• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Elementarne nepogode

G

greny

Guest
Pozdravljam sve forumaše!
Malo sam pretraživao po forumu pa nigdje nisam našao nikakvu informaciju vezanu za isplatu
tj. moguću isplatu za elem. nepogode od ove godine. :scratch
Zanima me jel ko od vas ima kakovu informaciju?
Ako negdje ima a ja otvorio novu temu nadam se oprostu jer sam novi pa za prvi put kroz prste.
Inače sam voćar, doduše početnik
 
G

greny

Guest
Pozdravljam!
Nemogu vjerovat da na poljoprivrednom forumu nema baš niko nikakvu informaciju
vezanu za eventualnu isplatu za štete od elementarnih nepogoda
ili da nemože doći do nje, pri tom mislim na na malo veće poljoprivrednike?
:scratch
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
pozdrav i dobro došao na forum...
kod mene je to provodilo gradsko poglavarstvo,,,tj. kod njih sam mogao popuniti zahtijev za odštetu tj. naknadu..probaj pitati kod njih
 
G

greny

Guest
Pozdrav!
Moj Roko,išao sam ja pitat ali niko ništa nezna. Pa sam mislio onako možda neko ima kakvu inf.
iz ministarstva.Ipak vidim da ovdje ima malo većih poljoprivrednika koji možda surađuju direktno sa
minisatrstvom ,ono iz prve ruke.
A ono za kljuse je u redu :D samo nek je zdravo . :D
 
K

KRESO

Guest
gle ja sam ove godine imao dvije elementarne nepogode štete oko 200000 kuna ....i mene zanima takva informacija ,ali nažalost sklon sam vjerovati da je ta lova završila u nečijem đepu....ili je to još jedan od načina štednje :evil:
 
B

Bobo

Guest
E, da me ubijes, ne znam gdje se to kod nas prijavljivalo, i uvijek je komisija izlazila na teren procjeniti stetu i ako je ima, isplacena je odstata u potpunosti. Ako ne prijavis stetu, nece ti ni biti isplacena odsteta... To nekim ljudima u mom selu ne moz jednsotavno dokazat... moj stari ode, prijavi stetu i kad kazemo ljudima da i oni odu, odgovor je tipa: pa vi ste prijavili, pa kad dodju, icemo mi njima reci, ali od tog nema nista i onda se zale kako je drzava nepravedna, kako ovo kako ono...

Uglavnom, s odstetama nikad problema...
 
K

KRESO

Guest
Bobo kaže:
E, da me ubijes, ne znam gdje se to kod nas prijavljivalo, i uvijek je komisija izlazila na teren procjeniti stetu i ako je ima, isplacena je odstata u potpunosti. Ako ne prijavis stetu, nece ti ni biti isplacena odsteta... To nekim ljudima u mom selu ne moz jednsotavno dokazat... moj stari ode, prijavi stetu i kad kazemo ljudima da i oni odu, odgovor je tipa: pa vi ste prijavili, pa kad dodju, icemo mi njima reci, ali od tog nema nista i onda se zale kako je drzava nepravedna, kako ovo kako ono...

Uglavnom, s odstetama nikad problema...

misliš da nisam prijavio i dva puta mi je komisija bila i procjena od poplave je od 40% isto toliko i od leda .....zvali su me da im dam broj žiro računa ,i na tom je ostalo !!!!
 
G

greny

Guest
Pa to je ono što me i živcira,ja prijavio oni izašli van,predao svu dokumentaciju
napravili procijenu i izračun ispao oko 130.000 kn.Sad ni A ni B.Pa ako nema neka kažu i
gotovo a ne ovako ispada kako nas ljepo vuku za nos.
A ovo što kaže Krešo je istina ,nemože biti za sve :?
 
