da se zemlja ocisti. Ovaj podatak sa padalinama ti ne stima, mozda mm/m2?

mm/m² = lit/m²
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
316
Zanima me koliko dugo vremena treba proći da pesticidi nestanu iz zemlje, ja sam koristio herbicide,fungicide i inekticide. .......

....... ali ima li nekih općih pravila kod razgradnje ovih kemikalija.
Hvala.
Ja sam svima vama na ovom forumu pokušavao objasniti i pomoći oko toga, ali ne vredi jer ste veoma nepoverljivi.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
mm/m² = lit/m²

U pravu si, ne znam koji mi je klinac bio. A tako štima i količina padavina koju je kolega naveo, ne znam zašto mi je 1500-2000 l/m2 zvučalo kao zajeb.
 

Bazga

Novi član
Tu od
22 Svi 2016
Poruka
17
Neki od pesticida se i danas mogu pronaći u tlima iako isti nisu korišteni i više od 20tak god.Recimo da sam čuo podatak za nekadašnji DDT koji se ne koristi 50tak godina da se negdje još mogu pronaći ostaci u tlima
 

vz79

Novi član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
4
Ja sam svima vama na ovom forumu pokušavao objasniti i pomoći oko toga, ali ne vredi jer ste veoma nepoverljivi.

Može koji link od tih diskusija.
Hvala
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
316
Može koji link od tih diskusija.
Hvala

http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=30961

Pročitaj dalji sled diskusija niže i zbog tog sam odustao od učestvovanja na ovoj temi jer ne želim da se raspravljam.......

Zanima me koliko dugo vremena treba proći da pesticidi nestanu iz zemlje, ja sam koristio herbicide,fungicide i inekticide. Zemljište je glinovito, godišnji prosjek padalina je 1500-2000 L/m2.
Znam da točnu analizu može dati nekakav institut, ali ima li nekih općih pravila kod razgradnje ovih kemikalija.

Dovoljno je samo nabaviti isključivo ruski BAJKAL EM-1 (ORIGINALNI!!! a ne falsifikat) jer ima više mlečnokiselih bakterija koje su usmerene na "lečenje" zemlje u odnosu na japanski preparat EM-1 koji daje više na fotosintezu a to je na rast biljaka.

Ako budete strogo poštovali (bez oranja, riljanja, hemije, ...... i uštedećete znatno manje love i imaćeš manje fizičkog rada u odnosu na klasičnu, uz znatno veći prinos za 3-5 puta) za oko 3 godine ćete eliminisati raznorazne otrove iz zemlje i ne treba ti nikakav institut za ispitivanje zemlje već samo strogo poštuj pravila. To sve piše na ovom forumu.

Ako ti nije jasno, pitaj. Imam kod sebe dosta materijala i sad iskustva nakon jedne godine poštovanja pravila.
 

Najnoviji postovi

Na vrh