• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

EU

  • Temu pokrenuo cerim
  • Datum prvog posta

lujo16

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
46
Pa zar smo mi stvarno takvi idioti da se damo muljati političarima. Za neke od ovih stvari potpisnici ugovora bi morali odgovarati za veleizdaju.
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
preuzeo sa jednog foruma od brata.... :

1. Hrvatskoj vladi je naređeno da se svih 35 potpisanih poglavlja drže u
tajnosti i da Vam nastave prodavati maglu do konačnog ulaska, pa sad
pročitajte ISTINE koje su se Hrvatskoj dogodile, ili bi se dogodile ulaskom
u Eu, pa će Vam biti jasno zašto ih hrvatska vlada i hrvatski predsjednik
skrivaju od Vas.

2. Ulaskom u EU gubi se suverenitet, neovisnost i pravo na slobodu
odlučivanja. Sve daljnje odluke su ustvari naredbe po volji Bruxellesa koje
moraju biti izvršene, inače slijede kazne i sankcije!

3. Lisabonski ugovor (Ustav Eu) napisan je na nerazumljivih 2800 stranica
koje nitko iz vlade nije niti pročitao, jer su i sami priznali da nemaju
prijevod Lisabonskog ugovora!

4. EU nije zastupnička demokracija. Političari u EU se sami biraju između
sebe. Eu birokrati su sami sebi izglasali Lisabonski ugovor, bez pristanka
svojih građana putem referenduma.

5. Vijeće ministara EU bespogovorno potpisuje sve zakone koje im EU
komisija (EU Vlada) daje na potpis i pečatiranje. (Priznali da su 2008.
potpisali sve zakone, a samo 15% pročitali jer '*vjeruju'* Eu komisiji).

6. Predsjednik EU komisije sam odabire članove EU komisije! EU komisija
sama bira predsjednika EU komisije!

7. Zakone za EU komisiju piše 3000 radnih grupa za koje nitko ne glasa i
nitko ne zna tko su. Ispisano je već 100,000 stranica zakona preko kojih se
građani polako privikavaju na novi robovlasnički sistem!

8. U EU možete glasati samo da bi izabrali zastupnike u EU parlamentu.
Hrvatskoj je dozvoljeno samo 12 mjesta u EU parlamentu koji trenutno broji
čak 784 zastupnika!

9. EU parlament nema prava veta na zakone. EU parlament samo diskutira o
već donesenim zakonima.

10. Odluke poput rasprodaje svih hrvatskih nacionalnih bogatstava,
naseljavanja Hrvatske, broja izbjeglica za prihvat, odlaganje radioaktivnog
otpada, uzgoj GMO kultura će se donositi bez pristanka Hrvatske!

11. BBC već sada savjetuje cijeli svijet da razgrabi hrvatsku obalu i
otoke. Postoje planovi o naseljivanju 250,000 ljudi i to samo u Dalmaciji!
Ulaskom u EU, Španjolska je naseljena sa 5,5 milijuna useljenika, od čega
samo 780,000 Rumunja, dok je Poljsku, nakon ulaska u EU, naselilo 60,000
Vjetnamaca. Tako će i Hrvatska dobiti nove stotine tisuća useljenika, pored
285,000 nezaposlenih Hrvata, gdje tzv. kukuriku koalicija sa hns-ovom kozom
već priprema teren za veliko useljenje Hrvatske ako dođu na vlast, dok
druga hdz-ova koza tjera Hrvate da rade van!

12. Lisabonski ugovor propisuje da se bilo koji državljanin EU može
kandidirati za lokalne jedinice uprave ili mjesto u vladi bilo koje države
članice. S obzirom na planove naseljenja Hrvatske, vaše lokalne jedinice
uprave ili gradonačelnik će biti birani iz redova stranaca koji će vas
brojčano nadjačati nakon poplave useljenika, a koja će uslijediti upravo
zbog hrvatske sačuvane ljepote kakvu je EU sebi već odavno uništila i
hrvatskog Jadrana, najljepšeg mora na svijetu, koje bi takvom politikom
useljenja stranaca postalo europsko, kad nemože biti hrvatsko. Ulazak u EU
odgovara samo velikim članicama, ali ima katastrofalne posljedice na male.
Hrvatska može biti prijatelj EU bez ulaska u EU! Da li EU to može?

