• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Evidencija o stoci

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
Moj otac korisnik je dohodovne potpore. Posjedujemo nešto ovaca, jednu rasplodnu krmaču i četiri tovljenika. Pošto imamo jedno leglo prasaca koji su namijenjeni za prodaju kome da se obratim da dobijemo knjižicu o evidenciji stoke (ne znam točan naziv) i markice, pošto je danas sve teže prodati nešto bez naušnica?
Do sada smo sve prodavali bez markica, ali izgleda da više ne ide. :scratch
 
M

MOCO

Guest
nadležnom veterinaru!

neznam kako ste do sada radili bez markica,možda je prolazilo kao za vlastite potrebe jer su male količine, inaće to ti je jako kažnjivo.
 
M

mićo

Guest
ha kod nas na jednog tovljenika hrpa papira pasoš dokaz o zdravlju životinje markice i još, ali ako to nemaš oni ne idu nikuda
 

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
nadležnom veterinaru!

neznam kako ste do sada radili bez markica,možda je prolazilo kao za vlastite potrebe jer su male količine, inaće to ti je jako kažnjivo.


Zalaze kod mene veterinari 2-3 puta godišnje, vide da životinje nisu markirane, ali nitko do sada me nije pitao zašto i kako.
Janjce (cca 15 kom. godišnje) prodam bez problema bez markice, dok odojci idu malo teže, a i dolazi vrijeme vjerojatno malo većih kontrola, tako da se neću igrati...
 
L

lidija

Guest
nadležnom veterinaru!

neznam kako ste do sada radili bez markica,možda je prolazilo kao za vlastite potrebe jer su male količine, inaće to ti je jako kažnjivo.


moja baka ima isto dohodovnu, i ima ovce, imaju markice ali kako ih razdužiti kad prodaš nekome? Nekakvom izdatnicom ili? Veterinar je mojima rekao da napišu da ja klao za vlastite potrebe, pa nemože 10-ak janjadi pisati za vlastite potrebe!!??
 
M

MOCO

Guest
bako bako zašto imaš tako velike oči? :mrgreen::axe:
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
moja baka ima isto dohodovnu, i ima ovce, imaju markice ali kako ih razdužiti kad prodaš nekome? Nekakvom izdatnicom ili? Veterinar je mojima rekao da napišu da ja klao za vlastite potrebe, pa nemože 10-ak janjadi pisati za vlastite potrebe!!??

sve zavisi koliko baka može pojesti,kod nas ima baka koje ih 80 kom. pokolju za vlastite potrebe:) i nikome ništa,za sada ih zanimaju samo markice svinja zbog bolesti i teladi pošto je to krupna stoka
 

Najnoviji postovi

Na vrh