• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ekscentar preša

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
..da li ima tko iskustva s ekcentar prešama , krivo je podešena i zaglavila je .kao to odblokirati?
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
dal se radi o apkant preši ili štanci ?probaj okretati zamašnjak natrag
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
štanci , riješio sam prošli tjedan

srečom ispod alata su postavljene dvije "letve" , pa sam njih na silu izvukao van

ako se kužiš , da li sam smio okrenuti smjer motoru i aktivirati komandu?
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
mislim da slobodno,samo nisam siguran dal okidac koji je u zamašnjaku ukapča kada se vrti unatrag.samo kaj ti bude opet zacvikalo ako ti okrene puni krug unatrag.mislil sam da ga ručno vrtiš unatrag da ti digne alat,ako je moguče,inače štancee imaju stol na štelanje visine ili onaj gornji dio kam dolazi žig.onda se tu otpusti.nemam bas sad nekog jako velikog iskustva ali sam radil na 4-5 štanci kroz radni vijek,imam i doma jednu staru 10 t,sve je to manje više isto.razlike su samo u okidaču odnosno kumplungu,ili kak se to več zove,bar ja tak mislim.nadam se da me razmeš
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
vrtil sam ja ručno ali kuplung nije držao ,vrtio sam na prazno

e sad .

kak ja nisam nikad oko toga petljao uplaim ja motor u kontra smjeru , ali je netko izvukao sigurnosni električni "osigurač" , to je izvedeno tak da je na štanci utičnica kao na zidu , za 220v , u nju je nataknut utikač bez kabla , samo je brikan iznutra .

to sam tek skužil kad sam ju oslobodil , jer radnika nije bilo a šef nema poima ..

a kasnije mi se više nije išlo petljat da probam jel radi u kontra smjeru da nekaj ne sjebem
 

Najnoviji postovi

Na vrh