13. Hrvatska vlada je potpisala ugovor o rasprodaji hrvatskih oranica i
zemlje Europskoj uniji 7 godina nakon ulaska. Aneksom se hrvatska vlada
obavezala da EU može jednostrano i poništiti taj ugovor već nakon 3 godine!
Ne zaboravite: riječ zemlja se često koristi u zamjenu za riječ država!

14. Eventualnim ulaskom Hrvatske u EU, NE otvaraju se nikakve nove
mogućnosti izvoza hrvatskih proizvoda u EU, a koje već nisu ostvarene kroz
"Sporazum o slobodnoj trgovini između Hrvatske i EU".

15. Eventualnim ulaskom u Europsku uniju bit će Vam zabranjeno zaposlenje u
uniji slijedećih 7 godina, dok se danas tamo možete zaposlit odmah, ako
nađete posla pored njihovih 30 milijuna nezaposlenih.

16. Prema Lisabonskom ugovoru, ako bi vaša firma obavljala posao u EU, vaše
plaće moraju biti hrvatske. Ukoliko želite studirati u EU, možete to i
sada, ako vam roditelji to mogu omogućiti.

17. Sad bi se plaćalo Bruxellesu putem izdvajanja: 50% prihoda od pdv-a +
50% prihoda od hrvatskih carina + godišnja članarina od 550 milijuna eura,
što je ujedno i cijena Pelješkog mosta kojeg Eu inače brani graditi, jer se
navodno ne uklapa u njihove vizure

18. Eventualnim ulaskom Hrvatske u EU, hrvatski dug će enormno porasti.
Primjer za to su države poput Portugala, Irske, Italije, Grčke, Španjolske
koje Europska unija pogrdno naziva skraćenicom PIIGS (SVINJE), dok će
izlazak iz EU značiti plaćanje do 30% jednogodišnjeg proračuna

19. Ako je hrvatsko zakonodavstvo sada usklađeno sa Eu zakonodavstvom, čemu
onda ulaziti?

20. Omjer ravnopravnosti Hrvatske u Europskoj uniji kao i mogući njen
utjecaj u EU:**** ****
Europska unija (500 milijuna stanovnika)
Hrvatska (4,3 milijuna stanovnika)

Neka mi netko da 1 razlog zašto bi glasao za ulazak u EU... "****
 
F

fair_play

Guest
A cuj, na ovo ti mogu reci sljedece - kako vlada siri svoju propagandu, naravno uljepsanu i bajkovitu tako i koekakvi pojedinici i grupe sire svoju, naravno ocrnjenu i nerealnu. Kao i uvijek istina je negdje u sredini.

Evo npr. tocka 18. Nije EU nazvala zemlje PIIGS-a tako, vec kojekavi "pametni" analiticari i ekipa iz agencija za dodjelu rejtinga (koje su americke), pametni novinari. Drugo, zasto je navedenim zeljama dug tako porastao - imale su pristup jeftinim kreditima koje su masovno uzimali i zivjeli ljepo na racun toga, umjesto da su ih pametno usmjeravali u razvoj. Grci su zivjeli valjda duplo bolje od Nijemaca, a realni standard bi im valjda trebao biti kao i nama, ako i takav. Jbg. vlada davala novac, ovi bili presretni i birali takve vlade. Sada kada je dosao kraj tome, svi u cudu, bune se, razbijaju itd.