B

Bobo

Guest
Ocito je to od opcine do opcine ili je to pak na zupanijskoj razini... ne bih znao, no koliko mi je poznato da se u mom kraju novci za odstetu dobivaju. Ove godine je bilo malo stete od leda na duhanima, i komisija izasla, utvdila stetu i nama su otvoreno rekli, posto se radi o listovima za podbir (koji se u pravilu bacaju) da cemo od odstete moci kupiti gajbu piva... Dakle, steta se dogodila, steta je prijavljena, komisija izasla, utvrdila da se radi o steti (kakvoj-takvoj) i novci se cekaju ;)

A o procjenama stete koji se broje stotinama tisuca kuna ne zelim ni misliti, odmah mi muka neka dodje... Uzas.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Trebo je led ove godine kukuruz pobit. Možda bi dobio više odštete(ako bi dobio) nego što si ovakoglupavo sa njime ispalo...
 
B

Branimir 105 s

Guest
Evo konkretna informacija. Ministar Pankretić je 3.12. u Koprivnici na potpisivanjima ugovora za sredstva iz ruralnog razvoja najavio da će isplate za elementarne nepogode krenuti ovih dana i to u iznosu od 5% normalno onima koji su prijavili štete.

Osim ugovora u torbi ministra Pankretića iz Zagreba je stigla još jedna vijest, koja će bar dijelom ublažiti posljedice ovogodišnjih elementarnih nepogoda. Naknade šteta bit će isplaćene idućih dana, a za razliku od prošlih godina kada su iznosile 1 do 2%, sada će pokrivati 5% ustanovljenih šteta, što za Podravinu i Prigorje iznosi nešto više od 2,5 milijuna kuna. (izvor radio koprivnica.hr)
 
G

greny

Guest
Branimire, ako kojim slučajem saznaš išta od te informacije koja je
bila na radiju poželjno bi bilo da nam je preneseš i tim daš bar tračak nade,
a vidim da nas ima dosta koje to zanima. :?
 

Zdenko1981

Član
Tu od
9 Sij 2008
Poruka
89
Pozdrav svima,
ja sam također čuo izjavu ministra na radiu, međutim evo i danas sam provjerio, još ništa na tekućem.
Bojim se da isplata niti neće biti još skoro s obzirom kada je bila isplata plaća državnih službenika.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
evo naišao sam i na ovu temu pa sam se odlučio da postavim malo više slika koje sam danas slikao na svojim njivama.
usjevi2227.jpg

usjevi2224.jpg

usjevi2223.jpg

usjevi2221.jpg

usjevi2219.jpg

usjevi2218.jpg

usjevi2217.jpg

usjevi2187.jpg

usjevi2186.jpg

usjevi2183.jpg

usjevi2181.jpg

usjevi2180.jpg

usjevi2168.jpg

usjevi2163.jpg

na nekima mjestima je velika količina vode probila nasip i sada se voda slijeva preko usjeva prema autocesti.
usjevi2210.jpg

usjevi2209.jpg

usjevi2202.jpg

usjevi2197.jpg

usjevi2196.jpg

usjevi2190.jpg

voda će noćas vjerovatno da probije sip i na drugim mjestima
usjevi2212.jpg

usjevi2200.jpg

usjevi2199.jpg

i na kraju par slika zabrinjenog poljoprivrednika
usjevi2193.jpg

usjevi2194.jpg

usjevi2195.jpg

nadam se da se nitko neće ljutiti zbog ovolike količine slika kao što se ja ljutim na vodoprivredu zbog zapuštetnih kanala.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
jel to ovaj kaj se pokusava bacit u savu ?????????? :lol: :lol: :lol:
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Isuse pa kod vas je stvarno katastrofa...kod nas je manje....hvala Bogu ali isto ima puno vode na njivama....i također se ljutim na vodoprivredu zato sto ne odrzavaju kanale.... :evil: :evil: :evil:
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
AGRIPLUS65 kaže:
jel to ovaj kaj se pokusava bacit u savu ?????????? :lol: :lol: :lol:
ma jedva smo ga zadržali na suhom :lol: :lol:
 
K

korisnik2408

Guest
A situacija pod kontrolom kako kaze beskorisni ministar beskorisnog ministarstva.
 
Na vrh