Trece, Hrvatski dug je u zadnje 3 godina porastao, cini mi se, 50-ak posto u odnosu na prije (znaci i bez EU), sada je blizu 60 posto. Inace, EU je donijela propise (ili ce ih ubrzo donijeti) da javni dug ne smije biti preko 60% i toga ce se morati svi pridrzavati, znaci nije da te EU sili da se zaduzujes i baca te u sve vece duznistvo.

Tocka 3 - ako je istinita, a sumnjam da je, cija je to krivica, nasa ili od EU?

U vezi tocke 7 - da, mi u HR bas imamo sta pametno reci na zakone i pridrzavanje istih, sto se moze vidjeti u svakodnevnim aferama od politike, sporta, javnih tvrtki pa sve do malog covjeka.

10 - ma da, sigurno ce se donositi odluke u vezi prodaje hrvatskih nacionalnih bogatstva, a mi cemo morati bespogovorno pristajati.

11 - glupost, starnci od 2009. mogu kupovati nekretnine pa ne vidim da su nahrlili u stotinama tisuća kod nas. Nije EU natjerala Vijetnamce u Poljsku, koja BTW ima oko 40 mil stanovnika

itd, ne da mi se vise.

Sta sam jos procitao nedavno, mi cemo za godinu i pol morati dati EU cca 850 mil eura, a mozemo povuci 2,5 milijarde. Ne znam jel ovo istina, nisam provjeravao. Ovu lovu koju moramo dati, dat cemo svakako. Ovo koju mozemo povuci, veliko je pitanje koliko cemo povuci. Tko je ovdje kriv, EU ili mi? Tko je kriv sto mi sve ovo godine izvlacmo 30-ak posto predvidjenih sredstava iz EU fondova, EU ili mi?

Tko got pise ovakve stvari, pise gluposti i radi si medvjeđu uslugu. Ako je protiv EU i zeli "otvoriti oci" i drugima, to je OK, ali onda treba pisati stvarne cinjenice sto nas tamo ceka,a ne ovakve senzacionalisticke gluposti.
 

Podravec

Član
Tu od
4 Velj 2009
Poruka
89
A cuj, na ovo ti mogu reci sljedece - kako vlada siri svoju propagandu, naravno uljepsanu i bajkovitu tako i koekakvi pojedinici i grupe sire svoju, naravno ocrnjenu i nerealnu. Kao i uvijek istina je negdje u sredini.

Evo npr. tocka 18. Nije EU nazvala zemlje PIIGS-a tako, vec kojekavi "pametni" analiticari i ekipa iz agencija za dodjelu rejtinga (koje su americke), pametni novinari. Drugo, zasto je navedenim zeljama dug tako porastao - imale su pristup jeftinim kreditima koje su masovno uzimali i zivjeli ljepo na racun toga, umjesto da su ih pametno usmjeravali u razvoj. Grci su zivjeli valjda duplo bolje od Nijemaca, a realni standard bi im valjda trebao biti kao i nama, ako i takav. Jbg. vlada davala novac, ovi bili presretni i birali takve vlade. Sada kada je dosao kraj tome, svi u cudu, bune se, razbijaju itd.

Trece, Hrvatski dug je u zadnje 3 godina porastao, cini mi se, 50-ak posto u odnosu na prije (znaci i bez EU), sada je blizu 60 posto. Inace, EU je donijela propise (ili ce ih ubrzo donijeti) da javni dug ne smije biti preko 60% i toga ce se morati svi pridrzavati, znaci nije da te EU sili da se zaduzujes i baca te u sve vece duznistvo.

Tocka 3 - ako je istinita, a sumnjam da je, cija je to krivica, nasa ili od EU?

U vezi tocke 7 - da, mi u HR bas imamo sta pametno reci na zakone i pridrzavanje istih, sto se moze vidjeti u svakodnevnim aferama od politike, sporta, javnih tvrtki pa sve do malog covjeka.

10 - ma da, sigurno ce se donositi odluke u vezi prodaje hrvatskih nacionalnih bogatstva, a mi cemo morati bespogovorno pristajati.

11 - glupost, starnci od 2009. mogu kupovati nekretnine pa ne vidim da su nahrlili u stotinama tisuća kod nas. Nije EU natjerala Vijetnamce u Poljsku, koja BTW ima oko 40 mil stanovnika

itd, ne da mi se vise.

Sta sam jos procitao nedavno, mi cemo za godinu i pol morati dati EU cca 850 mil eura, a mozemo povuci 2,5 milijarde. Ne znam jel ovo istina, nisam provjeravao. Ovu lovu koju moramo dati, dat cemo svakako. Ovo koju mozemo povuci, veliko je pitanje koliko cemo povuci. Tko je ovdje kriv, EU ili mi? Tko je kriv sto mi sve ovo godine izvlacmo 30-ak posto predvidjenih sredstava iz EU fondova, EU ili mi?

Tko got pise ovakve stvari, pise gluposti i radi si medvjeđu uslugu. Ako je protiv EU i zeli "otvoriti oci" i drugima, to je OK, ali onda treba pisati stvarne cinjenice sto nas tamo ceka,a ne ovakve senzacionalisticke gluposti.

Koliko ja vidim ti se fairplay nisi u životu baš nešto naradio u poljoprivredi pa bih iz svih ovih postova što pišeš mogao zaključiti da radiš za vladu na promociji i reklami za ulazak RH u eu.

Stoga, kad već ove negativne (ali realne) informacije o stanju u eu ne možemo vidjeti ili pročitati u velikim medijima (zbog cenzure), pusti nas da razmjenjujemo te informacije ovdje, a ti odi piši negdje drugdje.
 
F

fair_play

Guest
Koliko ja vidim ti se fairplay nisi u životu baš nešto naradio u poljoprivredi pa bih iz svih ovih postova što pišeš mogao zaključiti da radiš za vladu na promociji i reklami za ulazak RH u eu.

hehe, da bar, nebi to bilo lose :) Daleko sam ja od vlade, drzavnih i inih tvrtki, a s obzirom da sam stekao dojam da se tamo uglavnom zaposljava preko stranackih i inih veza, tesko da cu ikada i upasti tamo

Pa cuj, forum sluzi za razmjenu misljenja zar ne? Vise puta sam napomenuo da o tome kako ce nam biti u EU ovisi o nama, ona sama po sebi nam sigurno nece donijeti nikakvo blagostanje. Kako postoje argumenti za EU, tako postoje i argumenti protiv EU, ali malo je bezveze sada samo bacati neke izmisljene stvari i tvrditi da su to realni argumenti. Peace :partyman:
 
F

fair_play

Guest
Stoga, kad već ove negativne (ali realne) informacije o stanju u eu ne možemo vidjeti ili pročitati u velikim medijima (zbog cenzure), pusti nas da razmjenjujemo te informacije ovdje, a ti odi piši negdje drugdje.

A inače, ovdje si potpuno u pravu. U medijima ima isto samo jedan (pozitivan) pogled na EU, a "oporbi" se ne dopušta da i ona iznese svoje stavove. To nije u redu, iako tekst poput onog gore bi svatko tko je imalo upućen totalno "razbucao" u minuti pa da to kojim slučajem dođe u medije, bilo bi malo koristi čak bi se mogao postići kontraefekat. No sigurno da ima i realnih kontraelemenata za EU, no bojim se da ih nećemo vidjeti u medijima.
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
više me smeta to što internetom kruže jedne priče, a mediji pucaju druge priče... e sad, ja sam pomalo skloniji vjerovati ovim stvarima "ispod tepiha" nego onim što se vrte po 90x dnevno na tv programima... tv reklame riktaju kako im paše, a internet ne mogu kontrolirati i tu svatko tko nešto zna, može slbodno objaviti bez ikakvih posljedica...
bojim se da smo mi već u EU, a da je ovaj referendum samo mazanje oči...
s kim god sam pričao, ljudi će glasati protiv!
samo su 2 čovjeka rekla da će glasati za... jedan radi u banci (stranoj) a drugi u državnoj upravi...

osobno, kad malo pogledaš bbc-eve ii cnn-ove ili neke strane reportaže, onda se malo zapitaš šta i kako to ide...

na sajmu sam razgovarao sa slovencem koji e bavi poljoprivredoma... kaže da se puno malih gospodastava zatvorilo i da je ostalo samo par velikih igrača u tom mjestu!

stric u njemačkoj kaže da švabe guraju euro i hoće nazad svoju marku... da im nije nikako dobro!

a mi smo ni crno pod noktom naspram njemačka, mi kad budemo cvilili, samo će slovenci morat malo jače zajaukat da se mi ne čujemo...

ja sam ne za eu!!
 
F

fair_play

Guest
više me smeta to što internetom kruže jedne priče, a mediji pucaju druge priče... e sad, ja sam pomalo skloniji vjerovati ovim stvarima "ispod tepiha" nego onim što se vrte po 90x dnevno na tv programima... tv reklame riktaju kako im paše, a internet ne mogu kontrolirati i tu svatko tko nešto zna, može slbodno objaviti bez ikakvih posljedica...
bojim se da smo mi već u EU, a da je ovaj referendum samo mazanje oči...
s kim god sam pričao, ljudi će glasati protiv!
samo su 2 čovjeka rekla da će glasati za... jedan radi u banci (stranoj) a drugi u državnoj upravi...

osobno, kad malo pogledaš bbc-eve ii cnn-ove ili neke strane reportaže, onda se malo zapitaš šta i kako to ide...

na sajmu sam razgovarao sa slovencem koji e bavi poljoprivredoma... kaže da se puno malih gospodastava zatvorilo i da je ostalo samo par velikih igrača u tom mjestu!

stric u njemačkoj kaže da švabe guraju euro i hoće nazad svoju marku... da im nije nikako dobro!

a mi smo ni crno pod noktom naspram njemačka, mi kad budemo cvilili, samo će slovenci morat malo jače zajaukat da se mi ne čujemo...

ja sam ne za eu!!

Pa cuj, to da je vec odluceno, vjerojatno je. Ja mislim da je referendum pro forme, sve drugo bi me iznenadilo. A to kako ce nam tamo biti, istina je negdje u sredini, nista nije crno bijelo. Zasto ja opcenito preferira EU. Ja se iskreno nadam da ce se tada neke stvari promjeniti.

Da ce sudstvo biti brzo i ucinkovito jer to je temelj svega. Ja se iskreno nadam da nece biti da pojedinci koji drmaju RH jednostavno ne placaju svoje dobavljace/koperante i ne samo oni vec i masa drugih tvrtki. Ja se iskreno nadam da ce i drzava morati redovito placati svoje obaveze, a ne kda ona treba lovu ici u prisilne naplate, a sama duguje i ne isplacuje. Ja se nadam da se nece moci dogoditi da farbanje kojekavih tunela kosta 100 puta vise nego sto treba. Da se naplacuju prijelazi za zivotinje na autocesti koji nikada nisu napravljeni itd itd mogu ovako do sutra.

Zbog ovih stvari mi danas u RH imamo sigurno bar 50 00 ljudi vise nezaposleno, nego sto bi "trebali" imati. Koliko je poljoprivrednika propalo zbog kasnjenja sa poticajima i kasnjenja ili neplacanja od strane firmi kojima su prodali (tj. ispada da su dali) svoju robu?

Ja se nadam da ce se konacno UVESTI red u ovu drzavu jer sami to ocigledno ne zelimo. Da, nije da ne mozemo, mozemo ali ocigledno ne zelimo. A to sto neko napise kao negativnu stranu EU - u ceskoj su zatvorili neke secerane pa su ljudi ostali bez poslao. Pa kod nas je 100 000 ljudi ostalo bez posla a nismo ni usli u EU. da smo kojim slucajem usli - ljudi bi rekli da je to zbog toga.

To je ono cemu se ja nadam i sto bi ja volio da bude, hoce li biti - pojma nemam, ali vidim da ovo ovako vise ne ide.

Pazi ovaj primjer - jedna tvrtka koristi usluge zastitara. Nekoliko zastitara radi na cuvanju te tvrtke. Ta tvrtka ne placa za zastitarske usluge ovoj zastitarskoj tvrtki. Samim time zastitarska tvrtka ne isplacuje placu ljudima koji cuvaju tu tvrtku. Pa ja mislim da ovog nema nigdje nego samo kod nas i mozda u jos pokojoj "naprednoj" balkanskoj drzavi, to je neopisivo, to je uzas, ali doslovno uzas. Ja se nadam da takvih stvari vise nece biti.
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
više me smeta to što internetom kruže jedne priče, a mediji pucaju druge priče... e sad, ja sam pomalo skloniji vjerovati ovim stvarima "ispod tepiha"
Roko zaboravio si napisati političari treća verzija :|

Ja sam za EU ali da je sve to vođeno od prvog dana kako se spada, da su vođeni pravi tvrdi pregovori; a ne oni su ponudili to i to, nešto tek-tolko malo popustili na nekim točkama a naši to popušili i potpisali.
U ovakvom obliku palac dolje, ali sad je gotovo ionako ulazimo :?
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
priznam, imaš pravo u dobrom dijelu!
s pogleda neplaćanja, korupcije, teškog nerada, prevelikih mirovina... i mali milion sr.nja...

mislim da smo dotakli dno... da li može biti gore od ovog, sigurno da može, samo je pitanje tko će nas tlačiti, da li naši na vlasti ili EU... nekako sam skloniji vjerovati da će nas opet "španat" naši dobrotvori, kojima će guzice biti na eu standardima a bome i eu plaćama...

čiko..imaš pravo :)
 
G

GROF

Guest
., čestitam na orginalnosti - izvornosti! ...

više me smeta to što internetom kruže jedne priče, a mediji pucaju druge priče... e sad, ja sam pomalo skloniji vjerovati ovim stvarima "ispod tepiha" nego onim što se vrte po 90x dnevno na tv programima... tv reklame riktaju kako im paše, a internet ne mogu kontrolirati i tu svatko tko nešto zna, može slbodno objaviti bez ikakvih posljedica...
bojim se da smo mi već u EU, a da je ovaj referendum samo mazanje oči...
s kim god sam pričao, ljudi će glasati protiv!
samo su 2 čovjeka rekla da će glasati za... jedan radi u banci (stranoj) a drugi u državnoj upravi...

osobno, kad malo pogledaš bbc-eve ii cnn-ove ili neke strane reportaže, onda se malo zapitaš šta i kako to ide...

na sajmu sam razgovarao sa slovencem koji e bavi poljoprivredoma... kaže da se puno malih gospodastava zatvorilo i da je ostalo samo par velikih igrača u tom mjestu!

stric u njemačkoj kaže da švabe guraju euro i hoće nazad svoju marku... da im nije nikako dobro!

a mi smo ni crno pod noktom naspram njemačka, mi kad budemo cvilili, samo će slovenci morat malo jače zajaukat da se mi ne čujemo...

ja sam ne za eu!!


., dragi moj prijatelju roko!!!., potpisujem u cijelosti!.-

., iako sam se već UMORIL od čestitarenja!, ALI, tebi ČESTITAM!!! :prayer: ... ., moj osobni rešpekt i naklon do poda., pozdrav svim mojim dragim i nadasve iskrenim forumašima.-

., aj Bog!, čitamo - pišemo - čestitarimo se ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh